Od kiedy korzystasz z systemu Pentax ?
x-1980
2% Complete
10 (2%)
1981-1990
2% Complete
11 (2%)
1991-1995
2% Complete
12 (2%)
1996-2000
7% Complete
30 (7%)
2001-2005
7% Complete
32 (7%)
2006
5% Complete
22 (5%)
2007
18% Complete
78 (18%)
2008
31% Complete
135 (31%)
2009
16% Complete
71 (16%)
dopiero zamierzam
5% Complete
23 (5%)
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Pierwszy pentax Mz-30 nie pamietam dokładnie, ale coś okolo '97-98r.
Potem K10 2009r.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Własną MZ-50 kupiłem w 1997. Wcześniej czasami pstrykałem jakimś pożyczanym MX albo ME, może nawet super, ale wtedy mało mnie obchodził model, bardziej zdjęcia które wychodzą :->

-- skorygowałem datę
 

pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
pierwszym pentaxem był kompakt optio mx nabyty w 2004 r., wyglądał śmisznie, jak kamera:-);
potem były kompakty cyfrowe innych marek i 2 lustra anologowe, które zostały do dziś, a od połowy 2010 roku jest k-x
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Powiem tylko, że o Pentaxie marzyłem już w 1979 r, nie było to realne, potem życie potoczyło się inaczej i dopiero po 32 latach... ;)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Tosiek - czyli, jak mawiają starożytni amerykanie - "The Best is Yet to Come"...
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
JP. szczerze wolałbym cofnąć czas i robić foty modelem K1000, z drugiej strony lubię nowości ;) Czego mi zawsze w analogu brakowało to czułości ISO, teraz to jest w dostatku w cyfrze.
Film Ilforda ciągnąłem na maxa do ISO800 w ciemni, wciąż mało było :)

 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
astal napisał/a:
szczerze wolałbym cofnąć czas ... i wciąż mało było

szczególnie, gdy za wywoływacz robiła "Ratafia", a za utrwalacz "jasne-ciemne"...
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Ratafia!!! :-x
o jak się po tym... hmmm...
regulamin forum nie dopuszcza słów, którymi mógłbym to opisać :-P
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Womitowało?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
astal napisał/a:
Film Ilforda ciągnąłem na maxa do ISO800 w ciemni, wciąż mało było :)
ISO 800 na filmie cz-b to znacznie wiecej niz 800 na cyfrze. Zreszta 800 to zadne ciagniecie - w niektorych wywolywaczach to jest nominalna czulosc dla 400'ek.
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Prawda Jerry, ale to było hm, ćwierć wieku temu. Okazyjnie znaczy na lewo kupiony Ilford HP5, wywoływacz też angielski. Nie pamiętam szczegółów. Wydaje mi się, że ciągnąłem do 33 DIN znaczy do ISO1600 (wciąż jak myślę o analogu to myślę "DIN"). Zostało kilka fot w formacie 24 x 36 cm mocno pomiętych z tamtych czasów...
Zresztą: światło f:3.5, z ręki, jedna żarówka 60W? Twarz naświetlona poprawnie i ostro. Dziś z dobrą cyfrą tak nie potrafię przy tych czułościach.

dzerry napisał/a:
ISO 800 na filmie cz-b to znacznie wiecej niz 800 na cyfrze.

Znajomy klimat: "20W z lampy to dużo więcej niż z tranzystora" mawiają gitarzyści, choć wat jest wat :mrgreen:
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Witam, jakoś mi ten wątek uciekł - więc się nie przywitałem od razu. Nie będę pisał czym fotografowałem, łatwiej będzie czym nie robiłem zdjęć : Leica , Hasselblad - to tak z grubsza.
Pentaxa K-x oswajam od maja zeszłego roku. Oswajam , bo zrobiłem nim dopiero nieco ponad 6300 zdjęć. Cieszy spory zakres czułości , ale dobrą optykę muszę dopiero dokupić. Choć "kitowy" jest całkiem przyzwoity , ale niestety ciemny i kiepsko pracuje po mocniejszym domknięciu. Zastanawiam się nad pozycjonowaniem się tej firmy, bo bez pełnej klatki dla zawodowców nie zaistnieje. A samym 645 też nie powojuje. Dlatego podchodzę trochę jak do jeża.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Być może wybieram sobie złych znajomych w kwestii foto :-/ ,
większość z nich nie kojarzy nazwy PENTAX,
i co ten system oferuje(wady-zalety).
Dyskusja się toczy:tylko S,C,N.
Ja Quwa orientuję się co na tej obcej półce w Nicon,Sony i Canon piszczy ,
a reszta moich foto-friendów - tylko wie trochę o swoim systemie na poziomie reklamy
Nie chcę uogólniać,ale PENTAX MAN (nie wiem czy jest takie określenie)jest roolez :)
 
Starzec Bogdan  Dołączył: 19 Sty 2014
Czyli w 2012 roku kupiłem tylko ja.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Starzec Bogdan, kilof i łopatę.
 
barylek  Dołączył: 11 Paź 2009
Od kiedy mi siostra sprzedała zenita w grecji. To był początek lat 80 i wtedy pojawiły się w Lublinie w Pewex-ie k1000. Stał na wystawie i uśmiechał się do mnie. :-D
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Starzec Bogdan napisał/a:
Czyli w 2012 roku kupiłem tylko ja.

Niezupełnie, ja też :-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
greentrek napisał/a:
Niezupełnie, ja też


I ja również ;-)
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
x4rd napisał/a:
greentrek napisał/a:
Niezupełnie, ja też


I ja również ;-)


To zupełnie jak ja :mrgreen: Gwoli ścisłości przesiadłem się z Fujiego S6500fd.
 

qarabasz  Dołączył: 08 Gru 2011
a mój pierwszy aparat to zenit TTL. i pamiętam, jak byłem zawiedziony, że nie ma diodek, jak 12xp, tylko jakąś wskazówkę... kiedy już się zorientowałem, że zenit to nie żaden szczyt techniki nazbierałem na wymarzonego Canona AE1. Kupiłem w 1996 od jakiegoś zawodowca, który usłyszał moje pytanie w komisie. i tu nagle dzonk! ręka opatrzności podała mi padniętą AE jedynkę, coś się działo z pomiarem światła. Chłop się okazał honorowy, oddał aparat do naprawy, dwa podejścia mechaników nie poskutkowały... i wtedy zaproponował coś w zamian, przyniósł takie maleństwo, pokazał, po co są te nowe przyciski i powiedział, że PENTAX MX, to jeden z najlepszych aparatów, jakie miał w rękach (w torbie miał jeszcze - i dał pomacać - świeżutką M8). No i po dwóch dniach wiedziałem, że tylko Pentax!
dziękuję ci, Opatrzności, za nienaprawialnego Canona!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach