l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
to co widac po otwarciu migawki, to nie jest 'zywa' matryca - to jest filtr podczerwony (chyba) i smialo mozna go patyczkiem potraktowac - ja wprawdzie troche sie boje, wiec robie to tylko jak trafi sie jakis bardzo naelektryzowany syf, ktorego wygruchac sie nie da ;]
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:

aa jesli chodzi o zestawy czyszczące to dla każdego użytkownika obowiązkowy jest ten ->http://www.allegro.pl/item115800574_zestaw_czyszczacy_pentax_lens_cleaning_kit_nowy.html :mrgreen:


zacny zestawik, ale ostatnio się rozglądałam i na allegro i po sklepach... szukałam dekielków, rzeczy do czyszczenia. I, ku memu zdziwieniu, okazało się, że w normalnym sklepie jest taniej niż na allegro ;-) ten sam sprzęt (mówię akurat właśnie o podobnym zestawie czyszczącym i dekielkach przednich 55 mm).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cotti napisał/a:
(...) ale ostatnio się rozglądałam i na allegro i po sklepach... szukałam dekielków, rzeczy do czyszczenia. I, ku memu zdziwieniu, okazało się, że w normalnym sklepie jest taniej niż na allegro ;-) ten sam sprzęt (mówię akurat właśnie o podobnym zestawie czyszczącym i dekielkach przednich 55 mm).


Też to zauważyłem. I nie tyczy się to tylko sprzętu foto, ale komputerowego np. też. Czasami odnosze wrażenie, ze sprzedawcy na allegro urwali się z choinki (ceny!!!) albo liczą na jelenia!
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
O to zjawisko znane od dawna na allegro. Prawda jest trywialna: szukają jelenia. Każdy myśli, że tam taniej. To tak jak w sklepie dla idiotów. :mrgreen:
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
NaiR napisał/a:
O to zjawisko znane od dawna na allegro. Prawda jest trywialna: szukają jelenia. Każdy myśli, że tam taniej. To tak jak w sklepie dla idiotów. :mrgreen:


Bez przesady to co brałem to taniej w sklepach nie znalazłem. Za dużo ofert i spora konkurencja więc się biją o klienta, a jeleń zawsze się trafi. Sklep dla idiotów to inna bajka nie wiem czym się ludzie kierują kupując u nich. Takie dziwne przekonanie że duży może wiecej?
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
-szu- napisał/a:
Bez przesady to co brałem to taniej w sklepach nie znalazłem.



Tylko dolicz sobie koszty przesyłki, które na allegro są permanentnie zawyżane i już jest drożej. Ja najczęściej znajdowałem w sklepach w takich cenach, że wychodziło ostatecznie taniej - i mogłem towar zobaczyć przed kupnem.


Sorry za offtopic. :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
chyba uproszczacie troche - ogolnie jest tak, ze czasami trafi sie, ze cos jest tansze w "nie dla idiotow", czasami na allegro nawet z kosztami przesylki aa czasami w sklepie - wszystko zalezy co sie chce kupic ii czy sie umie znalezc odpowiednio oferte - bywa roznie - czasami jak ktos mieszka na koncu swiata to nie ma zbyt wielkiego wyboru jesli chodzi o sklepy fizyczne wiec szuka wirtualnych - na allegro wybor jest duuzy ii mozna znalezc dobre ii rozsadne ofery zwlaszcza wiekszych sklepow - ciezko stwierdzic czy oferty nierozsadne przewazaja nad rozsadnymi, chyba zalezy w jakim dziale, bo np. chce kupic nagrywarke dvd do komputera ii przegladajac oferty na allegro wiekszosc jest rozsadna ii napewno lepsza niz oferta sklepow fizycznych w moim rejonie aa zblizona lub identyczna do oferty sklepow wirtualnych .. poza tym zdaza sie, ze fizyczne sklepy rowniez szukuja jeleni zwlaszcza jesli konkurencji duzej w okolicy nie ma, tak samo na allegro ii w sklepach internetowych .. w "nie dla idiotow" zdazja sie rowniez calkiem przyjemne promocje - trzeba tylko umiec rozroznic te "dla idiotow" od tych "nie dla idiotow", przegladnac oferte roznych sklepow, popatrzec w internecie ... ale sie znowu [OT] robi :|

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach