JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Glebia w Cyfrance
Witam wszystkich uzytkownikow forum i na wstepie pragne podziekowac za "pomoc" w podjeciu decyzji, powrotu do Pentaxa.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kit może być mało ciekawy, jeżeli chodzi o samo rozmycie tła. Raz, że ogniskowa mimo wszystko jest niewielka, dwa może mieć średni bokeh.
Ale przecież to Pentax! Dlatego nie rozumiem, dlaczego nie miałbyś kupić np. manulany 135/3.5 za grosze i cieszyć się wspaniałością rozmytego tła?
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Michu napisał/a:
Kit może być mało ciekawy, jeżeli chodzi o samo rozmycie tła. Raz, że ogniskowa mimo wszystko jest niewielka, dwa może mieć średni bokeh.
Ale przecież to Pentax! Dlatego nie rozumiem, dlaczego nie miałbyś kupić np. manulany 135/3.5 za grosze i cieszyć się wspaniałością rozmytego tła?


Dzieki za szybka odpowiedz. Wnioskuje, ze sprawa malej matrycy nie jest przeszkoda w uzyskaniu ladnej glebi. Fajnie. Wiec "ide" szukac 135/3.5... za grosze.
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jezeli chodzi o mala matryce, to problem dotyczy kompaktow, lustrzanka ma matryce sporo wieksza niz kompakty, a rozmycie tla dostaniesz takie samo jak przy analogu z takim samym obiektywem, tylko zdjecie bedzie skadrowane :-) ).
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
No to znacznie poprawiliscie mi nastroj "bogusz" i "Michu" z ta glebia cyfranek. "Dopiero sie ucze" ...Dzieki.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
kazda 50-tka rozmywa fajnie tlo /niewazne czy bedzie miala swiatlo 2 czy 1.4 -bawie sie zarowno a 50/2, jak i fa 50/1.7 czy 55/1.5 i to jest to/ a podpieta pod dslr da Ci z racji cropa sympatyczna portretowke, a takie smc-a 50/2 to obecnie wydatek dosc symboliczny. Oczywiscie wszystko dluzsze tez sie sprawdzi, a w pentku jest w czym wybierac.
pozdrawiam
kp
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
posiadam 50tke/1.4 ii z DLem jest miodzio - wlasnie jesli chodzi o portrety, o "ostre oczka modela i estetycznie rozmyte tlo" .. narazie roblem tylko chrześnikowi malusiemu pare zdjątek, nic specjalnego, ale jestem wielce zadowolony z tego obiektywu
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
dooobra* 50ka to podstawa (-;



















_________________
* - dobra to taka co ma napis ASAHI OPT. CO. JAPAN (((-;
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eeee... "50" to jedynie do wódki. Jakoś nie przekonuje mnie ta ogniskowa.
Hiszpańska Inkwizycja: To herezja! Na stos z nim!!!
Zresztą o tym było na starym forum. Hmmm... Może by tak założyć wątek i odświeżyć temat?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Eeee... "50" to jedynie do wódki. Jakoś nie przekonuje mnie ta ogniskowa.

Swego czasu jak miałem tylko 50tkę to też czegoś mi brakowało ii rozglądałem się za innymi ogniskowymi. Póżniej zakupiłem zoomki dwa ii 50tka powędrowała do szafy. Potem zakupiłem 50tke/1.4 ii zoomki powędrowały do .. torby - na wszelki wypadek .. wciąż jednak tęsknym wzrokiem spoglądam ku śjakieś 35tce, bo niby w zoomku jest 35, ale ostrzy się od ponad 1m ii to troche za daleko jak dla mnie

Michu napisał/a:
Hiszpańska Inkwizycja: To herezja! Na stos z nim!!!

O nieee!!! Tylko nie wygodny fotel!!! Albo miękkie poduszki!!!! AAA!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach