romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
stoney napisał/a:
z tego co piszą na necie, to wydatek 1500-2000 mija się z celem, strata kasy

Ponieważ? Dla mnie to trochę jak stwierdzenie, że kompaktem nie da się zrobić dobrego zdjęcia.

Chcesz filmować przede wszystkim rodzinę, więc szczerze wątpię, że marzysz o dokładnej kontroli nad płaszczyzną ostrości, która jest dostępna wyłącznie w trybie manualnym z naniesionymi na pierścień wcześniej znacznikami odległości w których będą znajdować się zgodnie ze scenariuszem aktorzy :-D

Najważniejsze jest zrozumienie, że film to nie to samo co ujęcie. Po nagraniu kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu scen musisz usiąść z materiałem i złożyć z tego coś, co można będzie obejrzeć bez przysypiania w trakcie. I uwierz mi, że filmy w rozdzielczości PAL, które mają treść są znacznie ciekawsze od HD 1080p które jej nie mają.

Ja najciekawsze rzeczy kręciłem tanią, bezdyskową i wodoszczelną kamerą PAL, która ma tę zaletę, że nie było mi jej szoda utytłać w piasku, kręcić pływających w morzu ludzi, czy też zjechać z nią kolejką tyrolską albo nosić z kluczami w kieszeni czy też plecaku. Może jakość nie powala, ale przecież i tak bym za to oskara nie dostał.
 
stoney  Dołączył: 10 Kwi 2011
paradziqs napisał/a:
stoney, pamietaj ze krecac filmik przy pomocy body pentaxa bedziesz zdany na reczne ostrzenie..


dzięki, prześledziłem ten wątek ;-)

romeoad napisał/a:
stoney napisał/a:
z tego co piszą na necie, to wydatek 1500-2000 mija się z celem, strata kasy

Ponieważ? Dla mnie to trochę jak stwierdzenie, że kompaktem nie da się zrobić dobrego zdjęcia.


to ogólne stwierdzenie pochodzi z forum HDforum, chodzi oczywiście o jakość filmów: odwzorowanie barw, ich naturalność, możliwości a przede wszystkim jakość optyki, brak możliwości rozbudowy systemu itd...

owszem, kompaktem da się zrobić dobre zdjęcie, ale to samo zdjęcie robione lustrzanką z topową optyką wyglądać będzie o niebo lepiej...
wiadomo, że najważniejszy jest kucharz, garnki są jedynie (a może aż) narzędziem

moje zapytam inaczej, czy warto upgradeować system celem uzyskania opcji filmowania, czy może raczej w tej kwocie (około 3.000) albo mniejszej kupić podstawową kamerę?
dodam tylko, że mój zestaw w zupełności spełnia moje oczekiwania jeśli chodzi o zdjęcia
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
stoney napisał/a:
dodam tylko, że mój zestaw w zupełności spełnia moje oczekiwania jeśli chodzi o zdjęcia


IMHO kup kamere
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
stoney napisał/a:
czy warto upgradeować system

To zależy na jak długo wystarczy Ci zapału do filmu. Nagrać film to drobiazg w porównaniu z obróbką, żeby nadawało się to do oglądania.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zarówno Kapar, jak i Zdano mają rację, jeżeli szacujesz zabawę w wideo na dłużej, kup kamerę, ale z mojego doświadczenia wynika, że może brakować cierpliwości do montażu, szczególnie dzieci, kiedy dosyć ciężko o jakiś sensowny "scenariusz". Też miałem ochotę na kamerę i kupiłem tanią na kasety miniDV, nakręciłem 3 kasety, zmontowałem 1,5 filmu i leży sobie w szufladzie. Natomiast filmy z k-r, w moim przypadku, "kręcę" dosyć często i nawet często, o dziwo, je oglądam. Nie bawię się w obróbkę, bo mi się nie chce. Oglądam chronologicznie jak leci i jest ok. Do rejestracji życia dzieci w sam raz nadaje się lustrzanka, nie przeszkadza mi ostrzenie ręczne, no i mam wymienną optykę :mrgreen: , prawie jak profi.
 
stoney  Dołączył: 10 Kwi 2011
Zdano napisał/a:
stoney napisał/a:
czy warto upgradeować system

To zależy na jak długo wystarczy Ci zapału do filmu. Nagrać film to drobiazg w porównaniu z obróbką, żeby nadawało się to do oglądania.


...no tego to nie wiem,
dlatego też jak mam "wydać" sumkę to wolę ją mieć w aparacie, z którego korzystam regularnie niż w kamerze, z której skorzystam dwa razy w miesiącu
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
stoney napisał/a:
...no tego to nie wiem

Ja się dowiedziałem ale trochę za późno.
Moja kamera leży w szafie od czterech lat (jakieś kulki muszę położyć, żeby mole jej nie zjadły). Jak pomyślę, że zamiast kamery mogłem kupić np. 77 ltd to mi się przykro robi.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
stoney napisał/a:
to samo zdjęcie robione lustrzanką z topową optyką wyglądać będzie o niebo lepiej...

O niebo to drobna przesada. W pewnych warunkach może wyglądać lepiej, w pewnych jednym z aparatów wcale się nie da zdjęcia zrobić, a w typowych niczym się nie będzie różnić na małej odbitce.

Jeśli masz zacięcie i nad wybranymi do obróbki zdjęciami siedzisz i kombinujesz co jeszcze zrobić, żeby było fajniej, ewentualnie robisz zdjęcia pod konkretną obróbkę, to śmiało, kupuj K-7. Ale jeśli chcesz nakręcić kilka klipów z ważnych momentów w życiu, to filmowanie lustrzanką może być dla ciebie udręką. Począwszy od tego, że filmy nie są kompresowane, tak jak w kamerach, a skończywszy na wymagającej obsłudze trybu filmowania.
 
Skarabeusz  Dołączył: 17 Lip 2010
Filmuję pentaksem k-x i osobiście nie zamieniłbym go na kamerę.

Wiem jednak jakie ograniczenia i trudności niesie ze sobą filmowanie aparatem. dlatego niestety każdemu kto nie myśli poważnie o filmowaniu (lub nie ma bardzo dużego doświadczenia w obsłudze lustrzanek manualnych lub półprofesjonalnych kamer) polecam zakup najprostszej kamerki hd.

bez wystarczającego doświadczenia ponad 90% materiału z lustrzanki nie będzie nadawało się do oglądania. Nikt po za Tobą nie będzie potrafił tego obsłużyć i tak dalej.

Jeżeli są jakieś konkretne pytania to w miarę możliwości chętnie odpowiem.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Skarabeusz napisał/a:
nie zamieniłbym go na kamerę

Nawet na taką, która pozwala na manualne ustawianie ostrości, czasu otwarcia migawki oraz ma tryb 240fps?
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Skarabeusz napisał/a:
Filmuję pentaksem k-x i osobiście nie zamieniłbym go na kamerę.

Ja filmuję kamerą i nie zamieniłbym jej na Pentaxa K-x. Pentaxem robię zdjęcia i do tego ma służyć.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
miromatys napisał/a:
Ja filmuję kamerą i nie zamieniłbym jej na Pentaxa K-x. Pentaxem robię zdjęcia i do tego ma służyć.

Rozumiem, że twoja komórka służy wyłącznie do prowadzenia rozmów? Budzisz się konsekwentnie używając budzika, zawsze sprawdzasz aktualny czas przy pomocy zegarka, ustalasz terminy spotkań wyłącznie służąc się papierowym kalendarzykiem, itp. itd.? :->
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
miromatys wyraził swoją opinię.

Wątek na temat filmowania lustrzanką istnieje. Warto go odnaleźć i tam kontynuować.
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
miromatys napisał/a:
Ja filmuję kamerą i nie zamieniłbym jej na Pentaxa K-x. Pentaxem robię zdjęcia i do tego ma służyć.
- w zasadzie też tak uważam, ale

Posiadam kamerkę (nie HD), posiadam też Panasa DMC-FT2 - podwodny, do rzucania o beton z 2m ;-)
I na podstawie materiału z zeszłych wakacji /Teneryfa: LoroPark, wieloryby itp itd....; Pieniny, Mazury;/ oraz z tego roku narty w Alpach - piszę o miejscach ze względu na pokazanie, że dużo było do kręcenia i fotografowania/ stwierdzam, że zwykłej kamerki użyłem z 2-3min. reszta ok 1h to Panas.
Cały czas myślałem o przesiadce na nową kamerkę HD na kasety DV z FireWire,- ale właśnie dochodzę do wniosku, że chyba nie ma sensu.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Benek napisał/a:
Rozumiem, że twoja komórka służy wyłącznie do prowadzenia rozmów? Budzisz się konsekwentnie używając budzika, zawsze sprawdzasz aktualny czas przy pomocy zegarka, ustalasz terminy spotkań wyłącznie służąc się papierowym kalendarzykiem, itp. itd.? :->

Tak jest !! A skąd wiedziałeś? I jeszcze ci powiem, że w domu używam wyłącznie komputera stacjonarnego, a laptopa tylko poza domem.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
miromatys napisał/a:
Tak jest !! A skąd wiedziałeś? I jeszcze ci powiem, że w domu używam wyłącznie komputera stacjonarnego, a laptopa tylko poza domem.

W porządku. Nie rozumiem tylko jednego. Dlaczego używasz komputera do wysyłania wiadomości i prowadzenia dyskusji o filmowaniu. Nie byłoby lepiej napisać list i wysłać go pocztą? Albo zadzwonić i porozmawiać o tym? :-P
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Trzeba iść z postępem !!!!
 

react  Dołączył: 25 Sty 2009
Witam.
A ja odbiję troszkę od tematu.
Czy jest możliwość w K-7 kręcenia filmów przez wizjer, czy tylko na LCD jest podgląd ?

pozdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tylko na LCD - lustro jest w górze więc wizjer "nie działa".
 

bizzz  Dołączył: 28 Wrz 2008
Skarabeusz napisał/a:
bez wystarczającego doświadczenia ponad 90% materiału z lustrzanki nie będzie nadawało się do oglądania


eee tam, jesteś chyba zbyt surowy dla siebie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach