andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Mój Android
Jako że kilkoro z nas ;-) posiada komórki na Androidzie a temat "Jaką komórkę" obejmuje szersze spektrum,pomyślałem żeby założyć wątek w którym będziemy się dzielić doświadczeniami,testami i spostrzeżeniami na temat naszych Andkowych komórek,a w szczególności programów przydatnych bardziej lub mniej.
Jako pierwszy dodatek,polecam Go Launcher EX. Darmowy Launcher zmieniający całkowicie oblicze naszego telefonu.
https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&feature=search_result
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
andybond napisał/a:
Go Launcher EX
też polecam, naprawdę wygodne skubaństwo, zwłaszcza w porównaniu do orginalnego z Sony Ericsson (który niestety zjada także niepotrzebnie baterię).

Nie polecam natomiast Helix Launcher, właśnie z tego względu, że także podjada naszą baterię.
Ogólnie to miałem straszne problemy z baterią, dopóki nie zablokowałem większości aplikacji dostarczonych przez producenta (TimeScape, Automatyczną Aktualizację, Anonymous Usage, R2R Client, RoadSync, SEMCCheckin, SNS Provider, SE Sync, Update Service) programem AutoStart Killer
http://www.appbrain.com/a...killer2.android :)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
volender, czy tym AutoStart Killer da się wyłączyć proces "pogoda"? Nie używam tego cholerstwa a w aplikacjach działających w tle widnieje.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Ja u siebie nie mam takowego, więc możliwe, że możesz po prostu odinstalować taką aplikację.
W każdym razie udało mi się wyłączyć żeczy, które tkwią głęboko w systemie (np. jak wyłączyłem w przypływie euforii Gmaila, to telefon zaliczył restart, bo ten program jest konieczny w systemie).

W ustawieniach masz dodatkowo opcję "Prevent Restart", bo niektóre aplikacje nawet ubite, po kilku minutach znowu ożywają.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
volender napisał/a:
Ja u siebie nie mam takowego, więc możliwe, że możesz po prostu odinstalować taką aplikację.

Bez roota nie da rady :cry: a na razie priorytetem jest ważność gwarancji. Chciał nie chciał spróbuję-będzie chociaż co robić na II zmianie :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Go Launcher EX - również polecam (nie tylko w tym wątku ;-) ), z rodziny GO polecam również GO SMS.

Z przydatnych to jeszcze polecam:
quick settings,
Stoper (jak sama nazwa wskazuje świetny timer :-P ),
APN onoff (co ważne nie blokuje mms),
transportoid - dla tych co kżystają w dużych miastach z komunikacji publicznej,
GPS Status (kompas, wskaźnik lux, ...),
Notification notes (można notke wrzucić na pasek - bardzo cenne),
Passdroid (fajny sejf np na hasła czy inne poufne info.),
WebSharing super do łączenia się z koimpem przez wifi
mortPlayer - do audiobooków i muzyki,
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Fx Camera i Retro Camera - zdjecia ciekawsze niz normalne telefoniczne. Ja np. robie glownie polaroidy.

Google Sky ale to chyba kazdy juz zna.
 
kuba1993  Dołączył: 22 Mar 2010
Ze swojej strony mogę polecić programy takie jak:
Gmote- sterowanie komputerem za pomocą tel. przydatne jeśli chcesz np zapauzować film bez ruszania się z łóżka:D
Mobile Maps 10- bardzo fajna nawigacja
AG Gazety- szybki dostęp do ważniejszych gazet internetowych
Program tv & repertuar- jak sama nazwa mówi program tv i repertuar kin+ opisy filmów i odnośniki do IMDb, Filmweba oraz do trailerów na youtube :)
 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
To i ja polecę:
LaucherPro - zamiennik dla Home, bardzo szybki i fajny, ma świetny, przewijalny pasek ze skrótami na dole.
Agenda Widget - widget dla kalendarza i zadan
PowerAMP - świetny player muzyki. Płatny, ale jest trial. Odtwarza FLAC.
Handcent SMS - aplikacja do SMS, wygodna i konfigurowalna. Ma rozbudowane notyfikacje.
MyTracks - zapisywanie śladów GPS, eksport do google maps, statystyki i ogólnie fajne.
Apps Organizer - skróter do aplikacji, pozwala na grupowanie i segregowanie.
FBreader - do ebookow
aCar - świetne narzędzie do zapisywania wydatków na samochód - liczy spalanie, statystyki (niektórych chyba wolałbym nie znać :) )
Transportoid - już polecony
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
faktycznie z tych trzech najpopularniejszych launcherów Go Launcher Ex najbardziej mi odpowiada :)
do słuchania muzyki polecam powerampa lub darmowego mixzing
do czytania FBReader
widget pogody dokładny i często aktualizowany Weather Widget Free
Retro Clock Widget
tuner GStrings
fajny bilard Pool Break :)
Paasword Safe Lite
WiFi OnOff można jako widżet wyciągnąć na pulpit
i oczywiście opera mini już w wersji 6 :)
 

boggy  Dołączył: 30 Wrz 2010
Ja też ma Andka w telefonie. Brakuje mi tylko jednej rzeczy... by można było przeglądać to forum za pomocą Tapatalka. Do kogo pisać petycję, by to stało się możliwe? :-)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
To dorzucę:

1. Advanced Task Killer -nieodzowne w systemie, w którym, zapomniano o opcji zamykania programów, a czasem i z 768MB RAMu, może zabraknąć.

2. 3G Watch dog -coby sprawdzić, czy się nie przekracza pakietu danych, bardzo użyteczne narzędzie z opcją blokady APN po wykorzystaniu pakietu

3. Opera Mobile -najlepsza przeglądarka z flashem. Oczywiście subiektywnie to oceniam.

4. Alarm Clock Extreme -fajny, rozbudowany budzik.

5. Animated Widget -użyteczne, kiedy brakuje miejsca na pulpicie, albo gdy się ma masę programów, a jak ja, lubi mieć tylko 3 pulpity.

6. Chcę taxi -od PKT.PL numery do taxi w całej Polsce

7. PKT.PL -baza danych firm i instytucji

8. CRKO Commander -jak sama nazwa wskazuje ;-)

9. Kontomierz -zmyślne narzędzie do kontrolowania finansów domowych

10. Sense Analog Clock -zamiast pogody (jesli mamy coś od HTC) pod zegarem dane o ilości wolnego RAM u, pamięci dyskowej, wolnego miejsca na karcie, zużyciu baterii i temperaturze procka.

11. SoundHound -nie wiesz, jaka to piosenka leci w radiu? Program prawdę Ci powie.

12. Widget Soid -narzędzie do tworzenia widgetów, switcherów itp.

13. Allegro -zmyślny klient serwisu

14. Barcode Scanner -fotka kodu kreskowego na pudle z aparatem podczas macania w sklepie i już wiemy, gdzie go szukać taniej

15. Easy Filter -dzwoni natręt z firmy ubezpieczeniowej? Od dziś usłyszy tylko sygnał zajętości, komunikat o wyłączeniu telefonu albo nie usłyszy nic. Użytkownik na pewno nie usłyszy jego.

Muzy słucham przez WinAmp, bo się ładnie synchronizuje z tym na PC. Pogodę w HTC najlepiej wyłączyć, wyłączając synchronizację w ustawieniach.

Jeszcze jedna miła funkcja, o czym może nie wszyscy jeszcze wiedzą. Android Market obsługiwany może być z poziomu PCta,. Wybrane programy zainstalują się zdalnie na telefonie, a nawigacja na kompie jest jednak o niebo wygodniejsza.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Color Note - można robić notatki i przyklejać je na pulpicie w formie widżetów udających przylepne karteczki. Po kliknięciu widżeta pokazuje się pełna notatka. Do wyboru są zwykłe notatki albo notatki w formie list, w których można odkreślać poszczególne pozycje - idealna sprawa na listę zakupów, spraw do załatwienia itd. W przypadku notki z listą na "karteczce" na pulpicie oprócz tytułu mamy jeszcze w rogu pokazaną liczbę nieskreślonych pozycji.

Documents To Go - edytor dokumentów, arkusz kalkulacyjny itd. Kosztuje kilkadziesiąt złotych. W wersji darmowej chyba czyta dokumenty, ale nie można edytować.

AndExplorer - eksplorator plików - nie wiem czy dobry, bo nie mam porównania, przypasował mi, to dalej nie szukałem.

JustPictures - wygodna przeglądarka zdjęć. Zdjęcia w telefonie pokazuje katalogami - ważne, bo niektóre przeglądarki znajdują wszystkie i pokazują razem, albo według dat, albo jeszcze jakoś inaczej. Oprócz oglądania zdjęć z telefonu, można toto podłączyć do picasy, flickra i paru innych, ale osobiście nie próbowałem.

Vignette - do robienia zdjęć. Dobre, ale płatne.



Retro Clock i Retro Date - wspominane już. Ja tylko chciałem dodać, że po kliknięciu w zegar przechodzi się do budzika, a po kliknięciu w datę do kalendarza, co w moim przypadku zwolniło ikonkę w pasku dolnym. Tak piszę, bo może dla niektórych to oczywiste, ale ja tę właściwość zegara odkryłem przypadkiem chyba po miesiącu.
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
To ja dodam
JustPicture - prosta acz skuteczna przeglądarka zdjęć
File Expert super menadżer plików zasobów + łącza z mediami

Ale mam pytanko mam SE Xperia 10 i w nim tryb ręcznego wprowadzania nr telefonu jest koszmarny; podczas wprowadzania nr telefonu nie podpowiada żadnego nr. W poprzednich SE miałem, wiem, że w Samsungu Wave, Galaxy jest a u mnie nie. Czy jest coś innego zastępczego do dzwonienia by podczas "wykręcania" nr podpowiadał na podst. wcześniej wydzwanianych nr.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Go Contacts na przykład. Ale podpowiada na podstawie numerów z książki telefonicznej. Nie wiem, czy bierze pod uwagę wcześniej wybierane, których w książce nie ma.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Juice defender-trzyma w ryzach wszelkie połączenia a jednocześnie informuje ile dzięki niemu zaoszczędzimy na energii.
Battery left-rozbudowany monitor baterii który pokazuje nawet czas do wyczerpania.
Missed reminder-wszechstronny "powiadamiacz" o nieodebranych czy nieprzeczytanych połączeniach.
Meridian-odtwarzacz z szarym widgetem idealnie pasuje do go launchera.Filmy i muza.
Do profili Profiles setup- po polsku z regułami , kupa możliwości.
 

dorota  Dołączyła: 11 Wrz 2010
Catch Notes - bardzo fajny, prosty i przejrzysty notatnik. Przydatny dla osób robiących spore notatki w telefonie. Mnie osobiście bardzo odpowiada. Posiada też opcje notatek głosowych, wideo, foto i ma przypominajki.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Odnośnie typowych task killerów-jeden z artykułów na jakie siw natknąłem w necie
http://www.benchmark.pl/t...rona/11739.html
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Bardzo ambitny. Uargumentowany, że hej. W teorii Android miał potrafić zarządzać pamięcią, w praktyce autorowi proponowałbym niezamykanie aplikacji przez czas jakiś, a potem ambitne zadanie otwarcia kilku zakładek w przeglądarce na przykład. I powodzenia.

Osobiście widzę różnicę w zachowaniu urządzenia, gdy mam wolnego RAMu 290MB i 29.

O pożeraniu baterii przez te aplikacje, działające w tle też warto pamiętać.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
teo napisał/a:
w praktyce autorowi proponowałbym niezamykanie aplikacji przez czas jakiś, a potem ambitne zadanie otwarcia kilku zakładek w przeglądarce na przykład. I powodzenia.

Nie wiem, jak autor tamtego artykułu, ale ja nigdy nie miałem z tym żadnego problemu. Czasem zamykam jakąś aplikację ręcznie, ale tylko wtedy, kiedy z jakiejś przyczyny nie chcę, żeby była włączona, nie dla baterii czy pamięci.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach