jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
peterK napisał/a:
Jednym słowem miękkość na pełnej dziurze to nie do końca prawda?
Nawet jeśli na wyższych przysłonach jest ostrzejszy, to na f/2.8 jest po prostu bardzo ostry. Właśnie sprawdziłem i Lightroom pokazuje, że na 1006 zdjęć zrobionych tym obiektywem, 867 zrobiłem na f/2.8...
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
jaad75 napisał/a:
na 1006 zdjęć zrobionych tym obiektywem, 867 zrobiłem na f/2.8...

Hehe, to rozumiem. :-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Cytat
Nawet jeśli na wyższych przysłonach jest ostrzejszy


Pytam poważnie. A jest jest obiektyw, który nie jest ostrzejszy na wyższych przysłonach niż na pełnej dziurze? Zawsze myślałem, że to niemożliwe...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jacek S, podobno są takie np. DA12-24/4 jest najostrzejsze na krótkim końcu na pełnej dziurze (w centrum kadru)... Nie zauważyłem szczególnych różnic, ale wierzę na słowo... W każdym razie DA*200 miękki na f/2.8 nie jest.

Pełny kadr:


crop 100%:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Podobnie jest z DA70. W tym sensie, że na pełnej dziurze jest tak ostro, że się nie chce domykać...
 

TomaSzSz  Dołączył: 04 Lip 2007
jaad75, no co za mydło ! :-P to powinni cenę spuścić za takie badziewne szkło. ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
crop 100% nie jest dla fotografików, tylko dla laborantów-idiotów z opaczne.pl i podobnych serwisów.
Żaden obiektyw nie jest idealny na cropie 100%
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Cytat
crop 100% nie jest dla fotografików, tylko dla laborantów-idiotów z opaczne.pl i podobnych serwisów.

Święte słowa :-B
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
TomaSzSz napisał/a:
jaad75, no co za mydło ! :-P to powinni cenę spuścić za takie badziewne szkło. ;-)
Kupowałem na promocji... :-P
perl napisał/a:
crop 100% nie jest dla fotografików, tylko dla laborantów-idiotów z opaczne.pl i podobnych serwisów.
Żaden obiektyw nie jest idealny na cropie 100%
Jak na domyślne ostrzenie z LR, to jak dla mnie jest bardzo dobrze. Przejechany USM będzie bardzo robił jeszcze ostrzejsze wrażenie, tylko po co?
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Pozwolicie że odkopię temat po latach. jaad75, - czy używałeś tego szkła na K-1? jak się sprawuje? Jak się ma do szkła Pentax70-200/2,8 i do reszty szkieł tego rodzaju z mocowaniem K (tampon, sigma) na 200mm i f2,8? Bo zapewne miałeś okazję je obejrzeć? Oczywiście kolegów którzy mogą wnieść cenne uwagi również zapraszam do podzielenia się uwagami. :-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
MAX581 napisał/a:
jaad75, - czy używałeś tego szkła na K-1?
Niestety kolega jaad75 już od prawie roku się nie odzywa. :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach