daniels  Dołączył: 02 Cze 2007
Pentax Z20
witam
planuje zakup Pentax Z20 , czy ktoś z posiadających ten aparat mógłby mi go przybliżyć , podać jego slabsze strony i zalety z własnego doświadczenia, ewentualnie podać maksymalna cenę jaką moge za niego zapłacić .
dzięki za informacje
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cotti, wołają Cię do zwierzeń! :-D
 
wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
Re: Pentax Z20
daniel1981 napisał/a:
witam
planuje zakup Pentax Z20 , czy ktoś z posiadających ten aparat mógłby mi go przybliżyć , podać jego slabsze strony i zalety z własnego doświadczenia, ewentualnie podać maksymalna cenę jaką moge za niego zapłacić .
dzięki za informacje


Witaj, ja kupiłem swego Z - 20 za całe 48 pln, jeszcze go nie brałem na spacer, ale jutro skoro świt zakładam na niego śliczną pięćdziesiątkę :-P (FA 1,7) i ruszam na "wioskę", oj będzie się działo ;-)
na tę chwilę to tylko zdążyłem zauważyć że AF ma problemy z trafieniem przy liniach poziomych, przy pionowych jest OK, no i napęd AF (to co najbardziej lubię w Pentaxie) -pracuje wolno i głośno :lol:
pozdrawiam w ten upalny wieczór :-B
 

daniels  Dołączył: 02 Cze 2007
Rzeczywiście upalny :-D
dzieki za info i czekam na refleksje po fotografowaniu
pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Seria "Z" nie miała krzyżowego czujnika - stąd kłopoty z owym trafieniem w linie poziome. Musisz po prostu pamiętać o tym łapiąc ostrość i celować w coś pionowego lub po skosie. To w końcu puszki z lekkim stażem.
Nie wiem, jak ma się to w "20" ale AF w Z-1 jest bardzo dobry i chciałbym mieć jego szybkośći, skuteczność w DLu.
 
wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Seria "Z" nie miała krzyżowego czujnika - stąd kłopoty z owym trafieniem w linie poziome. Musisz po prostu pamiętać o tym łapiąc ostrość i celować w coś pionowego lub po skosie. To w końcu puszki z lekkim stażem.
Nie wiem, jak ma się to w "20" ale AF w Z-1 jest bardzo dobry i chciałbym mieć jego szybkośći, skuteczność w DLu.


Widzę że jesteś w temacie, to jakbyś mógł słów parę o jego matrycowym pomiarze światła :-) ,
no chyba że się Cotti odezwie :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tu Ci nie pomogę. "1" ma pomiar oparty o osiem pól, a "20" o sześć.
Ale cóż, nie spotkałem się jeszcze z opinią narzekającą na pomiar matrycowy w analogach Pentaksa. Mimo małej ilości pól Pentax zawsze w tej materii wyróżniał się na tle konkurencji. Nawet w puszkach Z-70 czy MZ-M, gdzie były tylko dwupolowe systemy pomiaru.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Z-20 używałem od mniej więcej 1995 r. i nie przypominam sobie, żeby były kłopoty z ustawieniem prawidłowej ekspozycji. Klatki były równo i prawidło naświetlone pomimo różnych warunków.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
nie udało mi się na z-20 żle zrobić klatki :-) pomijam kwestie kompozycji ;-)

aparat jest fantastyczny, świetnie się trzyma go w łapce (a ja lubię stabilne korpusy, raczej ciężkie i duże, mialam dolaczony niefirmowy grip z pewnej firmy na C, co poprawialo chwyt).
AF ciut wolniejsze niż w z1 (ale sporo szybszy niz ten w deelu), glosny silnik (przynajmniej moj taki mial)

i, musze przyznac z przerazeniem, nie jestem w stanie wystawic go na sprzedaz... bo obydwa swietnie sie prezentuja (wizualnie jest miodzio - lubie takie)
 

daniels  Dołączył: 02 Cze 2007
No i stało się , od kilkunastu godzin jestem szczęsliwym posiadaczem z20 :) :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szere gratulki. Na pewno bedziesz baardzo zdowolony :-B :-B
 

daniels  Dołączył: 02 Cze 2007
dzieki ;-) pierwsze wrażenia bardzo pozytywne :-B teraz czas na lepsze poznanie .
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To ja mam chyba kilka pytań na temat tego aparatu.
Pytanie pierwsze: - jak się w nim ręcznie ustawia ASA?
Pytanie drugie: - a jak tam działa priorytet migawki? Jak się ma ustawione mode na "A" to trzeba wcisnąć ten przycisk Tv/Av i potem kręcić kółeczkiem - zgadza się?
Pytanie trzecie: - podglądu GO to ten aparat nie realizuje, nie?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Bardzo dawno nie używałem i nie pamiętam, nie chcę mi się czytać instrukcji :-P
Jak chcesz to bardzo proszę http://www.fapro.pl/zdano/Z-20_pl.pdf instrukcja po polsku.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zdano, jesteś wielki :-B
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
W jakich cenach oscyluje "dzisiejszy" Z-20?
 
tomasz gronek  Dołączył: 14 Kwi 2010
Witam serdecznie. Kupiłem z-20 za 220 zł. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów wie pod jakim linkiem można ściągnąć instrukcję w języku polskim, gdyż te uprzednio podane nie działają. Długo ślęczę nad wyszukiwarką i moje starania są na nic , wszystko w języku angielskim lub niemieckim. Będę wdzięczny za okazaną pomoc. Pozdrawiam.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tomasz gronek napisał/a:
instrukcję w języku polskim

Moze byc bardzo ciezko z tym.
 
tomasz gronek  Dołączył: 14 Kwi 2010
Dziękuję za szybką odpowiedż , a ja dalej szukam i szukam. :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jeśli dobrze pamiętam to mam PDFa z instrukcją w języku polskim. Niestety na dysku w laptopie, który się był rozpadł i gdzież leży w szafie nieużywany. Prawdę mówiąc niespecjalnie mi się chce go szukać, podłączać, dysk przeczesywać itd. Ale powiedzmy - gdyby Cię nikt nie poratował do soboty, to się zmuszę, żeby wygrzebać den plik.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach