bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja teraz ostrzę zęby na Kindle 3 (ma ktoś w Krakowie? Chętnie bym dziś/jutro obejrzał.) i jutro chyba zamówię.

Z tanimi androidowymi tabletami problem jest z rozdzielczością i jakością ekranu, często są rezystancyjne zamiast pojemnościowych, mało ramu, wolne procesory i niewiadomo co z aktualizacjami (jeśli ktoś nie chce rootować). Obecnie podoba mi się motorola xoom, no ale cena...
Miałem G1, teraz mam Desire i na prawdę w Androidzie sprzęt to podstawa - szkoda (sic!), że nie ma minimalnych wymagań narzucanych przez Google.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Pewnie największa role odgrywa tu RAM, procesory chyba trudno porównać na podstawie tylko taktowania.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
xolox, dobrze, że coraz więcej osób zauważa, że w przypadku ARM nie jest to takie proste :) Właściwie ciężko porównywać te procesory, bo jeden jest szybszy przy jednych operacjach, drugi przy innych.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
bbartlomiej ja mam Kindle 3 możemy się zgadać.

Generalnie polecam. Zakup na Amazon.com łatwy i przyjemny. Od zakupu do odbioru minęło 4 dni więc szybkość przesyłki zadowalająca.

Na razie jakieś 10-15 książek przeczytanych i jestem bardzo zadowolony. Generalnie więcej zalet niż wad, a w swojej kategorii cenowej jest nie do pobicia. Do czytania książek e-papier jest super.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Żaba, PW poszło.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Wczoraj kupilem Kindle 3 6". Wkrotc sie okaze dlaczego wszyscy sie nim zachwycaja ;-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
ggdh, będziesz zadowolony. Czyta się na nim doskonale, bateria trzyma bardzo długo - czysta przyjemność użytkowania. Ekrany są dość wrażliwe, więc warto dokupić jakąś okładkę. Ja ze swej strony polecam tą Amazona - niczego nie przysłania, jest wygodna i ma wbudowaną lampkę.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
screwdriver, i kosztuje pół ceny urządzenia :P
Wczoraj zamówiłem Kindle 3 WiFi. Bardziej podoba mi się nowy Kobo, bo wspiera ePub z DRM i w Polsce nie musiałbym kombinować z konwersją na mobi. Dodatkowo bardzo płynnie przewija pdfy i ma ekran dotykowy (ale bez dodatkowej warstwy, w ramce są czujniki IR). Niestety nie wiadomo kiedy będzie dostępny i nie ma przeglądarki. Tak samo nowy nook classic jest fajny ale nie znalazłem nigdzie jak jest realizowany dotyk w ekranie - jak dodatkowa warstwa to słabo, bo odblaski. No i nikt poza Amazonem nie zapłaci za mnie VATu :D, więc jednak Kindle jest najtańszy (ok 430zł po wczorajszym kursie, więc nie dajcie z siebie zdzierać na allegro za darmowe książki dostępne w necie).
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
bbartlomiej, ano kosztuje :-(
Natomiast obsługa DRMa.... a jak kiedyś Adobe wyłączy serwer? Nie przeczytasz już ulubionej książki? Mając Calibre nie przejmuje się konwersją, chwila i gotowe. Co do obsługi dotykiem - dziękuję, nie lubię mazać po ekranie, zwłaszcza, jeśli mam dość długo czytać jego zawartość. W telefonie jeszcze obleci, ale w czytniku - dla mnie odpada.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
screwdriver, nie zrozumieliśmy się, ja wiem, że DRM to zło i bezsensownie wydane pieniądze (jaki sens płacić za zabezpieczenie, które nie istnieje, bo zdejmujesz je 2 kliknięciami? Co więcej, utrudnia życie jedynie użytkownikom, którzy chcą kupić książkę. Piraci nie są targetem sklepów - epic fail to jest :P), ale obecnie w Polsce ciężko inaczej kupić książkę (znasz jakąś księgarnię bezDRMową?). Ja sobie poradzę, ale patrzę z perspektywy normalnego użytkownika - do papierowej książki nie potrzebujesz specjalnych okularów, więc czemu do ebooka trzeba kupić odpowiedni czytnik? Inna sprawa, że Amazon dał ciała, bo popularniejszy jest ePub przecież...
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
bbartlomiej, Amazon dba o własne interesy, dlatego promuje mobi i nie wspiera epuba (choć chodzą plotki, że będzie).
Kindle jest rozsądnym wyborem ze względu na cenę i to, jak Amazon traktuje klientów (naprawdę się starają - wymiana czytnika, nawet jeśli na nim usiądziemy nie stanowi problemu, wszyscy którzy korzystali z reklamacji chwalą Amazona za obsługę). Ekran jest świetny, urządzenie przemyślane i wygodne. Ma swoje wady (DRM, epub), ale są one do zaakceptowania, choć tak jak piszesz - będą uciążliwe dla bardzo wielu osób :(
Mam nadzieję, że chłopaki z mojej firmy się postarają i eClicto stanie się wreszcie produktem którego można i chce się używać.....
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
screwdriver napisał/a:
Amazon dba o własne interesy
Tak, ale DRM to zło i niepotrzebna strata pieniędzy :) Zarówno przez dystrybutorów, jak i klientów. I nieważne czy stosuje go Amazon czy nasze księgarnie.

Kibicuję eClicto, ale obecnie to nie używa tego chyba nikt oprócz pracowników Kolportera :D Cena kosmos, mało pozycji do kupienia, jakość wyświetlacza słaba. Tak jakbyś chciał za 1500zł sprzedać dziś telefon bez aparatu i z 2-linijkowym wyświetlaczem LCD :) Dowodem popularności jest to, że nawet nikomu nie chciało się brać za ich DRM :D

Kindle został wysłany, mam dostać w środę :D (jak u was zgadzała się przewidywana data dostarczenia z rzeczywistą?)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
bbartlomiej napisał/a:
screwdriver napisał/a:
Amazon dba o własne interesy

Tak, ale DRM to zło i niepotrzebna strata pieniędzy :) Zarówno przez dystrybutorów, jak i klientów. I nieważne czy stosuje go Amazon czy nasze księgarnie.

Święta prawda :)

bbartlomiej napisał/a:
Kibicuję eClicto, ale obecnie to nie używa tego chyba nikt oprócz pracowników Kolportera :D
Masz kiepskie informacje... Nie znam nikogo kto by go używał :roll: Jednak jest nadzieja. Rozmawiałem z kolegą który zajmuje się tym projektem i jestem bardzo ciekaw kolejnej odsłony.

bbartlomiej napisał/a:
Kindle został wysłany, mam dostać w środę :D
I pewnie dostaniesz - ja dostałem dzień wcześniej w stosunku do przewidywanej daty dostawy. Amazon naprawdę się stara, byś jak najszybciej zaczął kupować ebooki ;)

Taka mała uwaga - Kindle da się z powodzeniem ładować korzystając z ładowarki mikroUSB np. od telefonu. Sprawdzone z ładowarkami Samsunga i HTC - nie warto wykładać 20$ na oryginalną ładowarkę Amazona.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
screwdriver napisał/a:
Masz kiepskie informacje... Nie znam nikogo kto by go używał Jednak jest nadzieja. Rozmawiałem z kolegą który zajmuje się tym projektem i jestem bardzo ciekaw kolejnej odsłony.
No to świetnie... ale ktoś chyba te książki tam kupuje? Mam nadzieję, że dadzą dobrze oprogramowanego Perla, a jeśli dotyk do tego to na podczerwieni jak w Kobo albo nowych Sony, a nie przez dodatkową warstwę na ekranie. Do tego mus to WiFi i fajna przeglądarka :) Jeszcze dobra bateria i cena na poziomie Kindle 3 i mamy w Polsce Kindle-killera ;)
screwdriver napisał/a:
Taka mała uwaga - Kindle da się z powodzeniem ładować korzystając z ładowarki mikroUSB np. od telefonu. Sprawdzone z ładowarkami Samsunga i HTC - nie warto wykładać 20$ na oryginalną ładowarkę Amazona.
Musi się dać, to USB :)

O wysyłkę pytałem, bo podróżuję między 2 adresami i nie wiedziałem czy zdążę odebrać przed kolejnym wyjazdem :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
screwdriver napisał/a:
Kindle da się z powodzeniem ładować korzystając z ładowarki mikroUSB np. od telefonu.

Mojej nawigacji tak nie mogę bo, pomimo teoretycznej zgodności parametrów, przegrzewa się i potem, dopóki nie ostygnie, strasznie muli.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
plwk, widocznie ładowarka ma inne parametry niż USB, może większy prąd, żeby szybciej ładowała.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
może większy prąd, żeby szybciej ładowała

Tak przypuszczam.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
bbartlomiej napisał/a:
Jeszcze dobra bateria i cena na poziomie Kindle 3 i mamy w Polsce Kindle-killera ;)
Czego sobie i innym życzę.

Cytat
Musi się dać, to USB :)
Nie musi, nie musi... Oprócz tego, że wymagane są odpowiednie parametry prądowe, niektóre urządzenia sprawdzają czym są ładowane.

plwk, spróbuj zmierzyć faktyczne V i A. Jeśli już ładuje, to sterownik w nawigacji powinien ładnie ładować baterię, bez jej przegrzewania. Chyba, że nawigacja nie ma sterownika, a jest w dedykowanej ładowarce.

[ Dodano: 2011-06-10, 12:55 ]
plwk napisał/a:
bbartlomiej napisał/a:
może większy prąd, żeby szybciej ładowała


Tak przypuszczam.
plwk napisał/a:
pomimo teoretycznej zgodności parametrów
możliwe, że tylko teoretycznej i jest tak jak bbartlomiej, napisał - za duży prąd.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kindle ma dla mnie tylko 2 wady. Nie czyta plików rtf i nie mam wejścia na karty pamięci SD lub microSD. Czyta się faktycznie jak zwykła książkę, a nawet lepiej. Nie potrzeba zakładek, nie ma problemu ze zgubionymi stronami, jest lżejszy niż wiele książek. Generalnie uważam że epapier to prawdziwa rewolucja.

Kpiną jest tylko cena ebooków, często jak za książkę papierową (czysty absurd). Nie mam kosztów druku, transportu, magazynowania więc skąd ta cena?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Żaba napisał/a:
więc skąd ta cena?
z łatwiejszego i szybszego zysku. Niestety :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach