Najlepsze prace:
1
23% Complete
6 (23%)
2
3% Complete
1 (3%)
3
7% Complete
2 (7%)
4
26% Complete
7 (26%)
5
38% Complete
10 (38%)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
FreeRC_004
jak?
Efekt końcowy obróbki to dwa JPGi:
Jeden w pełnym rozmiarze, a drugi to pierwszy pomniejszony do 700px na dłuższym boku.
Nazywamy wg schematu:
- FRCnnn_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- FRCnnn_nick_700.jpg - mały jpg
- FRCnnn_nick - tytuł maila
(nnn - numer kolejnej edycji)
Wysyłamy do 06.07.2011 godz. 18.00 na adres pentaxFRC [maupa] gmail.com

Jeżeli chcecie by "poznęcano się" nad Waszym zdjęciem wyślijcie RAWa na pentaxFRC [maupa] gmail.com w tytule wpisując [propozycja]

wszelkie informacji i uwagi można zgłaszać tutaj --> http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=36753

RAW do pobrania: http://dl.dropbox.com/u/31769642/FRC/FRC004.DNG
link alternatywny: http://www.filesonic.com/...0924/FRC004.DNG

JPG z RAWa:


1.


2.


3.


4.


5.

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
brakuje chyba surowizny..
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
łups, faktycznie.
już sie poprawiam
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Widzę że prawie wszyscy prostowali :D a jak patrzę na ostatnie to widzę swoją pracę, tylko że bałem się wysyłać takiego przekolorowanego obrazka i odjąłem trochę kontrastu i saturacji :D, nawet kadr się prawie pokrywa z moim. Ciekawe prace.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
ja żałuję braku czasu, bo miałam jakiś tam pomysł na to foto ale niestety się nie udało go zrealizować...
Mz na 5 paskudne szumy najlepiej pokonane.
 
krzy90  Dołączył: 01 Sie 2010
bawiłem się tym rawem ale jakoś nie miałem czasu wysłać. Najlepsze ostatnie, trójce daje plusa za susnięcie wiszącej lini.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
5 naj i później RAW, reszta przekombinowana ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Tequila napisał/a:
na 5 paskudne szumy najlepiej pokonane
Eee... Bez przesady - RAW jest tylko delikatnie zaszumiony... Jeśli pojawiają się u kogoś "paskudne szumy", jest to wyłącznie wina wybranego sposobu obróbki...

dlugas1982 napisał/a:
reszta przekombinowana
Widzę swoją "resztę" jak i fakt, że znowu przekombinowałem :-| Ale będę się, połowicznie choć, bronić ;-) Po zmianie proporcji i przy centralnym skadrowaniu 4:3 (zamiast widocznego 3:2) i zachowaniu szerokości, na pełnym ekranie moja wersja wygląda całkiem "znośnie". IMHO ofkoz ;-)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Rafi, zapomniałeś, że tylko my dwoje wiemy, która wersja jest Twoja;)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no jeszcze jedno nieźle wygląda choć ma brzydki dół ;-) ale już nie cwaniakuję bo sam nic nie wysłałem :evilsmile:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
?
Tequila napisał/a:
Rafi, zapomniałeś, że tylko my dwoje wiemy, która wersja jest Twoja;)
No to pozostaje mi wierzyć, że nie zdradzisz tej naszej tajemnicy ;-)

Fakt, zapomniałem, że głosowanie jeszcze trwa, ale gdy się "przyznam", raczej żadnego głosu mi to i tak nie przysporzy.
Zresztą, pomimo a`la konkursowej formuły, uważam, że wstawiamy tu swoje propozycje po to, aby się przede wszystkim czegoś nauczyć i poprawić swoją obróbkę...
Ja się "sparzyłem" i to mocno bardzo już trzeci raz (o czym gdzie indziej pisałem). Wychodzi "kropla praktyki" także w obróbce, niestety :-( Ale może z (pochopnego) wycofania się... wycofam się ;-) i po prostu spróbuję mniej wydziwiać? Bo inaczej nigdy się nie "nauczę"...Ciągle wszystko u mnie jest na "żywioł". Może w końcu, przymuszony słuszną krytyką, sięgnę po... drugą kroplę teorii?


dlugas1982 napisał/a:
ale już nie cwaniakuję bo sam nic nie wysłałem
Pisz, pisz! Wiele (no nie zawsze) osób wysyła, a czasem mam wrażenie, że tylko/zwłaszcza ja się "udzielam" i próbuję sprowokować do dyskusji. Zazwyczaj staram się punktować to co uważam za błędy czy niedociągnięcia (np. tak jak dziś o szumach). Bez opinii innych czasem trudno dostrzec własne błędy. Może za wyjątkiem moich, bo w frc są aż do bólu oczywiste...

I jak wspomniałem wyżej, moja wersja po wykadrowaniu do 4:3 . Ale polecam na "pełnym ekranie". Ciągle uważacie, że taka "kaszana" jak wersja pierwotna czy może już ujdzie?

Wersja jak wyżej, ale skadrowane 4:3 - po kliku większe.

 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Ta "winieta" z olbrzymiego szumu zabija całkiem dobrą kolorystykę budynku.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
4 i 5 wydają mi się najciekawsze.

Rafi, twoja obróbka przede wszystkim przypomina dorwanie się po raz pierwszy do filtrów w programie graficznym. Oczywiście chodzi o tą nieszczęsną winietę. Problem jest w tym, że przy okazji zrobiłeś niezły środek. Wygląda ciekawie, mocno graficznie i ma swój urok. Niestety zabiłeś to winietą. Mz oczywiście.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
:-)
Przede wszystkim chciałem utrzymać "nocną" fotkę i pozbyć się zbędnego (nieciekawego) moim zdaniem dołu. Problem w tym, że nie bardzo wiedziałem, jak to osiągnąć. Kadrowanie niezbyt wchodziło w rachubę, a klasyczna winieta (przyciemnienie) też mi (przynajmniej w mojej wersji) nie odpowiadała.

Z tym filtrem (winietą) to racja... O ile pamiętam, to chyba z Photscape, bo "różnych różności" używam w moich "eksperymentach". Trafiłem, przypadkiem przyznaję, na ten właśnie filtr i już przy nim zostałem. Też mnie do końca nie przekonuje, ale nic innego "gotowego" nie znalazłem, a póki sam nie potrafię (wiem - długo już to trwa ;-) ), korzystam z tego, co inni wymyślili.

"Sprawdzałem" też zamieszczoną wyżej wersję w sepii, ale trochę mi jednak koloru brakowało...

Dzięki za opinie :-)

Edit: A co sądzicie o takim drobnym, ale zgodnym z zasadmi frc, "żarciku"?
Taką wersję też miałem - teraz zmieniłem tylko na sepię... Przyznam, że czasem brakuje mi możliwości wysłania choćby dwóch wersji...

 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Rafi, druga wersja jest o wiele fajniejsza. Wystempelkować gdzieniegdzie tylko (żeby było bardziej wiarygodne), może odrobinę rozjaśnić i bardzo przyzwoita przeróbka (na którą na pewno bym głosowała).
Ta winieta na wcześniejszym, jak powiedzieli poprzednicy, zalatuje (przepraszam) wiochą, bo góra ma potencjał ;)

[ Dodano: 2011-07-13, 19:15 ]
a oto i autorzy:
1. Tequila
2. rafi
3. powalos
4. k33l
5. izbkp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach