anett250  Dołączyła: 26 Maj 2007
Jaka karta pamięci do Pentax Optio S45?
Witam

Proszę o poradę
Nie wiem jakiej użyć karty pamięci do mojego nowo nabytego aparatu Pentax optio S45. Może ktoś mi pomoże ;-)
Poza tym jeszcze może ktoś mi powie bo jestem amatorką :oops: jaką kupić ładowarkę i baterie aby były wytrzymałe i abym nie musiała co chwilkę kupować baterii

Dziękuję i czekam na wiadomość
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
Witaj!

Dokupic mozesz dowolna karte pamieci typu SD, wielkosci do 1GB (unikaj marki Kingston, PQI, Pretec - jesli mozesz).

Do zasilania potrzebujesz akumulatorki typu AA, najlepiej takie o pojemnosci powyzej 2000mAh i ladowarke do nich. Jak nie chcesz za duzo wydawac - wez ladowarke 4-procesorowa GP i takie akumulatorki, lub jak chcesz miec cale "laboratorium" do akumulatorkow, to kup ladowarke BC-700 (droga ale dobra, do kupienia w sklepach internetowych lub allegro).

Z akumulatorkow wybieraj posrod nastepujacych marek: GP, Sanyo, Varta, Panasonic.

Jezeli bedziesz miala do wyboru ladowarke z funkcja Refresh (odswiezania) - kup ja.
Nowo kupione akumulatorki potraktuj od razu tym trybem "refresh", a ladnie uformuja sie do pelnej pojemnosci - zabieg czasami trwa kilka dni non stop, ale dobra ladowarka pozwoli na wykorzystanie ich pelnej pojemnosci.

Kup akumulatorki o tej samej pojemnosci, im wiekszej tym lepsza (bo dluzej fotografujesz) - ale sprawdz, czy dokupiona do nich ladowarka poradzi sobie z ich naladowaniem. Kupisz np. akumulatorki 2600mAh i badziewna tania chinska ladowarke - i bedzie to kiepska inwestycja bo aparat bedzie szybko je rozladowywal.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach