heydebreck  Dołączył: 23 Lip 2006
K100D
na początku sierpnia wchodzi do sprzedaży w Polsce długo oczekiwany K100D
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niech sie wypchaja! Bylem gotowy nabyc go w czerwcu, na poczatku lipca, w polowie lipca (chyba mial byc w lipcu?). A teraz ma byc na poczatku sierpnia, czyli znow nie wiadomo kiedy... :evil:
Widac Pentksowi nie zalezy na zyskach. Leje na wszystko, nawet na uzytkownikow... :-(
Ja rozumiem Sony, ze to nowy aparat, ze pierwsza lustrzanka - dlatego nie zdarzyli przed wakacjami.
Jednak Pentax wprowadza na rynek stara konstrukcje z odrobina (choc istotna) nowych technologii. Ten aprat powinien byc w sprzedazy od poprzedniej fotokiny lub PMA. Chyba naprawde Pentaxa powinien wykupic Samsung, poniewaz chlopaki ewidentnie sobie sami nie radza... :-/

[ Dodano: 2006-07-23, 22:08 ]
Aha, zdaje sie, ze w takim razie aparacik wejdzie na rynek razem z nastepca D70 (10 MP), i z nowym Sony... Coz gra do wlasnej bramki to chyba juz tradycja Pentaksa i jego krajowego dystrybutora... szkoda. :cry:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Niech się wypchaja! Bylem gotowy nabyc go w czerwcu, na poczatku lipca, w polowie lipca (chyba mial byc w lipcu?). A teraz ma byc na poczatku sierpnia, czyli znow nie wiadomo kiedy...


Też jestem wściekły. Robia ludzi w balona :evil: . Przynajmniej mogliby zostawić stare modele trochę dłużej.

[ Dodano: 2006-07-23, 23:26 ]
heydebreck - A wiesz przynajmniej jaka bedzie cena w Polsce ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O!
Klub frustratów.
Tak gwoli ścisłości - bowiem luki w mej pamięci coraz większe:
Czy oficjalnie była gdzieś podana data wprowadzenia nowego modelu?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Klub frustratów.
:mrgreen: :mrgreen:

To po co wycofali starsze modele. Przecież ich już nie ma od dwóch miesiecy, jeśli się nie mylę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niech spojrzę:
Argawen - masz w stopce MZ-5n. Psyt - ukochanego ME Super i LXa.
Więc, kurna, o so chozi ja śe pytam?
Nagle Was chłopaki sparaliżowało? Okazało się, że analogiem nie można focić? Zauważcie Wielkiego Mentora i Wyrocznię w Jednym tego forum - Spinnera. Porzucił E-1 i D70 na rzecz analogowego MZ-S. Osobiście też powoli (bardzo powoli - jak przystało na ociężałego na umyśle) jakoś tak dziwnie się przypatruję DLowi, zaś na Z-1p zerkam coraz bardziej filuternie. Sentymentalny nie jestem, lecz po prostu analog ma coś w sobie. Nie wiem co. Może film.
Cyfrą nie zacząłem robić lepszych zdjęć. Zaczałem po prostu robić ich więcej. Z kliszą więcej myślałem. Miałem więcej frajdy, satysfakcji, lepszych ujęć. Choć i frustracji w labie.
ALe to jużjest off topic.
OKO - koniec żalenia - zakładam nowy wątek.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Ja rozumiem Sony, ze to nowy aparat, ze pierwsza lustrzanka - dlatego nie zdarzyli przed wakacjami.

Jaki nowy, jaki nowy??? Tozto stara Konica Minolta Dynax 5D jeno z nowa matryca i paroma innymi pier-do-la-mi - sytuacja calkiem podobna jak z K100D :mrgreen:

Cytat
Aha, zdaje się, ze w takim razie aparacik wejdzie na rynek razem z nastepca D70 (10 MP), i z nowym Sony... Coz gra do wlasnej bramki to chyba juz tradycja Pentaksa i jego krajowego dystrybutora... szkoda. :cry:

Maruda kurde! :-P Nowy Nikon bedzie dopiero zaprezentowany za te "nascie" dni, minie pare miesiecy zanim znajdzie sie w sklepach... :-D
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nagle Was chłopaki sparaliżowało? Okazało się, że analogiem nie można focić?


Oczywiscie, ze mozna! Jednak jak sie ktos nastawil, ze zrealizuje kilka pomyslow na cyfrowo i teraz mialby zrobic je analogowo placac dodatkowo ze dwie stowki (klisze wolania, skany) na chwile przed powaznym zakupem to czlowiek nie tryska dobrym humorem... Tymbardziej jesli czas na te eksperymenty ma wlasnie w lipcu, a napewno nie w sierpniu... :-(

sylwiusz napisał/a:
Maruda kurde! Nowy Nikon bedzie dopiero zaprezentowany za te "nascie" dni, minie pare miesiecy zanim znajdzie się w sklepach...


Jednak chyba sie zgodzisz, ze w takiej atmosferze nowych zapowiedzi i konstrukcji trudno bedzie osiagnac spektakularny sukces - za to w czerwcu, kiedy jesze prawie nic nie bylo wiadomo o Sony, a tymbardziej o Nikonie sytuacja byla o niebo lepsza.
Jednak ja nie posiadam akcji Pentaksa, wiec nie stracilem na dywidendzie... ale rowniez mnie to nie cieszy, ze Pentax tak slabo sobie radzi i nie chce sprzedawac, podczas gdy ja tak jak wielu innych jestem chetny pomoc mu zwiekszyc obroty.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Jednak chyba się zgodzisz, ze w takiej atmosferze nowych zapowiedzi i konstrukcji trudno bedzie osiagnac spektakularny sukces - za to w czerwcu, kiedy jesze prawie nic nie bylo wiadomo o Sony, a tymbardziej o Nikonie sytuacja byla o niebo lepsza.
Jednak ja nie posiadam akcji Pentaksa, wiec nie stracilem na dywidendzie... ale rowniez mnie to nie cieszy, ze Pentax tak slabo sobie radzi i nie chce sprzedawac, podczas gdy ja tak jak wielu innych jestem chetny pomoc mu zwiekszyc obroty.

No idac tym tropem to powinnismy wszyscy kupic Canona - jego produkty pojawiaja sie najszybciej na polkach sklepowych. Niestety - takie moce przerobowe, zeby w miesiac po premierze mozna bylo kupic produkt w sklepach na calym swiecie ma tylko Canon...
Mamy wiec wybor - albo kupic najnowszy model Volkswagena, ktory bedzie latwo dostepny na calym swiecie wkrotce po premierze, albo uzbroic sie w nieco cierpliwosci i poczekac chwile na najnowsze Subaru :mrgreen:
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
No idac tym tropem to powinnismy wszyscy kupic Canona


To nieprawidlowy wniosek. ;-)

sylwiusz napisał/a:
albo uzbroic się w nieco cierpliwosci i poczekac chwile na najnowsze Subaru


Mam nadzieje, ze naprawde masz tu racje.
Nie oburzalbym sie tak bardzo gdyby wczesniej nie bylo mowy o tym lipcu. Wydaje mi sie, ze to wynikalo z zapowiedzi samego Pentaksa? Krajowi dystrybutorzy powinni podac jakies daty np. Polska od 10.10.2006 i wiadomoby bylo, ze z polskiej sieci dystrybucyjnej wczesniej nic nie wyjdzie, wiec sprawa bylaby jasna, a tak mozna czekac i czekac, a wakacje to akurat czas urlopow, dobrego swiatla itd. szkoda, ze nie dali rady wprowadzic go na rynek pozna wiosna.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
No chyba chociaz czesciowo mozna przyznac mi marudzie racje, prawda?

Jak by Ci tu powiedzieć....
Osobiście podejrzewam, że aparat został zaprezentowany wówczas, bowiem szlag trafiał nas wszystkich, nic się nie działo i ogólnie kraina deszczowców. Do tego doszły ploty o przejęciu przez Samsunga - wielki lament na forach proletariuszy wszystkich krajów. Pentax is dead, itp, itd (przypomnij sobie nasze biadolenie wówczas).
Dlatego właśnie - moim zdaniem - prezentacja aż o taką działkę czasu wyprzedziła premierę fizyczną.
Szybkie zniknięcie DSa/DLa? Cóż - jak teraz widzimy, po prostu konstrukcje te kupił Samsung. Nie jest - tak jak podejrzewaliśmy - że będą bliźniacze konstrukcje koegzystować obok siebie na rynku (i chwała ci za to Wielkie Mzimu). Serie K11/00D to po prostu DL/DS. Pentax musiał zwinąć puchy, bo pewnie taka była umowa. A opóźnienie z wprowadzeniem wynika prawdopodobnie z chęci dostarczenia sprawdzonej konstrukcji (przynajmniej tak to sobie optymistycznie tłumaczę).
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu - ja to wszystko rozumiem, jadnak uwazam, ze wprowadzenie na rynek odbywa sie poza Japonia (egoisci...) zdecydowanie za pozno!
To twierdzenie wydaje mi sie prawdziwe, nawet kiedy probuje na sprawe spojrzec obiektywnie, mimo ze dotyczy to mnie bezposrednio. Akceptuje to, ze tak jest, ale nie jest dobrze i nie przestane narzekac! Coz, Spinner bedzie musial to wymoderowac. :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Psyt, po pierwsze: Spinner nie ma ręki, tylko wysięgnik mechaniczno-pneumatyczny zakończony prasą hydrauliczną.
Po drugie ja wciąż będę uważał, że lepiej puścić produkt dopracowany. W tej chwili nie mamy jakiś dziwnych targów, na które należałoby przyspieszyć premierę. Więc data wprowadzenie jest uzależniona tylko i wyłącznie od zdolności produkcyjnej + pomyślności beta testów. To nie nasze chciejstwo decyduje o tym, kiedy toto ma trafić na rynek. Zgadzam się z Tobą, że lepiej byłoby na początku czerwca, przed wakacjami. I sądzę, że Ci goście w Japonii też to wiedzą. Ale skoro nastąpiło to teraz, to z całą pewnością nie dlatego, by dać możliwość Spinnerowi zmiażdzenia Ci krtani. Po prostu taki jest proces technologiczny. Możemy obaj nad tym rozpaczać (choć Ty pewnie bardziej), ale pewnych prawideł nie przeskoczymy.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Psyt, po pierwsze: Spinner nie ma ręki, tylko wysięgnik mechaniczno-pneumatyczny zakończony prasą hydrauliczną.


Do czytajacych: ta wypowiedz Micha ma sens, tylko odnosi sie ona do tekstu, ktory usunalem w obawie przed jego urzeczywistnieniem, zanim Michu skonczyl pisac widomosc. ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Do czytajacych:

Speniał.
Jak widać, Spinnera wszyscy się boją.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach