volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Fuji S1700
Hej :).

Znajomy prosił mnie, żebym popytał się o opinie o Fuji S1700.
Na forum fujka same posty o S1600 i S1800,
także stwierdziłem, że popytam i u nas.

Tak więc, jeśli ktoś miał przyjemność (bądź nie-przyjemność)
korzystania z tego aparatu, będę wdzięczny za komentarz :-) .

Volender.
 

donietsk  Dołączył: 03 Wrz 2008
S1600 to to samo co S1700 , w sumie zwracając uwagę że ten aparat mozna kupić za 480 zł to nie jest źle, szeroki kąt ma niezły, a zoom mydli mocno, ale co chcieć, w sumie polecam dla amatora, nie jest to źle.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Bardzo mydli? Bo jestem zainteresowany żeby sobie kupić.
I da się do tego pilota podpiąć?
 

donietsk  Dołączył: 03 Wrz 2008
Myśle że bardzo mydli, tu masz dwa przykłady, choć przejrzystość była nie najlepsza to mydło jest dla mnie za mocne ...

miałem ten aparat ale sprzedałem, i planuje kupić Inny Fujifilm HS10 lub inny np S200EXR lub nawet setkę.





a co do pilota to nie wiem bo tam tylko jest wejscie na mini usb to może pod to, ale niewiem czy jest na forum fuji popatrz.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Wydaje mi się, że przy tego typu zoomach - dających odpowiedniki kąta widzenia jak szkiełka przekraczające 400mm dla małego obrazka - zdjęciom zaczyna już doskwierać perspektywa powietrzna (malejąca z odległością przejrzystość powietrza) i to ona może być często brana właśnie za mydlenie obiektywu. Nie sądzę, żeby Fuji S200EXR czy HS10 na podobnej ogniskowej i w identycznych warunkach jak na powyższych zdjęciach zaprezentowały lepsze efekty. Widać, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, że bliższe obiekty mają wyższy kontrast niż znajdujące się na dalszych planach - nawet jeśli zostały zarejestrowane niemal tą samą częścią obiektywu.
 

donietsk  Dołączył: 03 Wrz 2008
Zgoda to , to też.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
ogólnie Fuji robi całkiem porządne aparaty - s1700 nie miałem osobiście w łapkach ale doświadczenie z firmą Fuji mam z modelem S1000fd - same plusy i genialne makro od 2 cm (!)

piotrecius napisał/a:
zdjęciom zaczyna już doskwierać perspektywa powietrzna (malejąca z odległością przejrzystość powietrza) i to ona może być często brana właśnie za mydlenie obiektywu.


no fizyki się nie oszuka ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach