zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jaki analogowy korpus Pentax
Cześć!
Mam ist DS, ale chciałbym sobie sprawić Pentaxa analogowego, która z "puszek" analogowych jest godna polecenia?
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
ME Super to nie tania puszka ale bardzo fajna. Mozna program plusa tanio wyrwac a tez jest calkiem OK tylko mniej bajerow.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zenza - za Yankiem Wu: puszka AF czy manual?
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Puszka AF by się zdała.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jak juz bierzesz mojego SMC-A 35-70/4 to idealnym body pod niego jest Super A - ktorego prez przypadek takze "mam w ofercie" :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak dobry AF i nie drogo to moze MZ-6 albo MZ-5n? Maja wszystko czego potrzeba. Do kupienia za jakies 500zl. Polecam!

[ Dodano: 2006-04-24, 16:28 ]
Tak na marginesie, mam obydwa i chyba musze sie zdecydowac i pozbyc jednego z nich. Tylko nie wiem ktorego... :-?
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Mój głos na MZ 5n. Z pewnością sie nie zawiedziesz. Dla mnie osobiści tradycyjna filozofia pracy to jego największa zaleta.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lipa napisał/a:
Mój głos na MZ 5n.


Mój też. Genialny korpus.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Nawet mi się podoba ten MZ 5n. A co sądzicie jeszcze o ist, MZ50, MZ60, MZ-M?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kastraty...
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu,
Cytat
kastraty


Nie wiem dokładnie, ale chodzi o coś z bagnetem?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Owszem.
Puszki wymienione przez Ciebie nie będą współpracowały z obiektywami bez pozycji "A". Jeżeli więc np. i tak nie zamierzasz kupować takowych szkieł, to w sumie możesz się zdecydować na któryś z wymienionych modeli.
Ale osoby posiadające te modele na zlotach są stawiane pod pręgierzem, biczowane a następnie muszą wszystkim stawiać browca.
Wybór oczywiście należy do Ciebie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tym MZ-M to się zapędziłeś. Owszem, on jest wykastrowany, ale z autofokusa i TTL lampy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Upsss sorry - nie zauważyłem MZ-M - Zenza pytał o AF.
Ot, taka cipa ze mnie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wszystkie cyfrowe *isty tez sa wykastrowane - to biczowanie to jakis fetysz pentaksiarzy z manualami? ;]
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
A feeee - dlaczego im to zrobiono!!!
W takim razie zostaje przy MZ 5n. :mrgreen:
W sumie, to chciałem kupić drugi aparat, aby żona mi nie wyrywała tego co mam, a zgodziła się na analoga. A z racji tego, że kompletuje obiektywy słusznej marki, to sam się chętnie pobawię dwoma różnymi sprzętami. Mam jeszcze Zenita 12XP ale żona narzeka, że to "cegła" :lol:
Edit
l_ukaist DS, to chyba działa ze wszystkimi? Nie?

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
wszystkie cyfrowe *isty tez sa wykastrowane


Ale cyfrowymi zrobisz zdjęcie.
Z MZ-30, MZ50, MZ-60 (nie wiem jak z ist) już nie bardzo. Nawet po magicznych zaklęciach i nasmarowaniu korpusu rzerzuchą.

l_uka napisał/a:
to biczowanie to jakis fetysz pentaksiarzy z manualami?


Podobno. Ja ze względu na brak manuala nie jeżdzę na zloty...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żeby Ci jeszcze tak łatwo nie było, przyjrzyj się modelowi Z1p. Choć to w porównaniu do MZ-5n też "cegła" - ale za to jaka...
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
Co do MZ-M to z założenia był to jedyny model w serii MZ bez autofocusa - ot taki ostatni manualny. A brakuje w nim oprócz TTL lampy jeszcze wstepnego podnoszenia lustra i wielokrotnej ekspozycji. A poza tym nie jest najgorszy i reszte funkcji ma całkiem pokaźną-łacznie z podglądem głebi ostrości czego w ME Super chyba brakuje.
I OBSŁUGUJE OBIEKTYWY Z POZYCJĄ A!!!
Pewnie że tradycjonaliści poleca tylko ME Super, ale to już takie skrzywienie tradycjonalistów :-P
A jeśli pentax z AF to rzeczywiście MZ-6 lub MZ 5n. Sam miałbym chrapkę na któregoś z nich tylko forsy brak. Choć ceny na poziomie 500 zł są śmieszne porównując do tych sprzed 2-3 lat. Prawie za darmo. Ale trzeba mieć te pieć stów. No i kupując taki MZ masz w miare nowy korpus, a nie dwudziestokilkiletni egzemplarz.
Pozdrawiam
zubryn16
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ale cyfrowymi zrobisz zdjęcie.



no tak, ale wygodne to to nie jest - juz wygodniej pracuje sie w Av z gwintami.

Michu napisał/a:
Z MZ-30, MZ50, MZ-60 (nie wiem jak z ist) już nie bardzo. Nawet po magicznych zaklęciach i nasmarowaniu korpusu rzerzuchą.


a tu
http://www.bdimitrov.de/k...t/crippled.html
jest napisane, ze wystarczy uzyc tasmy biurowej ;]

Michu napisał/a:
Podobno. Ja ze względu na brak manuala nie jeżdzę na zloty...


trzeba sie bac? kto ostatnio dostal za kastrata? ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach