xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
wojtkku, a może jednak pokażesz? ciekawi mnie właśnie z neopanem małoobrazkowym w rozmaitych konfiguracjach.
i jeszcze polypan, widziałem że dzerry robił ale linki już martwe.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A o, proszę, Neopan 400 @ 250, HC110 rozcieńczenie B, 20 stopni, 5 minut, bełtane przez pierwsze 30 sekund a potem co 30 sekund - dwa razy:



 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
wojtekk, na bogato wyszło :-) Kontrast podbiłeś czy taki wyszedł?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
matth napisał/a:
wojtekk, na bogato wyszło :-)


No, spoko :) Ta kombinacja filmu i wywoływacza stała się bezsprzecznie moją ulubioną, inaczej już nie robię. Zawsze fajnie wychodzi.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
wojtekk napisał/a:
inaczej już nie robię. Zawsze fajnie wychodzi.


Nic tylko pozostaje w koncu dobry aparat znalezc :evilsmile:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
radekone napisał/a:
Nic tylko pozostaje w koncu dobry aparat znalezc :evilsmile:


Przynajmniej mam dobre oko, czyli i tak cię wyprzedzam... :p
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Dobre oko? Dobre sobie. Ja nie nosze okularow 8-)
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
dzięki serdeczne. a polypan, ktoś, gdzieś?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Polypanna to w rodinalu lub d76 jest cud miod.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
słyszałem że jakaś mieszanka przygasza nieco jego świecące się światła, myślałem że hc-110, ale może to był fx któryś? w d-76 już robiłem i dziękuję.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Skończył się zapas ID11, przyszła pora na forumowo rozlewany HC110. Tak poczytałem 3 wątki gdzie przeplata się temat, ulotkę Kodaka, instrukcję, i powiem szczerze, że mam lekki mętlik obliczeniowy gdyż mój koreks potrzebuje innych pojemności niż opisane.
Dla rozcieńczenia H i pojemności 480 ml pobieramy 7,5ml syropu (wg tabeli dla 2 rolek 135), jednak w uwagach napisali, że powinno być minimum 6ml/film? Idąc tym tokiem powinno być 12 ml czyli D.
Do tego czasy wołania: czy rozcieńczając 2 krotnie w stosunku do B wydłużamy czas 2 krotnie? Jest to zależność liniowa?
Będę wołał 120-stki TX400, HP5 i Fomapan200. Podzieli się ktoś swoimi przepisami?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szukałeś tu http://www.digitaltruth.c...rch&TempUnits=C
Dla pozostałych nie znajduję.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, przy rozcieńczaniu "H" (1:63) czasy wzrastają dwukrotnie do rozcieńczenia "B" (1:31). Ja wołam tylko w "H" i wszystko jest ok. Ja bym się nie męczył z dokładną wartością pojemności koreksu. Wziąłbym 8 ml HC , uzupełnił wodą do 512 ml i wykorzystał tyle, żeby zalać koreks "po korek". I wywoływał. Trudniejsza sprawa to przy obecnych upałach utrzymanie w miarę sensownej temperatury. Powodzenia. Pzdr.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
Trudniejsza sprawa to przy obecnych upałach utrzymanie w miarę sensownej temperatury

Wystarczy trzymać w lodówce trochę czystej wody, a w czasie rozcieńczania roztworu obliczyć proporcję wody pokojowej i zimnej et voilà - mamy dokładnie 20 stopni. ;-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Jestes w stanie pomiedzy sokami, mlekiem, winem, piwem, olejem i ketchupem upchac jeszcze butelke zimnej wody demineralki?
Podziwiam :D
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
250 ml się mieści bez problemu.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Przechowasz mi jedna? ;)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
powalos napisał/a:
rychu, przy rozcieńczaniu "H" (1:63) czasy wzrastają dwukrotnie do rozcieńczenia "B" (1:31). Ja wołam tylko w "H" i wszystko jest ok. Ja bym się nie męczył z dokładną wartością pojemności koreksu. Wziąłbym 8 ml HC , uzupełnił wodą do 512 ml i wykorzystał tyle, żeby zalać koreks "po korek". I wywoływał. Trudniejsza sprawa to przy obecnych upałach utrzymanie w miarę sensownej temperatury. Powodzenia. Pzdr.

Dokładnie też tak robię.
A temperaturę rozwiązuje mi piwnica - jeżeli masz taką możliwość....
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zbyszku, w piwnicy mam niemal tyle co na dworze. :-) , ale jakoś sobie trzeba kombinować. Pzdr.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, tak, to podstawa, to moje pierwsze zetknięcie z tym wołaczem, stąd moje wątpliwości.
powalos, do wywołania 2 rolek 135 potrzebuję prawie (tyle leję) 700ml więc i tak wyjdzie 12.
Na temperaturę mam wiaderko z wodą i lodem. W szklanej zlewce wywoływacz doprowadzam do temp. 19 st. w ciągu 7-8 min (czas ostatniego wołania) wzrosła do 21.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach