Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
romeoad napisał/a:
jak się okazuje nie do końca

Format DNG jest bardzo uniwersalny tylko Pentax w takim razie coś skopał, skoro PPL nie radzi sobie z tym formatem.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
JackDeJack napisał/a:
ale czuję że mnie nie rozumiesz.

No niestety.
Nie mam cierpliwości do malkontentów :roll:
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Zdano napisał/a:
Format DNG jest bardzo uniwersalny tylko Pentax w takim razie coś skopał, skoro PPL nie radzi sobie z tym formatem.

ne ne ne :)
z tego co czytałem to ten konkretny i problematyczny DNG jest kompresowany przez adobe RAW Converter.
Jak ppt4 jest specjalnie dla pentaxa to mogli dodać kawałeczek kodu żeby nie obrabiać plików nie pentaxowych DNG.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Artiip napisał/a:
plików nie pentaxowych DNG

Nie ma czegoś takiego jak pentaxowy DNG. Ten format jest otwarty, ale jest własnością Adobe. Poza tym jest oparty o TIFF, tak samo jak większość RAWów (NEF, PEF, C2R itd).
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Zdano napisał/a:
romeoad napisał/a:
jak się okazuje nie do końca

Format DNG jest bardzo uniwersalny tylko Pentax w takim razie coś skopał, skoro PPL nie radzi sobie z tym formatem.

DNG ma też swoje wersje, ostatnia to 1.3. Możliwe, że Pentax zaimplementował wersję 1.2 lub nie obsługuje wszystkich opcji wersji 1.3 :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zainstalowałem przed chwilą najnowszą wersję PPLa i skompresowane DNG z K-7 otwiera ale z DNG kompresowanymi za pomocą Adobe DNG Convertera sobie nie radzi. Ewidentnie jest to błąd programu (albo celowe ograniczenie).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk napisał/a:
z DNG kompresowanymi za pomocą Adobe DNG Convertera sobie nie radzi
I o to dokładnie chodziło, a wy tłuczecie już trzecią stronę o tym samym. W RC też były DNG, ale prosto z puszki, takich z adobe convertera nie dawałem, bo wiedziałem, że PPL ich nie otwierał.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
plwk napisał/a:
Ewidentnie jest to błąd programu (albo celowe ograniczenie).
Czyli SilkyPix dał w plecy :-/
Jarek Dabrowski napisał/a:
takich z adobe convertera nie dawałem, bo wiedziałem, że PPL ich nie otwierał
miał być EOT, ale własnie takiego wpisu mi trza było.
Jarku dla ciebie :-B
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
plwk napisał/a:
Zainstalowałem przed chwilą najnowszą wersję PPLa i skompresowane DNG z K-7 otwiera ale z DNG kompresowanymi za pomocą Adobe DNG Convertera sobie nie radzi.


Próbowałeś eksperymentować w menu "Zmień preferencje" z takimi ustawieniami jak "Zgodność...", "Podgląd..." i "Osadzanie..."? IMO SilkyPix pracuje w oparciu o tzw ""Linear RAW" - to się ustawia w "Preferencje" -> "Zgodność" -> tam trzeba wybrać "Ustawienia własne" i zaznaczyć kwadracik "liniowy (niemozaikowy)".
Tyle teoria bo nie mam pod ręką PPL więc nie mogę sprawdzić teorii z praktyką ;)

[ Dodano: 2011-06-14, 17:08 ]
Zrobiłem eksperyment. Użyłem rawa z k7 w formacie pef. Niestety PENTAX Digital Camera Utility 4 nie otwiera plików DNG, które pochodzą z Adobe RAW Convertera (bez względu na konfigurację konwersji).
Jedyna możliwość konwersji jaką widzę to wczytanie PEF do PENTAX Digital Camera Utility 4 i tam zapisanie go jako DNG. Można wtedy trochę zaoszczędzić bo pef zajmuje: 17,4 MB a dng: 15,3 MB
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
?
Jest ankieta i... super :-) Ale jestem też za tym, aby - do czasu odkrycia nicków przy numerkach - wyniki ankiety również były ukryte. Aby się (podświadomie nawet) nie sugerować opiniami innych...
Bo o ile w innych moich "ocenach" (i tematach) mogę bez problemu pominąć posty pod fotkami i pisać "od siebie" (a później ewentualnie poczytać), to raczej trudno nie zauważyć (zwłaszcza przy fotograficznej pamięci) ankiety u samej góry. Jeśli technicznie nie będzie to problemem, proponuję coś takiego wprowadzić.
Co Wy na to?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rafi napisał/a:
Ale jestem też za tym, aby - do czasu odkrycia nicków przy numerkach - wyniki ankiety również były ukryte.

Przecież to tak działa. Do zakończenia głosowania pokazuje tylko ilość głosujących i ilość oddanych głosów ogółem.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
  ?
plwk napisał/a:
pokazuje tylko ilość głosujących i ilość oddanych głosów ogółem.

Chyba niemożliwe, abyś widział mniej niż ja? :shock: Bo oprócz tego ja jeszcze widzę, ile na daną pracę (wersję) było głosów...



Może niezbyt precyzjnie się wyraziłem o ukryciu wyników, ale sądziłem, że gdy napiszę o ich ukryciu, będzie to zrozumiałe.
Bo wyniki ankiety (czyli ilość głosowań na daną pracę) widać. Nie widać nicków przy poszczególnych pracach (autorzy nie są przypisani do numeru).
Inaczej: proponuję dokładnie taki typ ankiety, jak w innych "konkursach" (np. tu http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=36834) - jak widać poniżej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale tamta ankieta jest zakończona. Czy wyniki były widoczne podczas trwania? Jeśli tak to znaczy, że Tequila przy edycji nie zaznaczyła opcji aby ukryć wyniki.

O ile sobie przypominam to po zagłosowaniu widziałem tylko ile osób głosowało i ile głosów oddano. Ilość głosów była mniejsza od przysługującej.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Nie ukrywałam wyników, bo to bez sensu.
O wiele lepiej gdy kolejność jest następująca: nie widzisz wyników - oddajesz głos - widzisz wyniki
Możesz sobie podyskutować w stylu "co Wy widzicie w tej focie?!"

Rafi, strasznie mieszasz.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
ślubna
plwk napisał/a:
Ale tamta ankieta jest zakończona.
:shock: Znowu widzimy co innego?
wyrzykus napisał/a:
Termin głosowania - do 21.06 (północ)

***
Tequila napisał/a:
O wiele lepiej gdy kolejność jest następująca: nie widzisz wyników - oddajesz głos - widzisz wyniki
Chyba faktycznie trochę zagmatwałem - właśnie o to mi chodzi...

Tequila napisał/a:
Nie ukrywałam wyników, bo to bez sensu.
Z tym akurat sie nie zgodzę - tak jak napisałem i argumentowałem: Aby się (podświadomie nawet) nie sugerować opiniami innych...

***
EDIT2:
Na gorąco. Ponieważ w temacie http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=36946 paradziqs wyraził chęć nadesłania do FreeRC RAWa ślubnego z fotki 10. , jestem za tym, aby w kolejnej edycji właśnie ten RAW pojawił do obróbki. Ciekaw jestem czy uczestnicy wyciągną coś więcej niż pokazał paradziqs. Bo może tylko mi się wydaje, że inna obróbka byłaby "lepsza"?
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Popieram, calkiem ciekawe zdjecie do obrobki (nr 10 z podanego tematu). Tylko czy paradziqs wyrazil tylko chec, czy juz wyslal RAWa?
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
RAW jeszcze nie dotarł. paradziqs, czekamy :)
Tak jak było napisane już przed rozpoczęciem FRC: nadsyłane fotki bede starała się selekcjonować pod względem "najciekawsze do obróbki" co by się frirawczelendżowicze nie nudzili :)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Tequila, wyslalem juz pare dni temu... musisz go miec na mailu :P
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
paradziqs, miałam, ale zapisałam, nie otworzyłam i posiałam zamęt :D

zachęcam jeszcze raz do wysyłania propozycji: najchętniej portrety lub inne zdjęcia z możliwością wprowadzenia wielu zmian :)

[ Dodano: 2011-06-23, 23:33 ]
co do tworzenia "podglądu":
jeżeli uważacie, że to niezbędne/potrzebne, to czemu nie - niech ktoś wywołuje i zamieszcza w poście pod przesłanymi pracami. Ja się nie podejmę, uważam, że to trochę zbyt dużo rozdrabniania a ponadto: gdy widzimy jak zdjęcie wygląda naprawdę zaczynamy zauważać do tej pory niezauważalne niedoróbki obróbki (jak ładnie napisane;))
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Tequila napisał/a:
jeżeli uważacie, że to niezbędne/potrzebne, to czemu nie - niech ktoś wywołuje i zamieszcza w poście pod przesłanymi pracami. Ja się nie podejmę,


Niezbędne oczywiście nie jest, bo przecież do tej pory wszystko "działało" ;-) Uważam jednak, że przydatne. A już zwłaszcza dla "piekielnego" RAWa frc003 od paradziqsa (sam Go zresztą do wysłania namówiłem - najwyraźniej nie wiedziałem co czynię :mrgreen: ).

Przyznam, że jeśli propozycja przejdzie, wolałbym umieszczenie "oryginału" na samym początku, przed nadesłanymi propozycjami, dlatego... liczę na Ciebie :-)
Mogę umieszczać (jak i dowolna inna osoba - po zamieszczeniu RAW kolejnej edycji) "oryginał" widziany przez przeglądarkę grafiki. Tobie pozostałoby kliknięcie na obrazku prawym myszy, skopiowanie url, wklejenie do postu jako img i nadanie nazwy np. 00-jpg z puszki (co pewnie nie będzie trwać dłużej niż przeczytanie tekstu o tym mówiącego.)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach