Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
O-GPS1
Ciekawe czy ktoś będzie tego używał?

http://www.fotopolis.pl/i...astrofotografia

Działa z K-5, Kredką i 645D.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Zobaczmy ile sobie będą za to cenić. jeżeli c/a 1000 pln to spoko, ale jeżeli kilka tysi to lepiej już w dobre szkiełko je utopić niźli w taki "bajer".

ps: Tak sobie pomyślałem, że skoro ten gadget ma wymagać nowego FW (obsługującego te funkcje) to prawdopodobnie takowe niedługo się pojawi. Ciekawe czy coś jeszcze poza obsługą O-GPS1 tam będzie? :evilsmile:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
RiddlerPL napisał/a:
Zobaczmy ile sobie będą za to cenić. jeżeli c/a 1000 pln to spoko, ale jeżeli kilka tysi to lepiej już w dobre szkiełko je utopić niźli w taki "bajer".
Jeżeli urządzenie to będzie automatycznie dodawać jeszcze nazwę miejsca gdzie zdjęcie było zrobione, to może się na to skuszę, a jeżeli nie to pozostanę przy swoim logerze. Mniejszy jest i dłużej działa.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Cytat
Ciekawe czy coś jeszcze poza obsługą O-GPS1 tam będzie?
Darmowy dostęp do internetu i rozpoznawanie twarzy celebrytów. ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
robiłem wczoraj pioruny na bulb - to niemożliwe do wyłączenia odejmowanie darków jest naprawdę denerwujące i kilka mi uciekło. Nie wyobrażam sobie używania Pentaksa do astro, zatem właściwie dla kogo ten odbiornik? Fajnie, że jest, ale poczekajmy na cenę :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
l_uka, ten odbiornik ma współpracować tylko z k-r, k-5 i 645d
ty masz k-x z tego co pamiętam

w k-5 możesz ustawić NR na On, Auto, Off i z tego co wiem to na Off aparat nie robi darka
podobnie jest w K-r (tzn w trybie bulb można robić foty bez robienia darka - optyczni nawet o tym pisali)
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
l_uka napisał/a:
zatem właściwie dla kogo ten odbiornik?


Podstawową funkcją jak zresztą innych tego typu zabawek jest geotagowanie zdjęć, czyli dopisywanie do exif długości i szerokości geograficznej. Przyda się zatem na wycieczkach tudzież dalszych wyprawach każdemu kto będzie chciał później dodać zdjęcia do mapy np na Google.
Mam nadzieję, że cena nie przekroczy 200-300 zł.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Andre53 napisał/a:
Mam nadzieję, że cena nie przekroczy 200-300 zł.

raczej przekroczy

cena sugerowana 250$ w sklepach pewnie coś w okolicach 200$
możesz się pocieszyć że analogiczna zabawka od Nikona, tyle że bez funkcji Astro i kwazi nawigacyjnej kosztuje dokładnie tyle samo (czyli 250/200$)
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
opiszon napisał/a:
raczej przekroczy


To prędzej zdecyduję się na PhotoTrackr Mini http://pl.engadget.com/20...agowanie-zdjec/
na eBay kosztuje ok. 280 zł http://shop.ebay.pl/?_fro...-All-Categories
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Cena sugerowana na dprewview zabija (229 GBP / 249$$$).
Czyli dostajemy gadżet, który mają kompakty w cenie niezłego kompaktu zawierającego ten gadżet (i rozmiarami niewiele większego).
Ehh.. ja nie wiem kto to wymyślił. Powinno być w cenie 50$ i rozmiaru karty CF to może miałoby sens.

[ Dodano: 2011-06-04, 07:52 ]
Zwłaszcza, że bez problemu można kupić nawigację z mapami za 250-300zł.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Należy się tylko cieszyć tym że jak wypuści to Pentax to nie minie dużo czasu i jakiś mały skośnooki to podrobi i będzie tańsze 3 razy :-)
 
MACIULEKC  Dołączył: 05 Gru 2007
Pentax O-GPS1 będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w czerwcu. Sugerowana cena wynosi 249,95 USD, czyli około 695 PLN.

A tu z innego źródła:
Pentax O-GPS1 pojawi się w sklepach w połowie czerwca i będzie kosztował 230 funtów (ok. 1000 złotych), co wydaje się być kwotą bardzo wysoką, ale biorąc pod uwagę, że profesjonalny Pentax 645D kosztuje ponad 25 tysięcy złotych...
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
espresso napisał/a:
chyba tak z przekory klepnełeś... mogłeś równie dobrze napisać że będzie gratis...

espresso, ale dlaczego uważasz, że to powinno kosztować więcej niż 200-300zł?
Bo jest uszczelniane?
Odbiornik GPS + odrobina softu (no chyba, że tego softu będzie jakoś więcej, ale nawigacji z mapami europy/świata się nie spodziewam).

Mam wrażenie, że Pentax od jakiegoś czasu rżnie jedzie z cenami po bandzie.

18-135 - ciemne, ciężkie, optycznie porównywalne do kita w zakresie kita, jedynie w zakresie 45-55 jest zdecydowanie lepsze od kita i dostajemy użyteczny zakres 55-80(maksymalnie 100). Powyżej 100mm tylko środek (15%) kadru jest akceptowalny. Wszystko po bokach to jakaś masakra. Za 2600zł?? Ja wiem, że w USA wychodzi po 1500zł i tylko dlatego go mam.

Unlimited (lubię go bardzo, ale 700 za plastikowe szkło na śrubokręcie?? Tyle kosztował 35/2 w USA przed tą schizofrenią, która nastała później i to była rozsądna cena).

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cena w dużym stopniu zależy od przewidywanego popytu.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
plwk napisał/a:
Cena w dużym stopniu zależy od przewidywanego popytu.

Ja wiem plwk. I zdaję sobie sprawę, że to nie "Panascanix" dodawany do tygodnika.
Ale trochę to od dupy strony. Ciężko oczekiwać większego popytu ustalając takie chore ceny.
Jakby to kosztowało 200zł to i było wielkości karty CF to bym to sobie kupił.
Jaki procent użytkowników pentaksów (albo nawet cyfrówek w ogóle) bawi się w astrofoto? Na cholerę tam ten bajer? Żeby podnieść cenę?
I tak każdy poważny astrofotograf zrobi to po swojemu przykręcając sprzęt to jakiegoś układu nadążania za ruchem gwiazd.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Adam Sławomir napisał/a:
espresso, ale dlaczego uważasz, że to powinno kosztować więcej niż 200-300zł?
bo tyle kosztuje u konkurencji :?:
dlaczego Pentax ma rozdawać za darmo sprzęt, który jest do tego lepiej wyposażony :?:
http://www.nikonusa.com/N...1-GPS-Unit.html
http://www.skapiec.pl/site/cat/3409/comp/1687148
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Jak tu nie lubić naszego forum :mrgreen:
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Cytat
bo tyle kosztuje u konkurencji :?:


No tak.. to jest argument.
Żeby nie psuć rynku (Nikonowi i Canonowi) to Pentax będzie sprzedawał wszystko po tyle co konkurencja, albo jeszcze drożej. A coo.. Popyt na Pentaxa i tak wzrośnie bo.. yyy.. no.. ten tego..


Aaa tak, zapomniałem.. Mamy świetne body i świetne stałki. No i można do Pentaxa przykręcić wszystko co przepuszcza chociaż trochę światła i też zrobi zdjęcie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a może po prostu zakładany poziom sprzedaży tego gadżetu jest tak niski, że wysoka cena musi skompensować koszt wytworzenia :?:

ja nie zamierzam wchodzić w kompetencje działu marketingu Pentaxa - ale widzę że Ty nie masz z tym problemu

Adam Sławomir napisał/a:
Mamy świetne body i świetne stałki. No i można do Pentaxa przykręcić wszystko co przepuszcza chociaż trochę światła i też zrobi zdjęcie.

a tak nie jest :?:
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
taaaaa.......... kolejny przedmiot, po kartach płatniczych i tel. kom. umozliwiający permanentną inwigilację :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach