Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
Wszystkich RAWów zrobiłem raptem ze 25 sztuk, żeby je chociaż udostępnic do oglądania innym osobom musiałem jakoś zjotpegować, więc zrobiłem to w Irfanie przez "zapisz jako" gdzie można ustawić poziom kompresji. Akurat w tym przypadku ustawiłem jakość na 100% czyli niby bez kopresji.
Czy konwersja w IrfanView to coś niedobrego? Pytam bo nie wiem. Obejrzałem właśnie w dużych powiększeniach oryginał Raw i plik jpg i nie dojrzałem żadnych różnic.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ramon - przekonaj sięsam. Po prostu ten sam plik skonwertuj Iranem i PPLem lub darmowym SilkyPix i porównaj kolory. Zwłaszcza czerwień.
 

Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
To ja chyba mam za kiepski monitor :) Juz szukam darmowego SilkyPix chociaż gdy przeglądałem w googlach to widziałem że darmowy to on nie jest O! jest jakaś Free Version Windows edition! może to ta.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
argawen napisał/a:
Kfan napisał/a:
Rozmiarowo były to zdjęcia od 3 do 12 MP ale najczęściej 6 MP.
Nie rozumiem ? Co ma wielkość pliku do rozmiaru odbitki ?
Przeciez można zrobić z 6 MB 10x15 jak i 30x45.


Chyba się nie rozumiemy - podałem wartości w mega pikselach a nie bajtach.
Rozmiar zdjęcia w S7000 był 4048x3040 pikseli.
Na duże odbitki w 12 MP S7000 uzyskiwał rozdzielczość na poziomie natywnego 8 MP innego kompakta (np Sony F828) lub 6 MP z lustrzanki a czasem ciut lepiej gdy ta miała kiepski obiektyw podczas gdy na 6 MP był na poziomie aparatów z matrycami 5 MP - ot taka dziwna matryca ale wciąż ją lubię i wolałbym taką w DSie (jak np Fuji S2 Pro) zamiast Sony.
Tam jak był szum to czarno biały łatwy do usunięcia bez destrukcji szczegółów a tu zaraz kolorowe plamki wyskakują.
Ozywiście mówię o RAW i to odpowiednio obrobiony bo soft S7k i uzyskiwane prosto z aparatu jpgi w powiekszeniu to była delikatnie mówiąc pomyłka - przeostrzozne przekontrastowane i z przesunietym balansem bieli ale to czasami akurat daje efektowny wygląd.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach