Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentax FGZ 540 a Mz5n
Jak w temacie, Czy ta współpraca jest w ogóle możliwa i jakie będą tego konsekwencje?
Tak! Oczywiście przeglądałem archiwum ale w temacie flashowym bynajmniej nie czuję sie jak ryba w wodzie. Żona nabędzie wkrótce K100 więc z chęcią upiekłbym i swoją pieczeń na tym ogniu. Z tym że ja pracuję właśnie na Mz5n. Jak tu znaleźć flashowy kompromis?
Dzięki za wszelkie rady!
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
540 bez problemów pracuje z Z-20, więc nie podejrzewam żeby był problem z nowszą puszką.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MZ-5n nie ma P-TTL, więc praca w TTL-u. "540" może pracować w TTL-u, a przynajmniej z własną automatyką?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
z tego co wiem, 540 ma wszystko, więc nie powinno być żadnych problemów ze współpracą.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
540 automatycznie się przełącza z TTL na pTTL i odwrotnie w zależności do jakiej puszki się ją podepnie.

[ Dodano: 2007-06-09, 23:14 ]
Lipa, a najlepiej ściągnij sobie instrukcję i będziesz wszystko wiedział ze szczegółami tu www.fapro.pl/zdano/AF_540FGZ_PL.pdf
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzięki chłopaki! W sumie to mógłbym przekonać żonę do jakiejś mniejszej lampy, ale tak sobie kombinuje że przecież i ja kiedyś jakąś k10 zanabędę więc lampa będzie jak znalazł. Uwaga!!! Moja żona nie jest świadoma istnienia mniejszych lamp! Więc prosze mi tu nie polecać np 360 FGZ! A tfuuuuuuuuuu kanalio
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, no FGZ 360 jest mniejsza od "540" - tego nie da się ukryć, tylko że jest nieporównywalnie, straszliwie i niebotycznie droższa. Właśnie przez to, że jest mniejsza. Prawda?
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Kochanie słyszysz!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tak, od zawsze było wiadomo, że mniejsze rzeczy kosztują więcej, bo trudniej je wytworzyć, stąd chora cena 360ki i nie warto się w nią pchać, polecam 540!
:-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A w ogóle to duży może więcej :mrgreen:
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzięki jeszcze raz za pomoc! Zatem spadam na B&H

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach