rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
lobo, w Krakowie zrobią Ci wydruk czarno biały. Chiba Qba Studio czy coś w tym stylu.
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Qba robił wydruki czarno-białe:
http://www.skanowanie.com.pl/html/drukbw.html

Tylko trzeba najpierw e-mailnąć czy nadal robi i jakie terminy.
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
Dzięki, spróbowałem Saturna w Arkadii - cz-b bez zafarbów, kolor co prawda trochę za bardzo nasycony, ale na chwilę obecną mi to wystarczy. Jak w przypływie weny uznam że moje prace zasługują na coś więcej to zaatakuję Profilab i www.skanowanie.com.pl
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gdzie wywołać slajd 135 z pushem? Oprócz Płaszczycy.

Znalazłem http://www.wywolywanie.com (Jakub Jaroński), dzwoniłem i wygląda OK (choć troche drogo (25zł + 5 za push). Może gdzieś jest taniej?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Jarek Dabrowski napisał/a:
Gdzie wywołać slajd 135 z pushem?

Moze takie pytanie to kompromitacja, ale ja na prawdę nie wiem co to ten "push". :oops:
Ktoś podpowie :?:
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Napiszę tak. Wywoływałem u Pana Jarońskiego, ale se odpuściłem, kiedy 1,5 roku temu dostałem skopane 2 SCALE. Emulsja była pozarysowywana na niektórych klatkach okrutnie. Do tego na fotkach z Chorwacji było widać ślady zaświetlania perforacji. Taki szlaczek na zdjęciu z ciemniejszymi polami. Wpadłem wtedy w stan na lekkie "F" i dpouściłem sobie usługi u tego Pana.
Możliwe, że miał tylko wypadek przy pracy, ale w takiej sytuacji powinien o tym uprzedzić i jakoś to załatwić. Obecnie wysyłam filmy do "Czarno - Białe" i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. Myślę, że mają jakąś dobrą suszarnię, bo błony są wyjątkowo czyste. Zero jakichkolwiek paproszków.
No a przy okazji Pomorze pozdrawia Kresy :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
daśko napisał/a:
ja na prawdę nie wiem co to ten "push"
Push jest wtedy, kiedy zapomnisz, że Twój aparat nie czyta kodu DX i wsadzisz Provię 400X do puszki, w której poprzednio był Neopan 1600.

[ Dodano: 2011-07-21, 13:51 ]
Kuszelas napisał/a:
Obecnie wysyłam filmy do "Czarno - Białe"
Kolorowe materiały też?
Kuszelas napisał/a:
przy okazji Pomorze pozdrawia Kresy
Kresy odp...ozdrawiają.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Jarek Dabrowski napisał/a:
Push jest wtedy, kiedy zapomnisz, że Twój aparat nie czyta kodu DX i wsadzisz Provię 400X do puszki, w której poprzednio był Neopan 1600.

daśko, w najprostszych słowach push(ing), czyli wywołanie forsowne, polega na tym, że jeśli film zostanie np. niedoświetlony, to sposobem na ratunek zdjęć będzie przedłużenie czasu ich wywoływania, działa to też w drugą stronę... świetnie nadają się do tego Kodaki T-max - ISO 100, ISO 400 i ISO 3200 - ostatniego spuszingujesz nawet do 12800 ;-)
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Jarku, kolorowe tyż :mrgreen:
Właśnie oglądałem wywołanego KODAKA Ektachrome 100, tak na oko prezentuje się całkiem, całkiem. Konkretniej mogę mieć zajęte stanowisko po zeskanowaniu.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Hm, a ktoś jeszcze wywołuje Scalę? Bo mam jedną nieco przeterminowaną w lodówce.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Romeoad, w Czarno-Białych wywołują. Raz w tygodniu w piątki. Można wysłać z olimpijskim spokojem. Wg mnie całkiem ładnie to robią.
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Witam.Polceam mini lab Warszawa ul.górczewska 25 tel.226328564 www.mlms.com.pl

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
metall1000 napisał/a:
Polceam mini lab Warszawa ul.górczewska 25
Do czego polecasz? Wołają slajdy?
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Szybko, sprawnie i nie drogo a slajdy to nie wiem sprawdz na stronie internetowej.Wywołuje u nich zdjęcia gdzieś od 15 lat i nigdy się nie zawiodłem.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Kuszelas, dzięki. Ja mogę nawet się do nich przejść osobiście, daleko nie mam.

A MLMS kiedyś mi bardzo podpadł rysując wszystkie 3 klisze, które u nich zostawiłem. Kiedyś = pomiędzy 1989 a 1993. No i wówczas często słyszałem o nich niezbyt pochlebne opinie, szczególnie od Czarka Dybowskiego. Może się pozmieniało.
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
A znacie jakiś dobry fotolab w Lublinie? Chodzi mi o taki co zrobiłby odbitki większe niż 20x30 cm.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Mżonka myślała, myślała i wymyśliła, że trzeba by trochę spuścizny zapisanej cyfrowo przenieść na papier fotograficzny. Stąd zastanawiam się, gdzie zrobić to dobrze i niekoniecznie drogo. Zdjęć trochę będzie (już teraz licznik przekroczył 500, a mżonka nie spoczęła na laurach). Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, gdzie obecnie (ostatnie posty są nieco przeterminowane - przez 2 lata wiele się mogło zmienić) można warto wywołać fotki
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
laaval, ja bym proponował poszukanie czegoś na miejscu a nie robienie odbitek wysyłkowo. Nawet jak mają dobre opinie, to może się trafić zły dzień i potem bujasz się z reklamacjami, odsyłaniem i całym tym bałaganem. Lublin to dosyć duże miasto, coś tam na pewno znajdziesz ciekawego, zawsze możesz zanieść coś na próbę do 3-4 labów i porównać wyniki :)
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
laaval napisał/a:
Mżonka myślała, myślała i wymyśliła, że trzeba by trochę spuścizny zapisanej cyfrowo przenieść na papier fotograficzny. Stąd zastanawiam się, gdzie zrobić to dobrze i niekoniecznie drogo. Zdjęć trochę będzie (już teraz licznik przekroczył 500, a mżonka nie spoczęła na laurach). Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, gdzie obecnie (ostatnie posty są nieco przeterminowane - przez 2 lata wiele się mogło zmienić) można warto wywołać fotki


Jutro będę widział się z kolegą robi na masę weselne. Z tego co pamiętam to na Kościelnej lub Fabrycznej. I chyba jest zadowolony bo robi tam od dłuższego czasu. Do Media nie idź bo to już nie ten sam lab, ktoś usługowo robi dla nich i ostatnie zdjęcia były fatalne.

[ Dodano: 2013-10-04, 14:12 ]
Ten lab jest na ul. Fabrycznej
 

juntek  Dołączył: 07 Lut 2013
babylock napisał/a:

[ Dodano: 2013-10-04, 14:12 ]
Ten lab jest na ul. Fabrycznej


Ten lab nazywa się NetFotoLab
Odbitki można zamówić także przez Internet.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach