ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
wybór C30D /ND80/ K10D
W chwili obecnej mam aparat Samsung 815 PRO,ale nadszedł czas aby przejść na cos bardziej konkretnego.Czytam rózne testy,porównania itp,ale wszyscy chyba wiedza że nie sa one tak do końca obiektywne z róznych powodów.Generalnie jestem zadowolony z mojego Samsunga,ale ma on dwa mankamenty które mnie irytują i dlatego chce kupic lustrzankę.Mam problem z wyborem systemu."Upatrzyłem sobie trzy aparaty Pentax k10D,Canon eos 30D,oraz Nikon d80.Cena Pentaxa z kitem jest taka sama jak Canona 30D(też z kitem) w Saturnie w Katowicach,cena Nikona d80 jest zbliżona do w/w aparatów.Wszystkie trzymałem w łapach,wszystkie mi się cholernie podobają ;),nie wiem co wybrać :).Wiem że mogę liczyć na fachowe podpowiedzi z waszej strony,jakies za lub przeciw któremuś z w/w aparatów.Prosze o pomoc w wyborze za co z góry dziekuję.
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Re: Oto jest pytanie...
Kup GX-10. Oszczędzisz prawie 1000zł.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poczytaj dyskusję w wątku Dobra cena na pentaksa.
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Nie zamierzam kupowac aparatu za oceanem :),nie interesuje mnie tez Allegro,mam przykre doswiadczenia.Wolę zapłacic więej i miec psychiczny komfort że w ciągu siedmiu dni bodajże moge sprzęt wymienic gdy zauważę jakies problemy.Rzecz najważniejsza to że zakup będzie na raty,life is brutal :) niestety.Odnośnie Samsunga GX 10 to nigdzie w żadnym sklepie jeszcze go nie widziałem.
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
GX-10 dostaniesz w sklepach internetowych
D80 sprzedawany jest z dwoma kitami - 18-70 (jeden z najlepszych na rynku, 5D sprzedają z 24-105L :P) i 18-135 (gorszy, większa beczka). 30D jest sprzedawany z 18-55 (słoik po ogórkach) i 17-85IS(stabilizowany duży słoik po ogórkach). Bardzo ważne jest ile jesteś w stanie przeznaczyć na przyszłe obiektywy. W Canonie masz duży wybór ustrojstwa z czerwonym paskiem (nie wiem z czego go robią że taki drogi). Nikon też daje radę. System Pentaxa/Samsunga wypada pod kątem obiektywów najgorzej, jednak ma najlepszy stosunek cena/jakość puchy.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
ursusek, tutaj rzuć okiem może pomoże ;-)
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Zacznę może od tego że w zasadzie wystarczą mi dwa obiektywy.Jeden 18-70 (plus minus) oraz drugi do zdjęć makro,to wszystko czego mi potrzeba.Z obiektywami do Pentaxa chyba nie jest az tak bardzo żle,w Chorzowie jest sklep dość dobrze zaopatrzony w róznego rodzaju obiektywy.Rozmawiałem ze sprzedawcą,powiedział że jest w stanie sprowadzić każdy obiektyw po wpłaceniu zaliczki.Nie mam zamiaru kolekcjonować obiektywów które potem będą sobie leżec nie uzywane.Wiem że na pewno nie potrzebuję żadnego obiektywu TELE,mam w swoim Szajsungu 815 zakres 28-420,ale "mój maksymalny zakres" to 100 mm.Na początku zadowolę się kitem 18-55,będę musiał poznać nowy aparat,przyzwyczaić się do niego.nie mam zamiaru oszczędzać na obiektywach,ale też nie bedzie mnie raczej stać na górna półkę.Powiem wprost zadowolę się srednia klasą obiektywu.Ważne jest dla mnie aby kupić dobra puszkę która bedzie mi słuzyć co najmniej kilka lat.
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Ja wybrałem Samsunga GX-10. Możesz do niego dokupić Sigmę 17-70 która ma jakieś biedne makro (jakbyś musiał odczekać przed zakupem specjalnego do makro) + ew kalibracja tego szkła jakby miała błędy AF (Serwis sigmy kalibruje szkło w automacie pod korpus). Potem Tamron 90 Macro (dobre opinie o nim słychać, bardzo ostry).
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
To trudna decyzja,powiem szczerze że nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji.Myslę że każda z puszek które wymieniłem sa warte zakupu.W środę mam zamiar dokonac zakupu.powiadomie jakiego dokonałem wyboru ;-) .Dzieki za wszystkie podpowiedzi.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
goldenSo napisał/a:
Sigmę 17-70 która ma jakieś biedne makro


Jak na spacerzoom to ma bardzo dobre makro, moze skala odwzorowania nie powala, ale jakosc, ostrosc i bliskosc ostrzenia jest na wysokim poziomie.
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
goldenSo napisał/a:
30D jest sprzedawany z 18-55 (słoik po ogórkach) i 17-85IS(stabilizowany duży słoik po ogórkach).


Przepraszam, ale jak należy interpretować sformułowanie "słoik po ogórkach", czyżby niechęć do Canona czy może jakieś głębsze przemyślenia...?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie. Canon ma po prostu słaby ten obiektyw. Co potwierdzają testy jak i sami użytkownicy o samplach nie wspomniawszy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ursusek, po pierwsze zmieniłem temat wątku, bo za 3 tygodnie nikt nie będzie wiedział czego dotyczył.

Druga sprawa, dobrze byłoby, gdybyś napisał co fotografujesz, bo jak poczytasz trochę to forum dowiesz się o słabszych i mocnych stronach K10D w porównaniu do konkurentów. Podejście od strony użyteczności przede wszystkim.

ursusek napisał/a:
W środę mam zamiar dokonac zakupu.powiadomie jakiego dokonałem wyboru ;-) .Dzieki za wszystkie podpowiedzi.
mam nadzieję, że jeszcze zdążysz to przeczytać i coś dopowiedzieć, albo przewertować kilka wątków o K10D. :-D

powodzenia i przede wszystkim radości z wyboru!
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
18-55 Canona ma słabą rozdzielczość, 17-85IS ma niewiele lepszą.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
ursusek,

Na pytanie "co wybrać Canona 30D, Nikona D80 czy Pentaxa k10d?" można dać tylko jedną odpowiedź: Którykolwiek z podanych.
Jeżeli natomiast podał byś możliwie precyzyjnie jak zamierzasz używać aparatu tj. co focić, w jakich arunkach itp. to byłoby łatwiej coś doradzić.

Nie chce mi się raz jeszcze o tym pisać - zajrzyj tutaj: http://pentax.org.pl/view...ighlight=#69822

W uzupełnieniu dodam tylko parę uwag odnośnie najczęściej spotykanych przytyczek wobec systemu Pentax:
1. System Pentaxa (liczba obiektywów i akcesoriów) jest znacznie uboższy niż system Nikona i Canona - To prawda. Tylko, czy ktoś zamierza kupić te wszystkie obiektywy i akcesoria? Jeżeli Pentax ma to czego szukasz, to znaczy, że jest to wystarczająco dobry system. System Pentaxa jest natomiast tańszy.
2. Profesjonaliści focą Canonami i Nikonami- to prawda. Ale czy Ty zamierzasz być fotografem Vogue czy robić zdjęcia dla własnej i znajomych przyjemności?

I wreszcie to co wszyscy powtarzają a o czym zawsze się zapomina przy wyborze aparatu: o jakości zdjęć decyduje fotograf, potem obiektyw, potem długo, długo nic i dopiero puszka.
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Szanowni koledzy dzisiaj dokonałem wyboru,a mówiąc jasniej kupiłem Nikona D80.Mój przedmówca pieknie napisał że człowiek jest w tym wszystkim najważniejszy.Co fotografuję ?,ano przede wszystkim krajobrazy,jestem członkiem (bez podtekstów) :mrgreen: TKKF,często z pracy jeżdzimy w góry na piesze wycieczki.Fascynuje mnie Makrofotografia,ale to za jakiś czas gdy kupię odpowiedni obiektyw.Aha,jak wcześniej wspomniałem kupiłem Nikona D80 z obiektywem 18-135.Wiem że nie jest to obiektyw z górnej półki,ale mnie wystarczy.Długo myslałem o Pentaxie K10,ale Nikon bardziej "leżał" mi w ręce.Nie jestem szowinistą jak niektórzy którzy chwala tylko "swoje",nie wiem,może będę żałował,czas pokaże.Jedno muszę stwierdzić że tutejsze forum bardzo mi się podoba,duzo sympatycznych "Pentakxiarzy" na których mozna liczyć,a co najwazniejsze na obiektywizm.Nie uwierzycie ale jeszcze nawet nie otworzyłem pudełka z moim nowiusieńkim aparatem :mrgreen: ,ale juz sie zabieram,ale jestem "podniecony" :).Narka wszystkim.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tomecki, masz kolegę! ;-)

ursusek, niech Ci się Nikon dobrze sprawuje.
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Szkoda tylko że nie 18-70 które jest lepsze od 18-135
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ursusek, gratulacje - baw się dobrze i sporo "Łaaaał!" Ci życzę...
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Moje pierwsze spostrzeżenia są jak najbardziej pozytywne,Af działa jak na moje oko OK :mrgreen: .Wiem że obiektyw 18-70 jest lepszy,ale w MM w Katowicach był tylko wybór z obiektywem 18-135 lub samo body.Zyjemy Panowie w tym,a nie innym kraju,zarabiamy tyle że chce sie płakać ;).Mogłem kupić samą puszke plus Nikorra 18-70,lylko ta cena......nie stać mnie poprostu.Trzeba sie cieszyć z tego co się ma.To moja pierwsza lustrzanka,bawiłem się chwilę na Manualu,chyba wiem o co w tym wszystkim chodzi :).W moim Samsungu 815 też był pełen Manual,ale tam było łatwo bo na monitorze było widać czy zdjecie bedzie ciemne czy zbyt jasne.Trochę potrwa zanim ogarnę najważniejsze funkcje.Może jeszcze napiszę że za aparat plus obiektyw zapłaciłem 3944 zł.Byłem wpierw w Foto-Jokerze,tam aparat kosztował 3944 zł,ale raty zbyt wysokie.Pojechałem do MM a tam ku mojemu zdziwieniu aparat kosztował 4799 zł!!!!!.Zapytałem czy w MM ktoś kto ustala ceny jest w pełni poczytalny ???,spredawca ze zdziwieniem zapytał dlaczego.Odpowiedziałem że w FOTO-Jokere ten sam aparat z identycznym obiektywem kosztuje 3944 zł.Sprzedawca skontaktował się z Kierownikiem działu.Po konsultacjach zgodził się sprzedać w/w aparat za cenę identyczną jak w FOTO-Jokerze.Panowie trzeba się targować :mrgreen: .Pewnie można gdzieś kupić taniej,ale w MM w ciagu 14-tu dni można sprzęt wymienić w razie stwierdzenia jakiejś usterki,u innych różnie to bywa.To tyle narazie.zabieram się za czytanie instrukcji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach