micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
plwk, faktycznie robią.

[ Dodano: 2011-01-13, 21:09 ]
Widzę że byłem w błędzie - robią. I to jak! Szkoda tylko że nie ma HSM pod Pentaxa.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
micopat napisał/a:
Spotkałem mnóstwo sprzecznych opinii na ten temat.


To podam Ci kolejną sprzeczną opinię, ale nie wiem czy ona Ci coś pomoże...

200 DA* f2.8 podpięty (przed chwilą) do pentaxów Z1p, LX i ME super - w wizjerze pokazuje obraz pełny, ładny, bez winiety. Ale jaka jest jakość tego obrazu na zdjęciu to nie wiem bo na filmie zdjęć tym obiektywem nie robiłem.

Wiertarka w Z1p działa pewnie i dosyć szybko. Może przebieg pierścienia nie jest oszałamiający, ale to stary aparat. (SDM w k-7 obraca na oko 2x szybciej) Może z ciekawości nawet wybiorę się z tym przestrzelić jakąś kliszkę (wcześniej na to nie wpadłem) ;-)
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Na forum gdzieś ktoś wyszperał, że to szkło kryje FuFu. Ale możesz to udowodnić ;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
peterK napisał/a:
Ale możesz to udowodnić ;-)


I wtedy stanę się sławny? ;-)

Nie chce mi się wierzyć, że w sieci nie ma już takich sampli.

PS.

http://forums.dpreview.co...essage=36531820

Nici ze sławy. Ale wygląda na tyle fajnie, że i tak coś popstrykam.

 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Jacek S napisał/a:
peterK napisał/a:
Ale możesz to udowodnić ;-)


I wtedy stanę się sławny? ;-)

No ja tak myślę. :mrgreen: Z resztą sampli z tego szkła jest tak mało, że nie zaszkodzi żadne dodatkowe. ;-)

[ Dodano: 2011-01-13, 23:07 ]
Jacek S napisał/a:
http://forums.dpreview.co...essage=36531820

Nici ze sławy. Ale wygląda na tyle fajnie, że i tak coś popstrykam.

Chętnie obejrzę. Choć na 35mm to już jest wybitnie portretowe szkło jak na mój gust. Na APS-C jeszcze można podciągnąć pod "tele". W dodatku ta (podobno) nietnąca matrycę ostrość na pełnej dziurze.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Poki co mam tylko DA*300/4.0 wiec nie pokaze sampli bo mowa tu o DA*200/2.8 ;-)

Troche fotek z DA*200 tutaj

a tutaj dyskusja o pracy szkieł z serii DA na pełnej klatce.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
wuzet napisał/a:
Troche fotek z DA*200 tutaj

Taaa, stamtąd wiem, że to szkło b. ładnie wygląda na K200D ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
DA*300 na K10/20, wygląda równie pięknie :-P
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Mam dwa zdjęcia zrobione dawno temu kliszakiem przy okazji prezentacji DA300 i DA200 - kryją ładnie mały obrazek. Jak znajdę to podlinkuję.

[ Dodano: 2011-01-14, 02:53 ]
Znalazłem. Stary wątek z krakowskiej prezentacji m.in. tych szkieł w sklepie Foto Plus.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
plwk napisał/a:
Robią.

badur napisał/a:
robią: http://fotozakupy_pl/oferta/produkt,2934s,382d

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Nie ma Sigmy 100-300/4 HSM pod Pentaxa, jest tylko śrubokręt.
Nowa wersja już z HSM pod Pentaxa ma wyjść w tym roku.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
200mm
Z1p - foty robione na szybko
zadrapania - prosze pytać dicketa
http://www.pbase.com/fafniak/da_200mm_28

300mm
http://www.pbase.com/fafniak/image/96941780
i następne
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
wuzet napisał/a:
Poki co mam tylko DA*300/4.0

No i jak oceniasz ten obiektyw? Mam ochotę sobie takowy zakupić. :-)
 

gam  Dołączył: 08 Paź 2010
ZbyszekB napisał/a:

No i jak oceniasz ten obiektyw? Mam ochotę sobie takowy zakupić. :-)


Zbychu co Cię interesuje ?
(chyba że chcesz sobie potestować :lol: )
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
ZbyszekB napisał/a:
jak oceniasz ten obiektyw?
Oceniam bardzo dobrze. Ostry, ładnie oddaje kolory, poprostu kawał dobrego sprzęto do zdjęc tele. Napewno trzeba sie przyzwyczaic ze to jest stałaka ... mnie czasem majac go podpiętego do aparatu, brakowało zooma ... no ale przed zakupem testowałem i 300 i 60-250 i wybrałem 300 :-)
Kto wie , moze kiedys dokupie wlasnie 200 do kompletu ;-)
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
wuzet napisał/a:
Napewno trzeba sie przyzwyczaic ze to jest stałaka ... mnie czasem majac go podpiętego do aparatu, brakowało zooma ... no ale przed zakupem testowałem i 300 i 60-250 i wybrałem 300 :-)

Właśnie ciekawił mnie wybór między tymi szkłami. Ale ja chyba bym wolał 18-135 i 300, bo mam 70-210 i jak dla mnie, to ten zakres na APS-C jest nijaki.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
peterK, Ja mam *16-50, *50-135 i *300 ... i teraz dobrym uzupełnieniem było by *200 ;-)
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Według tego linku 200mm ma "+++" na "+++" możliwe. Czytałem trochę przemyśleń kolegi Falka Lumo vel "falconeye" z pentaxforum.com. Nadmienia on kilkakrotnie o kilku obiektywach Pentaxa pod "FF" i w ogóle podaję link do dyskusji (o ilę tego nie czytaliście) o "FF' Pentaxa: Pentax and the full frame mystery
Znalazłem też listę wniosków patentowych Pentaxa: http://www.pentaxeros.com...p?topic=27824.0 na pewno da się na podstawie tego wysnuć jakieś wnioski (co na FF a co się nie nadaje). Tak czy inaczej ostrzę sobie zęby na DA* 200mm albo DA* 300mm :mrgreen:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
gam napisał/a:
Zbychu co Cię interesuje ?
(chyba że chcesz sobie potestować :lol: )

Już pozamiatane. Zamówiłem. :mrgreen:

wuzet napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
jak oceniasz ten obiektyw?
Oceniam bardzo dobrze. Ostry, ładnie oddaje kolory, poprostu kawał dobrego sprzęto do zdjęc tele.

Dzięki. :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
micopat napisał/a:
Czy ktoś z forumowiczów ma ten obiektyw? Jak oceniacie jakość zdjęć? Jak się użytkuje?
Ja mam i bardzo sobie chwalę. Fajne, małe (w porównaniu z zoomami f/2.8) szkiełko. Używam praktycznie wyłącznie na pełnej dziurze - jeśli kiedyś zdarzyło mi się przymknąć, to tylko przez przypadek.
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
jaad75 napisał/a:
Używam praktycznie wyłącznie na pełnej dziurze - jeśli kiedyś zdarzyło mi się przymknąć, to tylko przez przypadek.

Jednym słowem miękkość na pełnej dziurze to nie do końca prawda?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach