wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
[fotografowie] Keith Collman - 'Great War Portraits'


Fantastyczna książka, o której dowiedziałem się przez zupełny przypadek. Okazało się, że z synem Keitha pracuję. Przyniósł mi ją do obejrzenia a ja... kupiłem ją bez wahania. To samo zrobił Alkos, widząc ją tylko raz.

http://www.greatwarportraits.com/

Portrety weteranów pierwszej wojny światowej - teraz już nie żyjących.

Rzecz godna uwagi, bo budowana z niezwykłą konsekwencją przez... 25 lat! Jednym aparatem, jednym obiektywem (w większości). Pentaxem zresztą, ale to nie ma znaczenia...

Poryczałem się jak dziecko przy zakończeniu książki, którym jest historia ostatniego żyjącego weterana.

Żaden z fotografowanych pieczołowicie Matuzalemów nie dotrwał do dzisiaj... Potęguje to wrażenie poruszania się po obszarze czasów minionych. Tragicznych dosyć.

Obejrzyjcie, chociażby online. Droga też nie jest - jeśli ktoś lubi bardzo dobry portret-dokument, to jest to rzecz moim zdaniem unikatowa.

Polecam!

W
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
A kupie gdzieś w Polsce :?: Jeśli nie to skąd najlepiej brać :?:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Morg napisał/a:
A kupie gdzieś w Polsce :?: Jeśli nie to skąd najlepiej brać :?:


Możesz kupić wysyłkowo, Keith przyśle Ci go do Polski bez problemu. Albo - jeżeli więcej osób zechce - to ja mogę się jakoś pogimnastykować i spróbować coś wymyśleć.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Cóż, nie doczytałem, że wydanie limitowane ;-) Więc jeśli nie będzie więcej chętnych z Polski, to pewnie zamówię bezpośrednio. Dzięki za uświadomienie ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Morg napisał/a:
Cóż, nie doczytałem, że wydanie limitowane ;-) Więc jeśli nie będzie więcej chętnych z Polski, to pewnie zamówię bezpośrednio. Dzięki za uświadomienie ;-)


Proszę. Są dwie wersje tak w ogóle - jedna limitowana, druga super-duper limitowana do 200 kopii chyba, w dodatkowej obwolucie, etc, dużo droższa. Obydwie mogą być z autografem i obydwie dostają certyfikat autentyczności. Keith naprawdę się postarał. :)
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
O, dopiero trafiłem na ten wątek.. Morg, zamówiłeś? Są może jeszcze jacyś chętni? Bo ja bym ją chętnie łyknął :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Chłopy, jak chceta większą ilość książek to ja się mogę dogadać z Keithem, żeby skombinował wysyłkę a może i zniżkę jakąś dał...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja jestem chętny do zakupu standardowego wydania.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
wojtekk, Ja również się piszę na wspólny zakup. Z autografem ma się rozumieć. Pzdr.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dobra, w takim razie do niedzieli czekam na chętnych. Potem zagadam do Keitha. Proszę wpisywać się w tym wątku.

Keith nie ma chyba PayPala, będziecie musieli przelać do niego kasę na konto. Ale do tego dojdziemy jeszcze...
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
To jeszcze dla pewności, dla mnie 1 szt. Standard First Edition

wojtekk napisał/a:
Keith nie ma chyba PayPala, będziecie musieli przelać do niego kasę na konto. Ale do tego dojdziemy jeszcze...

Are you sure? ;-)
Cytat
You can pay for your copy Great War Portraits via PayPal which accepts all major credit and debit cards.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
O, faktycznie.

Ja myślę, że załatwię to inaczej - zapytam go, czy może zaoferować jakąś zniżkę promocyjną dla nas. I każdy sobie będzie indywidualnie zamawiał. Tak może lepiej :)

[ Dodano: 2011-07-22, 09:25 ]
Ok, pogadałem z Keithem.

Normalna wysyłka z UK do Polski to 7 funtów. Cena książki wynosiłaby więc 32 funty. Keith zgodził się jednak na wysyłkę darmową w cenie 25 funtów. :)

Książkę w tej cenie można kupić w następujący sposób; użyjcie pierwszego przycisku 'Add to basket" na tej stronie: http://www.greatwarportra...t-war-portraits

Dodajcie do zamówienia PayPal notkę 'Pentax@pl' - bez tego kodu nie ma zniżki!

Każda książka będzie z autografem. :)

Pozdrawiam
Wojtek
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
wojtekk, czyli rozumiem, że każdy zamawia sobie album sam (+ dodaje kod), płaci, a Keith robi wysyłkę bezpośrednio do zamawiającego - już bez Twojego pośrednictwa?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
andrusz napisał/a:
wojtekk, czyli rozumiem, że każdy zamawia sobie album sam (+ dodaje kod), płaci, a Keith robi wysyłkę bezpośrednio do zamawiającego - już bez Twojego pośrednictwa?


Dokładnie. :)
 

fuzzy  Dołączył: 17 Sty 2009
Wczoraj wieczorem książkę odebrałem z poczty, równo tydzień po otrzymaniu maila informującego o wysyłce. Potwierdzam wszystko, co o książce napisał wojtekk.
Przeglądam ją dopiero od dwóch dni ale mam wrażenie, że będzie to jedna z tych pozycji, do których się często zagląda.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Fuzzy, dzięki. Keith bardzo się ucieszył z tego, co napisałeś, chyba nawet zamierza to sobie wstawić na stronę :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy ktoś jeszcze będzie zamawiał tę książkę. Mój angielski jest raczej kiepski i bierny, więc chętnie się pod kogoś podczepię. Oczywiście pokrywam wszystkie koszty z tym związane. Byłby też kłopot z PayPal-em. Pzdr.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No i ja także w końcu zamówiłem album.

Powalos, zamówiłbym i dla Ciebie, ale niestety - musiałbyś w tym przypadku albo wykosztować się na przesyłkę z Czech, lub czekać aż przyjadę do Polski i wyślę po krajowych cenach :-(
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stałem się dzisiaj szczęśliwym posiadaczem tego albumu. Oczywiście z autografem autora i specjalnym podziękowaniem. Świetnie wydany w twardej oprawie. Przejrzałem go na razie pobieżnie. Teraz chciałbym oficjalnie podziękować Kytutr-owi za pomoc w realizacji transakcji.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Panowie, jak już pooglądacie to napiszcie, co myślicie - przetłumaczę i wyślę Keithowi, ucieszy się :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach