grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
coś do wspomagania AF, szukam
witam

czy wie może cos o takim czymś podłaczanym w miejsce lampy zewnętrznej, takiej lampki wspomagającej tylko AF, ponieważ mój DL2 czasami gubi się, a wbudowanej lampki wspomagania AF nie ma( jak np nikony mają).

Pozdrawiam
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
grohu napisał/a:
czy wie może cos o takim czymś podłaczanym w miejsce lampy zewnętrznej, takiej lampki wspomagającej tylko AF


1. Nie znam DL'a - a nie ma on wbodowanego trybu stroboskopu dla lampy wbudowanej, jako wspomagania AF'a?
2. Lampa zewnętrzna - chyba nie poszalejesz i nic be zP-TTL'a nie kupisz :( Chyba jakaś Sigma wyjdzie najtaniej...
3. Latarka czołowa? ;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
metz produkaowal cos takiego
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Większość przyzwoitych lamp i aparatów posiada wspomaganie AF-a podczerwienią realizowaną w lampie . A może spróbować zrobić mini-latarkę na diodach LED pracujących w zakresie podczerwieni ? Fakt pracy ciągłej w niczym nie będzie przeszkadzał, a pomagać powinno. Ja używam FTZ 330 i z DS-em działa doświecając ewidentnie w podczerwieni, lekko przechodzącej w widzialną czerwień z wzorkiem. Czyli pomysł z czołówką, lub czymś w tym rodzaju wcale nie jest taki głupi.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
MERTZ
u mnie nie działa tryb"stroboskopowy", a jesli nawet by działał, to tylko przy robieniu zdjeć z lampą, a mi chodzi tylko o wspomaganie AF bez używania lampy
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
metz produkaowal cos takiego

Stopka nazywa się SCA 374/2 AF, montowana w stopkę aparatu, bez lampy (pasuje Metz 32 CT3) działa jako czerwony wzorek wspomagania AF.

Od razu informuję - nie na sprzedaż :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
grohu napisał/a:
u mnie nie działa tryb"stroboskopowy"
Moze dla aparatu jest za jasno na stroboskop. Podobno niektórzy posiłkowali się takimi wskaźnikami laserowymi z nasadką ze wzorkiem., ale z tym trzeba chyba uważać, by po oczach nie walić.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Przełącz się na AF-S. Załóż dekielek z przodu. Otwórz lampe. Wcisnij spust do połowy i podziwiaj spawarkę. :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dada napisał/a:
Większość przyzwoitych lamp i aparatów posiada wspomaganie AF-a podczerwienią realizowaną w lampie . A może spróbować zrobić mini-latarkę na diodach LED pracujących w zakresie podczerwieni ?

Punkt ostrości dla światła IR jest nieco przesunięty względem światła widzialnego. AF może "nie trafiać".
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dada napisał/a:
podczerwienią realizowaną w lampie

Jaka to podczerwień, skoro ją widać?
Stachu napisał/a:
Punkt ostrości dla światła IR jest nieco przesunięty względem światła widzialnego. AF może "nie trafiać".

O to, to! Dlatego właśnie (jak sądzę) wspomaganie jest robione czerwienią, nie podczerwienią. (jeśli jest tam podczerwień, to bliska i razem ze światłem czerwonym)
zorzyk napisał/a:
Stopka nazywa się SCA 374/2 AF, montowana w stopkę aparatu, bez lampy

I to jest wyjście! nawet kiedyś taką miałem. Sprzedałem za bezcen...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach