tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Źle przykleiłeś, za wcześnie zdjąłeś. Taśma musi dobrze chwycić i papier i szybę. Suszenie 10h (taki czas podają czasem w necie) to za mało. Już kiedyś pisałem, że ja suszę kilka dni.

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
I jeszcze zalezy jaka masz wilgotnosc w domu...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Odbitkę zdjąłem po 24h :-?
Wilgotność umiarkowana.
Co mogę z tym teraz zrobić żeby wyprostować?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nie wiem kto wymyslil te 10h. To sie uda chyba tylko w bardzo suchym i cieplym pomieszczeniu, z szybą położoną poziomo. Przy 50x60 przydaloby sie jeszcze nacisk przez kilka dni po odcięciu. Tak w ogóle, ogłądalem ostatnio baryty z prasy. Przy dużych powiększeniach, szyba to kompromis - odbitka nigdy nie wyjdzie tak plaska jak z prasy.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
No to pora skonstruować prasę :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
No to pora skonstruować prasę
karmazyniello, prasa na cieplo. Obawiam sie, ze trudno bedzie samemu. Chociaz moze skombinowac sobie prase do wkladania po obcieciu z szyby?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja czasem wkładam pod Magnum :-P Najlepsza prasa fotograficzna.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
prasa na cieplo. Obawiam sie, ze trudno bedzie samemu.


Wcale nie, tyle że będzie bardzo prądożerna jesli wykorzystać najprostsze i najtańsze materiały :-/
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
dzerry, co to są baryty z prasy?
Możesz jakiś link albo wskazówkę? Pierwszy raz słyszę, albo nie kojarzę. Starość nie radość... :-)

tref, co to jest MAGNUM? (Z Twojego linku wyświetla mi się tylko ikonka...)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
fotonyf napisał/a:

tref, co to jest MAGNUM? (Z Twojego linku wyświetla mi się tylko ikonka...)



:-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006


:mrgreen:
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Smith & Wesson model 29, tzw. 44 Magnum, z lufą 8 i 3/8 cala.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
fotonyf napisał/a:
dzerry, co to są baryty z prasy?
Normalny papier, tyle, zenie suszony na suszarce albo na szybie, tylko na poiwetrzu jak RC, a potem wrzcuony do prasy. Np:
http://www.youtube.com/wa...feature=channel

Tutaj akurat facet podkleja plecki na sucho, ale to samo urzadzenie uzywa sie do prostowania barytow:
http://www.youtube.com/watch?v=PuW_Jxycyv0
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dzięki dzerry, robiłem tą metodą używając encyklopedii zamiast prasy.
Suszony na powietrzu błyszczący baryt i prostowany w encyklopedii miał bardzo sympatyczną fakturkę.

A Magnum sobie chyba odpuszczę :lol:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Papier Politylenowy czym się właściwie różni od takiego o podłożu barytowym?
Mam okazję kupić Ilford RC Xpress NEW 18x24cm 100szt. za stówkę.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Faktura (podlejsza), feelingiem (nie to samo w lapie), blyskiem czerni (tylko wersja blysk - troche sie rozni od reszty), rewelacyjna prostota obrobki (po minucie w kazdej kapieli i 5min plukania. potem schnie w 10min na sznurku...)

Pamietaj ze RC Xpress to rzecz przystosowana do ultrakrotkich naswietlen w maszynach (ulamki sekund). Ludzie na tym robia nie narzekajac, ale ja bym nie bral.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
karmazyniello napisał/a:
Ilford RC Xpress
najtańsza oferta ilforda. Podłoże plastikowe vs. kartonowe (baryt). Plastik to taka odbitka jak kolorowe z laby. Baryt to normalny gruby i sztywniejszy karton.

Cena dobra, ja bym wziął jeśli nie leżakowało na słońcu i ma datę ważności dobrą.

[ Dodano: 2011-01-13, 20:38 ]
Na wglądówki się nadaje.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
tref napisał/a:
Plastik to taka odbitka jak kolorowe z laby.

Nie wiem jak inne, ale Foma jest zdecydowanie fajniejsza niż te z labu. Nie tak fajna jak karton, ale fajniejsza.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Pamietaj ze RC Xpress to rzecz przystosowana do ultrakrotkich naswietlen w maszynach (ulamki sekund).


No to żadnej zabawy nie będzie :-/

Udało mi się zakupić trochę papieru Fomy z dochodzącym terminem z hurtowni, ale to dal dzieciaków będzie wciąż za mało.
Belka 30m z Tetenala chyba nie wchodzi w rachubę bo kasy brak.

Jaki by tu kupić papier na początek żeby się dzieci nie zdołowały trudnością obróbki, ale żeby zachować możliwie dużą kontrolę nad końcowym efektem :?:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
karmazyniello, plastik. xpress jest bardzo dobry na początek. Foma zaś może być nieprzewidywalna, co łatwo zniechęci.

[ Dodano: 2011-01-13, 21:00 ]
xpressa świecisz normalnie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach