wojtek_84  Dołączył: 14 Sie 2009
Sony DSC-HX5V czy Panasonic TZ10 ??
Podpowiecie który lepszy ??

Kolega prosił mnie, żebym pomógł mu wybrać któryś z tych dwóch modeli. Chce dziewczynie prezent zrobić. Ja nigdy małpek nie używałem także nie bardzo wiem na co zwracać uwagę.
Może ktoś z was ma któregoś z tych maluchów i może o nim coś więcej powiedzieć. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Jedna dziwna rzecz jaka przykuła moją uwagę to to, że Sony ma niestandardowe wejście USB i może być problem jak się kabelek zapodzieje :).
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
sam nie wiem
Też między tymi dwoma rozważałem - w tej kategorii te dwa modele na dziś są najwyżej oceniane. Wybrałem TZ10. Coś powiedzieć? Raczej nie bawię się w testy, wolę zdjęcia pstrykać ;) Jeśli nie trafiłeś, to sample podawałem pod tym linkiem http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=723676#723676 .

Chyba trudno o "lepszości" jednego nad drugim mówić. Wg niesprawdzonych (przeze mnie) opinii TZ10 da lepsze foty na niższych ISO, ponoć lepiej nagrywa filmy przy gorszym świetle (ale za to w ostrym świetle "fioleci" - to jest sprawdzone).
Tryb PASM raczej dużego zastosowania nie znajdzie, bo przesłona tylko od 3,3 do 6.3 (albo coś koło tego). Troszkę można czasem manipulować (zamrożenie, rozmycie), ale zakres bywa mało użyteczny (bo opiera się głównie na zmianiie ISO).
Często lepiej wybrać program tematyczny. Naprawdę programy tematyczne bardzo dobrze się spisują (trzeba wiedzieć kiedy jaki najlepiej zastosowac dla założonego celu) - tyle, że często przy słabszym świetle ustawiane są dłuższe czasy i z ręki trudno, więc konieczny może być...statyw (poważnie). Ja korzystam z "drucianego" za 5 zł - kiedyś mi do czegoś gratis dołączyli - wystarcza w zupełności, jeśli wysokości nie potrzeba. Aha - gwint jest metalowy w TZ10 - brawo.
AWB zdecydowanie gorszy w Sony, bo średnio ok. 300 K podobno - to wg laboratorium - może nie tragicznie, ale całkiem sporo...

Plusy dla Sony. Super wygodne panoramy, bo tworzone z ngrywanego filmu - włączasz funkcję i tylko przesuwasz aparat - o resztę się ni emartwisz. Minus (? - o ile ) takiego rozwiązania - tworzone z filmów panoramy maja jeden bok nie większy niż bodajże 1920 pikseli, ale to często wystarcza przecież.
Filmy: Sony ma ponoć pełen HD (1080) a TZ10 tylko 720, ale ... obejrzyj sam http://www.youtube.com/wa...ynext=1&index=5 (więcej tego jest).

Sony oprócz wygodnie rozwiązanych panoram ma też ponoć bardzo dobry tryb nocny z ręki - ale nie miałem okazji sprawdzić...

Gabaryty, waga, bateria w obu modelach niemal identyczne.
Wg testów zakres tonalny porównywalny (ok. 10EV), ostrość MTF 30 (50) zdecydowanie dla Panasa (ale czy to istotne w kompakcie?).
Myślę, że będzie można być zadowolonym bez względu na wybrany model. Można w tym przypadku po prostu wybrać ... ładniejszy ;-) - nie powinno to być błędem...
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
ja bym brał zwycięzcę porównania dpreview - Samsunga WB650
 
Michauu75  Dołączył: 08 Wrz 2010
na youtube masz dużo porównań, warto poszperać też przed zakupem na amerykańskich serwisach z filmami, podają wiele ciekawostek
 
wojtek_84  Dołączył: 14 Sie 2009
Dzięki za wszelkie sugestie i rady. Wybór padł na DSC-HX5V.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
wojtek liczę na jakiś twój prywatny mini-test tego aparatu. Napisz jak ci się z nim żyje i jak oceniasz efekty, jakie można z nim osiągnąć.
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Jak sprzedałem szklarnie i lustrzanke, to kupiłem Panasa TZ10. Żona jest bardzo z niego zadowolona, i jak kiedyś było że to ona mnie poganiała bo fociłem tak teraz ja ją musze :-) Samemu mało robiłem zdjęć ale imho świetny aparat.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jakkolwiek lubię kompakty, to zamiana lustrzanki (z obiektywami) na małe zdolne gówienko, wydaje mi się cokolwiek niewiarygodna - co to była za lustrzanka, żeby po sprzedaży body ze "szklarnią" starczyło tylko na tz10 ;-)
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Do kompakta dokupiłem wymiane akumulatora, przegląd, wymiane paru rzeczy a aucie i zostało jeszcze troche na wojaże i jakieś duperele. A sprzet k100 plus kita i tamorna 70-300 i 3 obiektywy do pentacona six. Żaden tam high end, chociaz szkla bardzo fajne a i panasonik był drogi. A za łuszczanką się stęskniłem, może się uda kupić za jakiś czas.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach