tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
Kto z Was zamierza kupic K10D ?
Kto z Was zamierza kupic K10D ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zależy od ceny :mrgreen:
 
Tomek  Dołączył: 22 Kwi 2006
a od daty premiery nie? ;)
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
powaznie pytam, ciekaw jestem jak odbieracie nowa konstrukcje. Wiadomo ze jest szybszy AF i jakis SR. Reszta chyba jak w DL.

[ Dodano: 2006-07-28, 13:56 ]
no a cena chyba cos kolo 2500 za body
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To chyba o K100D piszesz?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To chyba o K100D piszesz?


Własnie, K10D ma być pokazany dopiero we wrześniu :mrgreen:

Jeśli chodzi o K100D, to chyba go kupię, mój DS poszedł w czyjeś dobre ręce. Niech mu służy :-)
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Powiem krótko , jeżeli stabilizacja jest tak wspaniała (nigdy nie robiłem zdjęć przy jej wykorzystaniu ), to biorę k 100 . Jednak dla mnie najważniejszym parametrem w aparacie jest wielkość i jasność wizjera od którego wszystko się zaczyna , prawda ? Ten w Pentaksie należy do największych .Większe tylko mają znaczne droższe modele Canona .Wielkość wizjera i kompatybilność wstecz jest dużym plusem .Pozdrawiam. :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tu jest krótki test: http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=466

Test jak test, ale po obejrzeniu obrazków nasuwają się wnioski z porównania do GX-1S (a tym samym do DS):
- skorygowano pomiar (na +)
- dziwi mnie rożnica na ISO 1600 między K100D a GX-1S (prawdopodobnie inne działanie wbudowanego odszumiania)
- co najważniejsze - duuuużo lepiej wygląda jpg prosto z aparatu (porownanie cropów z obrazkiem bloku mieszkalnego)
- w związku z powyższym (ale to juz moje domysły) - taka mniej wiecej będzie rownież poprawa w tym, co wypluwa PPL3. Swego czasu porownałem jpga prosto z deesa z rawem obrobionym w PPL na domyślnych ustawieniach. Wyglądały BARDZO podobnie, co pozwala przypuszczać, że w PPL i w aparacie działają te same algorytmy obróbki obrazu (bo w sumie dlaczego miałyby być inne). No to skoro teraz jpg wygląda lepiej to i PPL może będzie akceptowalny? Dodatkowym argumentem za tą poprawą jest skumanie się naszych z SilkyPixem.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
- skorygowano pomiar (na +)

Zgadzam sie, w dobrym kierunku poszli.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Tu jest krótki test: http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=466

Test jak test, ale po obejrzeniu obrazków nasuwają się wnioski z porównania do GX-1S (a tym samym do DS):
- skorygowano pomiar (na +)
- dziwi mnie rożnica na ISO 1600 między K100D a GX-1S (prawdopodobnie inne działanie wbudowanego odszumiania)
- co najważniejsze - duuuużo lepiej wygląda jpg prosto z aparatu (porownanie cropów z obrazkiem bloku mieszkalnego)
- w związku z powyższym (ale to juz moje domysły) - taka mniej wiecej będzie rownież poprawa w tym, co wypluwa PPL3. Swego czasu porownałem jpga prosto z deesa z rawem obrobionym w PPL na domyślnych ustawieniach. Wyglądały BARDZO podobnie, co pozwala przypuszczać, że w PPL i w aparacie działają te same algorytmy obróbki obrazu (bo w sumie dlaczego miałyby być inne). No to skoro teraz jpg wygląda lepiej to i PPL może będzie akceptowalny? Dodatkowym argumentem za tą poprawą jest skumanie się naszych z SilkyPixem.

No to oby K10 i K1 byly jeszcze lepsze, ponoc K1 ma byc tez z 10mln matryca
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
skad te info o k1?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
skad te info o k1?


To ma być seria limitowana, gumowy, 100% uszczelniany korpus, a tak naprawdę to tylko przymiarka do K0.1. Z nowinek technicznych - będzie stabilizacja fotografa, wymienne matryce i niewymienny obiektyw.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Oj Jarek, Jarek, tak to jest, jak tłumaczysz przez Translatora.
Po pierwsze. Korpus nie ma być gumowy, tylko z modeliny, dzięki czemu każdy będzie mógł go wyprofilować wg. własnych upodobań, następnie zaś utwiardzić w piekarniku wybrany kształt. Poza tym, na K10D kończy się era bagnetu K (KAF3). Nowy K1D będzie miał mocowanie obiektywu za pomocą rzep (KR1). Dzięki czemu będzie się to odbywało szybko, będzie szczelne (i kompatybilne z niektórymi elementami ubioru) a nowa technologia współpracy na linii szkieł-puszka pozwoli na przyczepianiu obiektywu praktycznie w dowolne miejsce body. Totalne uszczelnienie o którym piszesz, ma dotyczyć również fotografa, więc niektórzy sądzą, że aparat będzie sprzedawany wraz z pianką do nurkowania i butlą tlenową, inni zaś utrzymują, że będzie to jedynie peleryna przeciw deszczowa.
Wspomniana przez Ciebie stabilizacja fotografa, to w sumie prosty patent polegający na przyklejeniu aparatu do głowy fotografa za pomocą szarej taśmy samoprzylepnej oraz na dodaniu wężyka spustowego, co by spusty nie trzeba po omacku szukać. Dodatkowo (ale to już chyba plotki) fotograf może ubiegać się o refundację zabiegu chirurgicznego polegającego na wszczepienie mu trzeciej nogi (dzięki czemu zyska status statywu - jak w reklamach Manfrotto).
Matryce rzeczywiście mają być wymienne. Szkoda tylko, że chodzi o pomiar światła. Matrycowy.
Obiektyw będzie wymienny (rzepy!), ale tylko raz. W końcu to seria limitowana. Pewnie dlatego będzie dostępna tylko na terenie Kampinońskiego Parku Narodowego.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Czołem Michu! Toś popłynął, rozumiem piątek wieczorem... Co będzie jak z powodu suszy braknie Ci Żywca ;-) Pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
L... Yyyy... Lypa... a szy ja pisze b... bełkotlywie... ?
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Śmiej się śmiej jeszcze kilka dni suszy i browary ograniczą produkcje. Nie ty jeden sie wtedy pochlastaszzzzz!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach