mario  Dołączył: 08 Lip 2006
Który krótki zoom do Pentaxa?
Witam!

Czy ktoś z Was używał/lub używa któregoś z zoomów wymienionych poniżej? Który z nich warto kupić? (Mam MZ-5).

Sigma AF 28-80/3,5-5,6 II asph. Macro
Tamron 28-80 mm/3,5-5,6 P/AF
Pentax SMC-FA 28-80/3,5-5,6

PS. To mój pierwszy post na tym forum...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Który krótki zoom do Pentaxa?
mario napisał/a:
Witam!
Czy ktoś z Was używał/lub używa któregoś z zoomów wymienionych poniżej? Który z nich warto kupić? (Mam MZ-5).

Sigma AF 28-80/3,5-5,6 II asph. Macro
Tamron 28-80 mm/3,5-5,6 P/AF
Pentax SMC-FA 28-80/3,5-5,6


Wszystkie będą zbliżonej jakości - z tego co pamiętam to ten Tamron i Pentax to ta sama konstrukcja optyczna (Pentax ma z z założenia lepsze powłoki).

Szukaj SMC-FA 28-70/4 AL - kiedyś nie do kupienia poniżej 400 zł, teraz... szkoda pisać. Tylko sprawdź szkło przed zakupem, albo zastrzeż sobie możliwość zwrotu - akurat ten typ potrafi mieć rozseparowane soczewki.
 
mario  Dołączył: 08 Lip 2006
Na pewno SMC FA 28-70/4 AL to dobry wybór..., niestety nie jest łatwo trafić na ofertę jego sprzedaży... W założeniu, jeden z tych podanych przeze mnie obiektywów ma być rozwiązaniem tymczasowym, dopóki nie znajdę dobrego krótkiego zooma Pentaxa np. SMC FA 28-70/4 AL lub podobny...
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
"Na pewno SMC FA 28-70/4 AL to dobry wybór..., niestety nie jest łatwo trafić na ofertę jego sprzedaży..."
ale to szklo zalega od dawna na allegro za 230pln bodajze, a te 100pln roznicy cenowej w stosunku do tych wymienionych przez Ciebie (jeden z nich mialem, sensowna jakosc zaczynala sie od dziury nr 8) napewno jest warte tego co ten zoomik reprezentuje (optycznie rzecz jasna, mechanicznie moglby byc lepszy)
pozdrawiam
kp
 
mario  Dołączył: 08 Lip 2006
Dzisiaj, a właściwie to już wczoraj:), ustrzeliłem SMC-FA 28-70/4 AL na allegro, więc te trzy obiektywy, o które pytałem są już poza moim zainteresowaniem. Mam nadzieję, że to szkiełko się sprawdzi...

Dziękuję za odpowiedzi na mój post!

Pozdrawiam!

mario

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach