tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tak kwoli ścisłości:
aku enelop 2000mAh opcja refresh prądem 100/200 mA czas trwania operacji 5 dni.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tomecki refresh prądem 100/200 mA, na nowych ogniwach, prawda?? Poprostu ładowarka sformatowłą ogniwa. Przy kolejnych ładowaniach cykli będzie mniej a proces potrwa krócej.
Właśnie nabyłem enloop dzieki za informacje ile traw refresh.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
tomecki refresh prądem 100/200 mA, na nowych ogniwach, prawda??

No tak, tylko że nowe włożyłem do aparatu rozładowały się i dopiero refresh.
awakqwq napisał/a:
Poprostu ładowarka sformatowłą ogniwa.

Podobno mówi się sformowała.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
semantyka semantyka :-P liczy się sens lub bezsens wypowiedzi ważne że wszyscy wiedzą o co chodzi.
tomecki napisał/a:
No tak, tylko że nowe włożyłem do aparatu rozładowały się i dopiero refresh.
to właśnie wielka zaleta ogniw nowego typu kupujesz naładowane i mozesz odrazu użyć (sam tak zrobiłe nie dalej jak wczoraj). Pamietaj jednak że pojemnosc ogniw jest zmienna i nowe ogniwa nie maja "pełnej" pojemnosci.

ps
masz oczywiście racje faktycznie ogniwa się formuje nie formatuje. :-B
 

nostri  Dołączył: 09 Maj 2007
wlasnie dorwalem ladoware bc-700
zrobilem test baterii camelion 4x2200mah
okazalo sie ze 2 z nich maja pojemnosc 1034 i 1164 , dwie pozostale 1950 i 1870
mam tez 2 szt. baterii gp 2100mah czy moge mieszac baterie w aparacie ? dawac baterie roznych firm ale o podobnych pojemnosciach ??
 
mariusz m.  Dołączył: 17 Sty 2007
Mam tę ładowarkę od jakiegoś czasu i bardzo skrupulatnie obserwuję wskazania wyśiwtlacza podczas ładowań. Jak na razie mam jedną parę normalnych Akku (GP2700), bo nie licze tych o mniejszych pojemnościach których się zamierzam pozbyć. No i jakie wartości wskazuje ładowarka? Mała sensacja. Po wczorajszym ładowaniu było na dwóch ogniwach po 2,7 (czyli nominalnie) na trzecim 3,3 (!!!) i na czwartym 3,6 (!!!!!!!!!). POdobnie miałem po pierwszym ładowaniu w ogóle jakie zrobiłem na BC-700, ale potem dwa razy ładowałem na szybko i wszystkie wartości poleciały na łeb na szyję, najlepsze ogniwo wyciągało maksymalnie do wartości nominalnej, inne mniej. POtem zrobiłem jeden refresh, i potem po każdym rozładowaniu w aparacie rozładowuję do końca w łądowarce po czym ładuję. Zawsze na minimlanych prądach. Nie wiem czy się cieszyć, że ogniwa zrobiły mi się tak pojemne, czy płakać, że mam popsutą łaowarkę, czy co tam jeszcze. Jednak takie naładowane na maksa GP 2700 trzymają się w aparacie bardzo ładnie, więc chyba jakimś cudem mam wspaniałe ogniwa. Czy ktos ma tak jeszcze?
Pozdrawiam.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Polecam tryb test, to tryb w którym ładowarka podaje faktyczne parametry akumlatorków. W pozostałych trybach info jest tylko przyblizone. Dla czego tak jest odpowiedzi nalezy szukac na forum (nie pamiętam adresy u nas gdzieś jest link) w każdym razie dłuuugi wątek o ladowarkach i akumlatorkach testy i porównania różnych ogniw i BC-700

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach