wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
HC-110 - jak przechowujecie?
Dotarła do mnie wielka butla HC-110. Jak toto przechowujecie? Rozlewacie do mniejszych butelek i zasysacie strzykawką?

Trochę mnie zakręciły te rozcieńczenia, muszę o tym więcej poczytać... Której konkretnej formuły używacie do Neopana w okolicach 400 iso?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ten stuff sie nie psuje, mozesz trzymac w glownej butli.

Neopan 400 - rozcienczenie B - 5min.

Presto i prosto.

[ Dodano: 2011-03-29, 11:49 ]
wojtekk napisał/a:
Trochę mnie zakręciły te rozcieńczenia, muszę o tym więcej poczytać...


O rany, po co sie nad tym spuszczac? Bierzesz najczesciej uzywane i walisz 50 filmow az zauwazysz co ci przeszkadza, albo i nie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Ten stuff sie nie psuje, mozesz trzymac w glownej butli. Neopan 400 - rozcienczenie B - 5min. Presto i prosto.


Dzięki. 18.8ml na dwie rolki filmu - 600. Zakladam, ze jak zrobie 580ml wody i 20ml wywoływacza, to nic dziwacznego się nie stanie?

Cytat
O rany, po co sie nad tym spuszczac? Bierzesz najczesciej uzywane i walisz 50 filmow az zauwazysz co ci przeszkadza, albo i nie.


Nie spuszczam się, Mieciu, mówię tylko, że zdziwiło mnie jakieś wygibaśne numerowanie rozcięczeń, etc. zamiast po prostu mixowanie jak każdemu się podoba (jak z Rodinalem).

Ale właśnie rozwiązałeś moje wątpliwości :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Zakladam, ze jak zrobie 580ml wody i 20ml wywoływacza, to nic dziwacznego się nie stanie?


No pewnie ze nie.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Piszą też, że jest rozcieńczenie H, gdzie używa się połowy B, wydłużając po prostu czas dwa razy. Efekty rzekomo te same. A więc 590+10 i dwa razy więcej wywołań z butelki.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
wojtekk napisał/a:
Efekty rzekomo te same

wojtekk napisał/a:
rozcieńczenie H


Nie zauważyłem różnicy, serio :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
No to super. Zawsze to na dwa razy dłużej starczy :D

Fajny glut w ogóle, taka prawie galaretka :D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Efekty rzekomo te same. A więc 590+10 i dwa razy więcej wywołań z butelki.


Za dlugo juz siedzisz w tej Szkocji, Ebenezerze :-P

Kiedy ty wyrobisz te 200 filmow!?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
hahaha :-D
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
No co... Ostatnio niosłem do domu kilo cukru, rozsypał się, to zlizałem z asfaltu... ;D

A tak na serio, to macie rację, nie ma co świrować, ale moja wrodzona oszczędność się włączyła :)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Policz ile wydasz na te 200 filmow. Butla wolania to przy tym promil :-)
 

siono  Dołączył: 14 Sty 2009
na stronie adoramy znalazłem taką łoto informację
Keeping Properties Stock, liquid concentrate solution, or Dilution A in closed container (full)-6 months; 2 months in a half full container
Dilution B in a closed container (full)-3 months; 1 month in a half full container
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
siono napisał/a:
liquid concentrate solution, or Dilution A in closed container (full)-6 months; 2 months in a half full container


Robilem takim, co go stalo pol butelki od 1994. Gorna warstwe mial ciemnobrazowa - zbeltalem wszystko i hulalo jak Adas po skoczniach.
 

siono  Dołączył: 14 Sty 2009
i znowu mnie oszukali decydenci ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja im sie tam nie dziwie. Przeciez musza cos sprzedawac; produkt ktory sie nie konczy = stracony klient ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ciekawy jestem tego wywoływacza. Jeszcze dodatkowo podoba mi się ten czas wołania - 5 minut - wypas, szybko i bezboleśnie. No nic, zobaczymy. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jak coś zrobię to pokażę.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
HC-110 jest rzeczywiście chyba niezniszczalny.

1. kiedyś nie zauważyłem, a oryginalna zakrętka pękła wzdłuż obwodu i miałem ją wymienić, ale jakoś rok nie miałem czasu i nic się nie stało, do tej pory efekty wywoływania niezmienione (to znaczy dobre :-) )

2. wywołuje w rozcieńczeniu H, bo łatwiej mi odmierzyć czas rzędu 10 minut, przerzuciłem się na to po sprawdzeniu, że rzeczywiście nie ma różnicy w wywołaniu w porównaniu ze standardowym rozcieńczeniem, ale z czasami to już jak komu wygodniej.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Czyli rozumiem, że o powietrze w butelce też nie mam się co martwić?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ani o powietrze w butelce, ani o powietrze w okolicy :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
:D

[ Dodano: 2011-04-07, 09:29 ]
HC-110 RZĄDZI.

Znalazłem chyba swój ulubiony wywoływacz!



Neopan 400@200 iso, dil. H, 7min w 20 stopniach. Bełtanie pierwsze 30 sekund i dwa razy co 30 sekund.

A jakie fajne wychodzi jak się jeszcze bardziej prześwietli... Ale na razie nie pokażę ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach