Radolex  Dołączył: 03 Kwi 2010
carrie, przejściówki z kołnierzem nie ostrzą na nieskończoność stąd problem...
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
carrie, nie chcę namawiać do dziwnych zakupów, ale dość dobrym pomysłem są przejściówki T2 na Pentaxa- zatrzaskują się w aparacie (z drugiej strony swoją zablokowałem w taki sposób, że skończyło się fachową pomocą- ale to była tylko moja wina...) żadnych problemów z nieskończonością czy wypadaniem obiektywu.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
PK no właśnie kolega z innego forum także wspominał o takowej przejściówce. Dziś zrobiłam jak polecili koledzy aby spróbować z przejściówką bez kołnierza no i jest nieco lepiej z ta ostrością na nieskończoność lecz jeszcze nie tak jak powinno być.
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
carrie, aż jestem ciekawy, możesz pokazać?
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
reastdignity napisał/a:
carrie, aż jestem ciekawy, możesz pokazać?

1. robione z przejściówką z kołnierzem

2. bez kołnierza
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
To w końcu jest M42 czy T2 ? Bo jezeli M42 bez kołnierza nie ostrzy na nieskończoność to problem gdzies w układzie optycznym .
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
M42
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
carrie, a mogłabyś wrzucić zdjęcie "dupki" w projekcji bocznej ?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Też o tym pomyslałem , że może jest nakrecony T2 z gwintem M42 na którego nakrecasz M42/PK , i zmiana na T2/PK załatwi sprawę ? Zdjecie mogłoby wyjasnic co i jak .
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
z tego co mi się wydaje ten obiektyw nie jest jakoś szczególnie skomplikowany, więc wcześniejszy użytkownik mógł coś poprzestawiać w środku i dlatego tak nie do-ostrza.
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
darkduch, jeśli ktoś by gmerał z tubusem, albo by dochodził do końca nim nieskończoność na skali pokaże, bądź na odwrót.
carrie, zaPK, jak możesz to pokaż całego taira z prawej ustawionego na nieskończoność
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
No to już pokazuję ;-)
1


2.


3.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ja bym spróbował z T2 na PK bo chyba jest cieńszy niz ten T2/M42 i moze wtedy wyostrzy :) Gdybys odkręciła ten cały pierscień T2 z gwintem M42 i spróbowała ostroznie przylozyc do bagnetu tak żeby zobaczyć czy łapie ostrość , pewnie najlepiej Taira na statywie .
PS. Ten pierscień T2 masz dwuczesciowy ? Bo gdzies w szufladach pelęta mi sie częsć T2/PK , ta z naszym bagnetem bo sam T2 z gwintem poszedł z teleskopem . Moze by wlazł w Twój T2 ?

 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
tak na pierwszy rzut oka -wydaje mi się, że na drugim zdjęciu wg skali to ostrzysz za nieskończoność, mój tairek (co prawda 3s) na takie coś nie pozwala. Więc może ktoś w nim majstrował?
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Wydaje mi się że ten pierścień mam jednoczęściowy. (Zbytnio nie znam się na tych sprawach technicznych). Rzeczywiście ostrzenie przechodzi dalej niż nieskończoność. Lecz prędzej też nie ostrzy na nieskończoność.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
gezeb napisał/a:
z T2 na PK bo chyba jest cieńszy niz ten T2/M42
Jest identycznej grubości, bo i przecież odległośc rejestrowa mocowania M42 i K jest taka sama. Wg mnie to jest coś pogrzebane w tym obiektywie. Sprawdzałem jeszcze dla pewności mojego Taira i nieskończoność uzyskuję bezproblemowo na mocowaniu M42 i z przejściówką M42/K i z T2 z bagnetem K. W obu przypadkach nieco wcześniej niż koniec zakresu i obrotu pierścienia ostrzenia.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Normalny T2/M42 tak ( tzn taki który mialem w rekach ) ale ten wyglada na grubszy , moze to tylko złudzenie przez to ze mój miał tylko tą część ząbkowana i od razu gwint , a tu jest jeszcze jeden pierścień .
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
darkduch napisał/a:
z tego co mi się wydaje ten obiektyw nie jest jakoś szczególnie skomplikowany, więc wcześniejszy użytkownik mógł coś poprzestawiać w środku i dlatego tak nie do-ostrza.

Byłam dziś wypróbować obiektyw w plenerze. Zauważyłam, że ostrości także lekko brakuje już od ok. 40m. Do tego miejsca jest dobrze. A więc jednak może coś pogmerane w środku jest. Czy orientuje się ktoś czy można by było to doprowadzić do normalności?

[ Dodano: 2011-02-08, 09:49 ]
Nikt? naprawdę nikt?
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
Ja się pytam ? o ile skrócić obiektyw by ostrzył na nieskończoność :?: :idea:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
carrie napisał/a:
Czy orientuje się ktoś czy można by było to doprowadzić do normalności?

[ Dodano: 2011-02-08, 09:49 ]
Nikt? naprawdę nikt?

Przecież to trzeba zobaczyć. Takie leczenie na odległość, tak samo jak naprawianie telewizora przez telefon, to raczej mało skuteczne jest.

[ Dodano: 2011-02-09, 20:40 ]
kacperAs, A co Ty znowu chcesz skracać ? :shock: Ja mam Taira i jakoś nic mu nie skracałem, a z prawidłowymi przejściówkami mam nieskończoność ze wszystkimi Pentaksami, a dodatkowo jeszcze z Olympusem E-400. Jeśli obiektyw nie uzyskuje nieskończoności z prawidłową przejściówką, to prawdopodobnie jest źle zmontowany, lub rozjustowany i skracanie niewiele pomoże.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach