Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
maxbor, możliwe, już parę razy chciałem w tak okazyjnej cenie kupić to i owo i zawsze już wykupione było :-?
Ja zaciskam zęby i wstrzymuję się z zakupem kompakta do nowego roku. Liczę na poświąteczne wyprzedaże. Pożyczając od dziewczyny małego fujika zachorowałem na mały kompakt. Parę zdjęć fajnych udało się zrobić, bo był pod ręką. M.in. zdjęcie miesiąca Świata Obrazu (choć to akurat moim zdaniem średnie) Nie mniej - walczę z chęcią posiadania i czekam do stycznia :mrgreen:
Ten samsung z tego co pamiętam, ma problemy z ostrością na brzegu. Nie wiem czy to przeszkadza, ale osobiście brałbym w tej cenie jakiegoś starszego fuji serii F, albo sony H55. Warto sprawdzić canony

[ Dodano: 2010-12-18, 20:19 ]
EXMOR ale mniej upakowany:

http://www.mixelectronics.pl/sony-dsc-wx1b,25772
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
Temat można uznać za zamknięty. Pod wpływem impulsu zdecydowałem się na DMC-TZ8, i po pierwszych paru pstrykach w domu przy sztucznym oświetleniu coraz bardziej się obawiam, że był to zły impuls. Czas pokaże jak się będzie spisywać. Może dla forumowiczów zrobię mały test i pokaże kilka fotek z aparatu.
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Podpinam się pod temat.

Mam dość jeżdżenia na rowerze z lustrem na szyj a ciągłe wyciąganie aparatu z plecaka bywa uciążliwe ;) i zdecydowałem się kupić jakiś w miarę przyzwoity i mały kompakcik. Budżet 500zł +/- kilkadziesiąt na przesyłkę/dopłatę jak będzie warto, ale im taniej tym lepiej.

Zakres ogniskowych nie musi być duży ważne żeby zaczynał się od ekwiwalentu ~28mm, zasilanie dedykowanym akumulatorem. Zastosowanie typowo wycieczkowe, czyli widoczek, kościółek, itp. Filmy wystarczą w rozdzielczości 640x480 nie jest to absolutnie priorytet lecz miły dodatek.

Do tej pory w oko wpadły mi: Samsung WB 600 i Fuji F200EXR (ze względu na matrycę). Co jeszcze w takim budżecie a lepszej jakości zdjęć niż powyższe?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Nooo jeśli za taką cenę możesz mieć fuji a jeszcze pytasz o coś lepszego to ja proszę na priva gdzie takie okazje :mrgreen:
Za tyle a nawet mniej to mógłbym się pozbyć tego co mam w stopce a F200EXR to jednak 2x więcej kosztuje ale to świetny aparat. Choc za tę cenę to chyba bym dołożył do canona s90
Może warto popatrzeć na te starsze fujiki z matrycą exr...
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/528916
Na stronach kilku sklepów jest, choć nie sprawdzałem stanu faktycznego...
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
MichałD, fuja, ale F40, większa matryca SuperCCD :)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
MichałD, :shock:
ja sprzawdziłem tylko przelotnie na ceneo i allegro - szok. Za tę cenę nie ma co się zastanawiać.
Jak widać można zrobić tym dobre zdjęcia (łódka):
http://www.swiatobrazu.pl...ycji-22011.html

A i po ćmoku inne łódki też nienajgorzej robi ten fujik:
http://www.fotoilustracja...71/DSCF2150.jpg

[ Dodano: 2011-03-14, 22:20 ]
Nie sądzę, by cokolwiek innego w tym przedziale cenowym choć zbliżyło się do jakości zdjęć F200EXR. Pamiętajmy, że nieraz był rozpatrywany obok s90, LX3 itp.
Trochę o nim napisano w wątku "Kompatkt dla wymagającego fotografa"
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
pomimo moich utyskiwań na specyfikę matrycy S-CCD EXR w fuji f70exr uważam, że jest to baaardzo dobry kompakcik (o ile zadowolimy się trybami wykorzystującymi połowę rozdzielczości matrycy - chociaż przy zdjęciach wnętrz czy osób można pokusić się o wykorzystywanie trybu niby pełnej rozdzielczości). Z tego co wiem, jakość zdjęć z fuji f200exr jest jeszcze lepsza niż w f70exr, więc za cenę poniżej 500 zł nie zastanawiałbym się ani chwilę... No chyba, że jakość filmików też odgrywa rolę ;-)

p.s. i jak już go kupisz MichalD, to nie wykorzystuj w plenerze trybu podwójnej stabilizacji, bo niepotrzebnie podbija czułość.[/b]
 
lukasabat  Dołączył: 10 Mar 2011
Kurcze dziwne jest to że taki F200 kosztuje ~450zł a F70 ~600zł :roll:
Ja także bym się nie zastanawiał po prostu zamawiaj!
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
pewnie to wynik tego, że fuji strzeliło sobie rok temu lekko w stopę, wypuszczając najpierw świetny f200exr, a zaraz potem f70 (co by nie mówić 10xzoom dla kompaktowych pstrykaczy to jednak coś, więc pewnie odebrał klientów droższemu wówczas f200exr) i chwilę później całą "masę" ich mutacji.
dla ewentualnych nabywców f200 to akurat żadne zmartwienie ;-)
 
lukasabat  Dołączył: 10 Mar 2011
Szkoda bo kupiłem na wakacjach F70 a teraz chciałbym go sprzedać za mniej niż 4stówy ale jak F200 kosztuje nie wiele więcej od mojego bądź co bądź używanego F70.. szkoda bo za jakiś czas mam zamiar kupić puszkę a tak przy sprzedaży fuji można byłoby lepsze body "wychaczyć" :->
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Kupiłem F200, za oknem plucha to i sprawdzić się go porządnie nie da, ale:

1. filmiki faktycznie porażka (brak zuma i AF, przy słabym świetle wewnątrz jakość jak z komórki, może w słoneczny dzień będzie lepiej). Nie była to opcja istotna przy zakupie, jednak mimo wszystko nie spodziewałem się że jest aż tak kiepsko.

2. menu aparatu dość ubogie, mały wybór jakości zapisu i gdzie tam można ustawić niższą rozdzielczość? Czy jest ona automatycznie stosowana w trybach EXR, bez możliwości wymuszenia w pozostałych?

3. jakość fotek i balans bieli wstępnie wygląda OK

4. aparat jest malutki, całkiem płaski z przodu, a mimo to poręczny i dość pewnie się go trzyma
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ustawianie rozdzielczości musi być w menu - rozmiar zdjęcia, ustawiasz na M. Poza tym tryby exr (poza HR) obniżają rozdzielczość
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Cytat
ustawianie rozdzielczości musi być w menu - rozmiar zdjęcia, ustawiasz na M

Spodziewałem się osobnej opcji, ale to w końcu tylko kompakt ;-)
Kolejna kwestia - w instrukcji piszą że po zostawieniu naładowanego aku na ok. 4 dni późniejsze jego wyjęcie nie zresetuje zegara, czy dotyczy to też pozostałych ustawień i trybów? Obecnie każde nawet chwilowe wyjęcie aku powoduje reset wszystkich parametrów co jak łatwo się domyśleć jest irytujące.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
MichałD napisał/a:
Spodziewałem się osobnej opcji, ale to w końcu tylko kompakt ;-)


no jest to przecież osobna opcja w menu - rozmiar L to zdjęcie w pełnej rozdzielczości, rozmiar M to połowa rozdzielczości. Co do aku, to nie wiem.
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
A co myślicie o Fuji F200EXR vs Ricoh CX2, czy wart jest zachodu ten Ricoh, nigdzie nie mogę znaleźć opini. specyfikacja wygląda ciekawie, cena tez 539zł?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
w teście na photographyBlog wypadł nieźle, ale gdyby nie dłuższy zoom, to nie widziałbym żadnej znaczącej przewagi nad Fuji. Kolory z CMOSa sprane, ilość detali na zdjęciach taka sobie... Jeśli nie potrzebujesz długiego zooma, brałbym Fuji - głębia kolorów z matryc exr jest jak dla mnie fantastyczna (a ułomności technologii exr - szczególnie w kwestii reprodukcji detali - w zderzeniu z tym Ricohem pomijalne).
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Dzięki, właśnie na korzyść tego Ricoha przemawia tylko ogniskowa i ewentualnie lepszy wyświetlacz. Ale czytając wasze opinie na temat Fuji to go chyba wezmę, jeszcze Fuji nie miałem. Pozdr.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
cypis, dobrze rzecze a ja dodam, że wiele minusów fudżikowych jest nadrabianych ogromną dynamiką. To na prawdę wiele warte.
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Parę uwag do Fuji F200EXR:

- nie działa jako dysk wymienny (winXP);
- pokrętło trybów pracuje zbyt lekko i zdarzają się przypadkowe przestawienia;
- zoom działa zbyt szybko, jest zbyt czuły przez co ciężko ustawić żądaną ogniskową (to zapewne kwestia wyczucia i przyzwyczajenia);
- mam obawy o trwałość pokrywy aku, szkoda że nie zrobiono jej otwieranej na bok, tylko wysuwaną wzdłuż dłuższego boku. Obecnie wyciągają aparat z pokrowca i robiąc zdjęcia często trafia na nią kciuk;

Natomiast do jakości zdjęć nie mam najmniejszych zastrzeżeń, AF tylko sporadycznie się myli.
W nawiązaniu do wcześniejszego postu - po pierwszych kilku dobach następne wyjęcia aku do ładowania nie resetuje ustawień aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach