Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
[przejsciowka] problem z m42/K pomocy :( !!!!
witam

zakupilem obiektyw tele na m42, a dzisiaj pojechałem do sklepu i kupilem przejsciowke m42/K http://www.allegro.pl/ite...e_in_japan.html
Załozylem przejsciowkę na obiektyw a nastepnie do korpusu, bylo ok do momentu gdy chciałem zdjąc obiektyw. Naciskając przycisk zwolnienia blokady chce odkręcic i wyjąc całos z korpusu, ale sie nie da bo pierscien w korpusie obraca sie o jakies 15-20stopni.
jakims cudem wyszła całosc ale w obracając w przeciwną strone niz zawsze sie kręci czyli w lewo.
pomyslalem ze to wina takiej blaszki na przejsciowce, wiec ją odkreciłem. Teraz obiektyw mozna krecic i krecic w stronę dokręcania a po chwili przejsciówka wypada z korpusu.

co zrobic ? co jest nie tak ?

[ Dodano: 2007-06-01, 18:39 ]
ajc, ale chaotycznie napisałem, jestes zdenerwowany - nie nawidze gdy cos sie dzieje nieprawidłowo !!!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber, - opcja szukaj napewno zadziala.....
na spokojnie poczytaj bo jestem prawie na 100% pewny ze podobne problemy juz mieli uzytkownicy pentaxa
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
przez te szparki w przjesciowce dostaje sie swiatło pod obiektyw i wychodzi to na zdjeciach. co zrobic z tym fantem ?
http://img484.imageshack....00000000gl6.jpg

 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
A szybka rada na przyszłość - kupuj przejściówki bez sterczących blaszek. Szczerze mówiac nawet nie wiem po kiego ona jest, bo ja mam bez i jakoś świetnie się Helios sprawuje.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Bomber napisał/a:
przez te szparki w przjesciowce dostaje się swiatło pod obiektyw i wychodzi to na zdjeciach. co zrobic z tym fantem ?

Założyć kawałek dętki rowerowej przy bagnecie i po założeniu obiektywu docisnąć do aparatu. U mnie pomaga ;-) .
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Bomber napisał/a:
co zrobic z tym fantem ?

Najprościej, jak wspomniał Kolega Fafniak, zapytać wyszukiwaczki. Najlepiej jednak pomyśleć. Można użyć czarnego filcu lub podobnego materiału, albo ciemnego silikonu ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To myślę wyczerpaliśmy temat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach