piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
darkduch napisał/a:
piotrek0001, jak helios na m42 to raczej nie da rady. Całość polega na tym że średnioformatowe obiektywy mają większą odległość od matrycy. Jak odsuniesz zwykły to tak jak pierścienie, masz makro wtedy.


zatem jakie obiektywy wchodzą w grę ? jaki muszą mieć bagnet ?
( jeśli chodzi o starsze sprzęty do foto to jestem zielony.... stąd me pytanie )
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
bagnet np. pentacona-six , obojętnie co tyle że średni format.

Podepnij tego heliosa i spróbuj czy łapie ostrość z baaardzoo bliska.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
darkduch napisał/a:
Podepnij tego heliosa i spróbuj czy łapie ostrość z baaardzoo bliska.


tak łapie/ wykorzystywałem go do makro... a teraz chciałbym shift tilt...

tak se myśle że chyba kupie lensbaby muse i tyle... będe miał "porządny" obiektyw heh wyjdę na miasto i spróbujemy szczęścia

chciałbym se kupić composera ale to wydatek 900 zł trochę ich powaliło.. za kawałek plastiku i szkła... muse i tak wydaje mi się że powinien kosztować z ... 50 zł

chyba że macie sprzedać /oddać jakis obiektyw... za drobną sumę...
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Tak z innej beczki, nie wiem gdzie zamieścić.
Znalazłem taki filmik http://vimeo.com/21017179 którego fragmenty zrobione są Tilt-Shift'em. Chcąc wykorzystać nasze samoróby do celów filmowych trzeba by było zrobić jakiś statyw, mocowanie np. z drutu coby trzymał całe ustrojstwo i niezmieniał położenia układu.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
action01, coś jak lens baby
 
anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
Tilt-shift za grosze
Nie trzeba rozbrajać obiektywów. Zdjęcia strzelone na szybko.







Wystarczy obiektyw od rzutnika PZO mikar 55/4,5 oraz przejściówka T2-PK



Z przejściówki trzeba jedynie wykręcić wewnętrzny gwint T2 i przyłożyć. Problemów z nieskończonością nie ma bo jak by normalnie nakręcić obiektyw na puszkę to by mieć nieskończoność trzeba wykręcić go o połowę gwintu. Można oczywiście to jakoś ustabilizować wyciemnić itd. Może ktoś podzieli się sposobami na rozwój tej koncepcji sam chętnie skorzystam
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Mam i ja: Wołna-3 80/2.8 MC ( jak nikor, bo ostra od f/3.6 lub 4.0 nawet :-P )



 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Ja wiem że to może i chodzenie na skróty- ale bawił się ktoś filtrami w K-R?
Wychodzi np. coś takiego:
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ja kiedyś zakupiłem Freestylera od kolegi palecwnosie (Biometar 80/2.8) i popełniłem coś takiego. Fajnie było się pobawić, ale już nie korzystam, bo obiektyw ma bagnet Pentax-K, a ja już nie mam pentaxa, więc leży i się kurzy ;-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach