zieloo  Dołączył: 25 Wrz 2010
v500 jest znośny, porównywalny do starego 4490, przy czym nieco szybszy dzięki diodom.

V700/V750 to już nieco wyższa półka i widać to również na skanach.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
W to ze widac, to nie watpie, w koncu V700 jest 2x drozszy od V500 :-)
Pytanie czy ta roznice w przypadku 35mm bedzie widac na wydruku A3?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jakiego softu do skanowania używacie z V500? Dołączonego czy czegoś niezależnego?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ja raz jeszcze się uprę; miałem 4490 i mam dobrego przyjaciela, który używa na codzień v700. Żaden z tych dwóch nie podskakuje nawet starszej Minolcie Scan Dual III. O IV i Elite nie wspominając.

Zakup płaszczaka do 35mm to grube, grube, bezsensowne nieporozumienie - zwłaszcza przy dzisiejszych cenach skanerów dedykowanych. Naprawdę.

Książka Keitha - http://www.greatwarportraits.com/ - była w całości skanowana na v700 z 35mm. Po zakupie Elite Keith przysłał mi kilka skanów z tych samych fotografii zrobionych na nowo, nie mogąc się pozbierać z wrażenia. Przepaść jakościowa to jak niebo i ziemia.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
jorge.martinez napisał/a:
Jakiego softu do skanowania używacie z V500? Dołączonego czy czegoś niezależnego?


Ja dołączonego.
Uważam, że jest całkiem ok.
Tylko standardowo włącza wyostrzanie i automatyczną korekcję kolorów, co za każdym razem muszę odkliknąć.
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
to co z tą 500, jakieś przykładowe skany(z 35mm) chętnie bym zobaczył, prosze :-> ale nie pierwsze próbki z pierwszego dnia po zakupie, tylko to co można wyciągnąć po opanowaniu tegoż narzędzia
widziałem nowy za 185€, trochę to dużo dla mnie, ale jak zobaczę git skany to może się przekonam ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
plwk napisał/a:
Na razie poczytaj to http://www.filmscanner.in...nV500Photo.html oraz to http://www.filmscanner.in...nV600Photo.html


dzięki,
V600 jednak za drogo,
v500 czytałem już to i nie tylko, jakieś sample też znalazłem, ale wolał bym zobaczyć coś waszego
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
V500 to już chyba tylko z zapasów lub używany.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
plwk napisał/a:
V500 to już chyba tylko z zapasów


Nom. Ale łatwo dostępny.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Na alle wisi niby mało używany Canon 9000F. Mam 8800F i mogę polecić. Robiłem 13x18 ze slajdu 135 skanowanego na nim i jestem zdumiony jak ładnie wyszło. Średni wychodzi jeszcze lepiej. Imo nie warto dopłacać do V500 szczególnie biorąc pod uwagę jego fatalne ramki...

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matth napisał/a:
biorąc pod uwagę jego fatalne ramki...

Rzeczywiście, ramki są głupie.

Ale znowu po 2 latach pracy na V350 i po przeglądzie skanó ze średniego robionych tym skanerem, jestem bardzo z zakupu zadowolony.

matth napisał/a:
F8800
Widziałem sporo fajnych skanów średniego tym skanerem.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
jorge.martinez, myślę, że nie mając obok siebie skanów jednego zdjęcia z 8800F i V500 nie odróżni się skanu. No i Silverfast jest gratis z Canonem. Osobiście mając za to chętnie wziąłbym 9000F. Bierze wszystkie formaty do A4 z tego co widzę. 8800F max srajtaśmę. Na alle jak wspomniałem wisi 9000F za 720zł. Wpadłem na niego, bo gość sprzedaje też P67 :roll: Ooo.. Nowy w Proline 760. Swojego 8800 kupiłem niewiele taniej półtorej roku temu. Ech ;-)
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
no tak, ale 8800F wychodzi mi ponad 2x drożej niż v500,... epsona, nowego, mam w koszyku z dostawą za 187€ i to jest i tak więcej niż chciałem wydać, a alternatywy w tej cenie nie znajduję...

jorge.martinez czyli że to wszystko http://www.jorge-martinez.pl/ jest z V350 ?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
JanKowalska napisał/a:
czyli że to wszystko http://www.jorge-martinez.pl/ jest z V350 ?
Tak, od końca zimy 2009 do końca zimy 2011.

Ale pliki o dłuższym boku 640px to żaden miernik.
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
pozamiatane, zdecydowałem się na V500 :-P
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
wojtekk napisał/a:
Ja raz jeszcze się uprę; miałem 4490 i mam dobrego przyjaciela, który używa na codzień v700. Żaden z tych dwóch nie podskakuje nawet starszej Minolcie Scan Dual III. O IV i Elite nie wspominając.

Zakup płaszczaka do 35mm to grube, grube, bezsensowne nieporozumienie - zwłaszcza przy dzisiejszych cenach skanerów dedykowanych. Naprawdę.

Książka Keitha - http://www.greatwarportraits.com/ - była w całości skanowana na v700 z 35mm. Po zakupie Elite Keith przysłał mi kilka skanów z tych samych fotografii zrobionych na nowo, nie mogąc się pozbierać z wrażenia. Przepaść jakościowa to jak niebo i ziemia.


Miałem Minoltę Dual IV, sprzedałem, jak dla mnie za dużo mi skanowanie na tym sprzęcie zabierało czasu, teraz mam Epsona V700. Jestem bardzo zadowolony z Epsona, wrzucam do skanera za jednym razem 24 slajdy, idę na kawę, w tym czasie samo się skanuje, ICE ładnie czyści z kurzu, soft jest ok, co z tego że na Minolcie miałem bardziej ostre ziarno, wydruki wychodzą bardzo ładne. Testowo zrobiłem sobie skan z Velvii dałem do labu zamówiłem odbitkę 30x40 i super wyszło. Jeżeli skany są ci potrzebne do odbitek, a nie do analizowania na ekranie monitora w powiększeniu 1:1 to ja bym nie przesadzał z inwestycjami w sprzęt. Inna sprawa, że każdy skan będzie rozczarowaniem jak się najpierw zobaczy zdjęcia na ekranie z klasycznego rzutnika.

Pozdrawiam
Piotr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skany z V100 (najstarszy i najniższy model płaskiego Epsona) ze slajdów i czarno białych negatywów odbijałem na 20x30 i widać było miękkość wynikającą z braku rozdzielczości.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
JanKowalska, straszne ceny tam macie na tym Jowiszu :-P Swoją drogą albo Canon zdrożał albo Epson bardzo staniał. Jak ja brałem to V500 był 300zł droższy od 8800F.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
V500 nowy u nas w tej chwili około 800, V600 trochę ponad 1100.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach