sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Powrot Velvii 50!
Velvia 50 wraca do produkcji! Tak jak pisalem, slajd chyba jednak jeszcze wiele lat bedzie jednak z nami ;-)
http://www.photoimaging.c...record_ID=41159
 
mariusz m.  Dołączył: 17 Sty 2007
Piszą, że jednak emusja nie będzie wytwarzana z identycznej substancji, lecz zastępczej. Ciekawośc mnie zżera jak się to będzie miało to kolorystyki oryginalnej Velvii 50. Jeśli chodzi o rozdzielczośc, to można im wierzyć, że będzie utrzymana. Ale pozostałe walory legendarnego slajdu? Czy okaże się bliższa Velvii 100 z obnizoną czułością, czy rzeczywiście będzie to stara 50-tka? Zresztą Velvia 100 moim zdaniem też jest świetna.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Aż z radości właśnie zmarnowałem... nie wróć, miało być "naświetliłem" pół rolki Velvii 50.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
PiotrR, a do tej pory Velvię sobie reglamentowałeś? :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
to naprawde swietna wiadomosc. Niech Velvia 50 bedzie z nami. ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
asklop, nie ma rady - musisz kupić tego LX :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
cotti napisał/a:
PiotrR, a do tej pory Velvię sobie reglamentowałeś? :)

Velvia reglamentuje mi się automatycznie, bo albo nie mam czasu, żeby się ruszyć z aparatem, albo nie ma pogody.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
asklop napisał/a:
to naprawde swietna wiadomosc. Niech Velvia 50 bedzie z nami. ;-)


zwlaszcza w połaczeniu z tym 85/1.4 który ponoć do ciebie jedzie..
nie marnuj takiego szkła do cyfry:))
 
Arkadiusz Antos  Dołączył: 07 Maj 2006
Fajnie, że Velvia "wraca". Ostatnio wywoływałem kilka rolek Sensji w Lafobie w Łodzi i pani powiedziała, że zdrożała chemia do wołania slajdów i muszę zapłacić po 29.90 za sztukę... Czy wszędzie tak jest? To chyba koniec slajdów amatorskich...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
fotonet bierze 11 i myślałem że to dużo ;)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Arkadiusz Antos napisał/a:
muszę zapłacić po 29.90 za sztukę...
Rossmann - 6.95. Bezustannie polecam. Jedyne wada to, ze tna po 4 klatki.

dz.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
chyba nawet opcja z ramkowaniem wychodzi dosc tanio, tylko, czy takie ramkowanie z automatu nie niszczy filmu? do tej pory robilam to samodzielnie, ale po przeliczeniu, wychodzi mi, ze bardziej oplaca sie oddanie do zaramkowania w Rossmannie niz zakup rameczek i rekodzielo
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
a czy jest jakieś miejsce w internecie, które ma w swojej ofercie wywoływanie slajdów?
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
dzerry napisał/a:
Arkadiusz Antos napisał/a:
muszę zapłacić po 29.90 za sztukę...
Rossmann - 6.95. Bezustannie polecam. Jedyne wada to, ze tna po 4 klatki.

dz.


Rossmann? nie kojarzy mi się to dobrze ;) Z tym polecaniem żartujesz, czy rzeczywiście można im bez strachu materiał powierzyć?

A co do 4-klatkowego cięcia -dla mnie to ok, bo i tak do swojego skanera muszę ciąć na 4, bo jak będzie 5, to się kolory rozłażą... Ale z tego co widzę w cenniku, to opłaci mi się nawet zaramkować slajdy...

[ Dodano: 2007-06-11, 10:14 ]
sołtys napisał/a:
a czy jest jakieś miejsce w internecie, które ma w swojej ofercie wywoływanie slajdów?



www.fotonet.info

slajdów nie wywoływałem, ale klisze wywołują i skanują dobrze (poza jedną wpadką, kiedy mi na 2 ostatnich klatkach zacieki porobili).
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Cytat
www.fotonet.info

slajdów nie wywoływałem, ale klisze wywołują i skanują dobrze (poza jedną wpadką, kiedy mi na 2 ostatnich klatkach zacieki porobili).


muszę pochwalić fotonet - ostatnio jechałam do nich, mają otwarte do 22, ale dla mnie czekali do godziny 22.20 - oddałam negatywy i slajdy, w trybie ekspresowym były następnego dnia (czyli w sobotę) bez dopłaty
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Grendel napisał/a:
Rossmann? nie kojarzy mi się to dobrze ;) Z tym polecaniem żartujesz, czy rzeczywiście można im bez strachu materiał powierzyć?

A co do 4-klatkowego cięcia -dla mnie to ok, bo i tak do swojego skanera muszę ciąć na 4, bo jak będzie 5, to się kolory rozłażą... Ale z tego co widzę w cenniku, to opłaci mi się nawet zaramkować slajdy...


Nie zartuje. Od kilku lat tylko tam wolam. Czeka sie okolo tygodnia. Wolaja na maszynie ramowej. Natomiast z ramkowaniem to bym uwazal - pare osob skarzylo sie na rysy - przy takiej masowce nie trudno o jakies syfy w ramkownicy.

dz.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Ramki o tyle by mi się przydały, że wygodniej się je skanuje. Mam w domu HP3800 który całkiem fajnie skanuje ale właśnie albo zaramkowane, albo wstęgi pocięte na 4klatki. W innych przypadkach jest po prostu tragedia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach