plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jotpeg z RAWa pokazałby zakres inwencji obrabiających.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Całkiem ciekawy pomysł z pokazywaniem "surowego" jotpega.
A żeby wydobyć go z RAWa bez jakiejś domyślnej wstępnej obróbki programu graficznego, proponuję użyć w tym celu Instant JPEG from RAW. Szybki i wygodny.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Robert K., miałam już go kiedyś zainstalować, ale jakoś nie mogłam znaleźć dobrego linka. I teraz też pomimo dobrej nazwy ściągają mi się inne programy...
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Tequila, voila :-)

[ Dodano: 2011-06-25, 12:13 ]
Hmmm... chyba jakaś nowsiejsza wersja wyszła w kwietniu - zaraz powinienem dostać linka do downloadu.
Ale ta "stara" spisuje się wyśmienicie.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Robert K., dziękować :)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Obecnie chyba każda popularna przeglądarka grafiki odczytuje zaszytego w RAW jpga (wspominałem o tym w http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=871329#871329 ), więc jeśli ktoś już z takiej przeglądarki korzysta, nie ma chyba potrzeby instalowania dodatkowego softu.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Przypominam, że do jutra jest możliwość wysłania swojej wersji:)!
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
no to koniec
Rafi napisał/a:
Pokombinowałem, pokombinowałem i właśnie wysłałem Zobaczymy czy czasem nie... przekombinowałem

Jak widzę po (nie)otrzymanych głosach, dwukrotnie już w FRC mocno przekombinowałem :cry: Trzeba wyciągać "wnioski". FreeRC. Spróbujemy? "Spróbowałem" i na razie na pewno mi "wystarczy"... Pozostaje mi życzyć innym (więcej niż ja okazałem) wytrwałości i udanych freeobróbek ;-)

[ Dodano: 2011-07-11, 00:37 ]
No dobra... Po chwili (oby) słabości może (jeszcze) się nie poddam ;-) Bójcie się następnej edycji :mrgreen:
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Przypominam o możliwości nadsyłania swoich wersji i propozycji zdjęć :)
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Ale mi się nie chce :P
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Yura, jak patrzę na skrzynkę to dochodzę do wniosku, że chyba nikomu się nie chce:P
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Sprawdź pocztę, posyłam właśnie kilka propozycji ode mnie.
Miłego obrabiania.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
k33l, :-B
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Cos jest nie tak z tym mailem. Dostaję zwrot mojej wiadomości. Co może być przyczyną?
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Fakt, że wysyłasz maila 5 lat po zakończeniu tej zabawy, może grać tu niejaką rolę.
 
pbskarpy  Dołączył: 09 Sty 2012
Hahahahahah!

Racja, ale ktoś z forum ostatnio zaproponował mi tą zabawę z moim RAWem i dlatego chciałem wysłać. Osobiście uważam, że to lepsza zabawa niz RAW Challenge, która kończy się na zmianie kolorystyki.

Można jakoś reaktywować tę formę zabawy...? Chyba, że jest cos podobnego na forum o czym nie wiem.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Podobny jest tylko RawChallenge. FreeRC umarł śmiercią naturalną. Żeby wskrzesić lub zainicjować tego typu zabawę, trzeba stworzyć ogólną koncepcję, regulamin i regularnie ją prowadzić. Chyba póki co nie ma chętnego do prowadzenia kolejnego cyklu, bo już kilka funkcjonuje w naszym forumowym światku - chyba że się podejmiesz?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
pbskarpy, jak widzisz po wątkach w tym dziale, Free RC nadal czasem odżywa, jeśli ktoś chciał pokazać coś z RAW Challenge bez restrykcji tej zabawy.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
To ja namieszałem. To był skrót myślowy. Mamy jeszcze Rawchallange bez ograniczeń. Prowadzi go chyba rafi. Zaraz znajdę linka.

[ Dodano: 2016-11-09, 02:33 ]
Dobra to troszkę namieszałem. Po prostu jak ktoś ma fantazję na RC niezgodne z zasadami (czyli obróbka selektywna) to zakłada wątek w FreeRC a reszta się dorzuca. Stąd świeże wątki w FreeRC (pod tym).
RC prowadzi kolega bakulik. Napisz do niego pw i dogadaj, żeby ogłosił i opublikował zgodnie z Twoimi życzeniami (np. Proszę o obróbkę b&w). Chętni na pewno się znajdą.
Sorki za zamieszanie, ale wiedziałem, że gdzieś coś takiego robimy i że rafi był pomysłodawcą, ale trochę mi się zapomniało jak to tam dokładnie działa.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zdaje się, że w obecnej edycji RC jest właśnie obrazek od pbskarpy. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach