Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
A ja w domu kompletnie przestałem korzystać z ekspresu ciśnieniowego tego typu. Był jakiś DeLongi i zamiast niego mam taki zwykły czajniczek który ustawiam na palniku kuchenki gazowej o taki:

zdecydowanie wolę taką kawę. A o kosztach nawet nie wspomnę :evilsmile:
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
przez kilka dni miałem przymus picia kawy z saszetkowca/kapsułkowca - bardzo mi nie odpowiadał smak. Może to wina kawy, może sam proces parzenia winien.
Ale zdecydowanie to nie to samo co klasyczne espresso lub macchiato.
Mam jakiś model wysokociśnieniowego ZELMERA i jestem zadowolony, jedyne zastrzeżenie to to, że ekspres móglby byc cichszy. Co ciekawe to, że czasem działa głosniej a czasem wyraźnie ciszej. Ale działa już ponad 3 lata i codziennie minimum 2 razy.
Dobra jest też kawa z tego urządzenia, które juz ktoś opisał jako mokka (ja znałem inną nazwę). To ustrojstwo czasem zabieram ze sobą na wyjazdy kiedy podejrzewam, że miałbym przymus picia kawy po tfu tfu (pluję tymi fusami :-/ ) "polsku", czyli "kawa z gruntem" - czego nie cierpię.
Natomiast mam tez tygielek miedziano-cynowy i kawa po turecku jest bardzo mniam, ale jakos nie chce mi się pilnować tego kilkukrotnego podnoszenia się naparu, nie mam cierpliwości, aby to przygotowywać.
Pozdrawiam - kawosz pospolity.

[ Dodano: 2010-08-30, 10:05 ]
ooo własnie coś takiego jak pokazał Żaba, suuuper sprawa, super kawa.
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
Fafniak, z mojego doświadczenia jak najbardziej polecam expresy Zelmera.
Są proste w obsłudze, solidnie wykonane, dobre pompy ciśnienia.
Od trzech lat mam http://www.euro.com.pl/ek...ro-13z013.bhtml i działa bez zająknięcia. Trzy osoby w domu dziennie pijące kawę, z tego ja piję trzy kawy, więc ma co produkować.
Weź jeszcze pod uwagę przy wyborze ekspresu jakie wysokie naczynko możesz podstawić. W tym co ja mam podoba mi się to, że mieści się konkretne wiaderko pod nalewaja :)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
Robert K. napisał/a:
Fafniak - mielenie kawy oczywiście generuje jakiś hałas, ale nie ma tragedii. Przemyśl, czy jednak nie przyzwyczaić się do odrobiny 'hurgotania' i cieszyć się świeżo zmieloną, pachnącą kawusią...


nie w sytuacji gdy żona zrobi to o 4 rano...

No to żonie powiedz, żeby na czwartą rano mieliła* sobie wieczorem. :mrgreen:

edit:
*Hm... prawidłowo chyba jest "mełła". :mrgreen:
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
A ja odeślę do źródła :)
http://www.caffeprego.pl/phpBB2/viewforum.php?f=27

W skrócie (oczywiście IMO, YMMV).
Najlepszy stosunek cena/jakość ma kolbowy ekspres + dobry młynek (kupne mielonki są do d... a nie do espresso).
Moka OK, ale to zupełnie inna kawa.
Automaty nie OK, szczególnie tanie.

Świeża i odpowiednio zmielona kawa to ponad połowa sukcesu :)
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
cube007 napisał/a:
mirekin - mozesz podac pelna nazwa mlynka ktory posiadasz? Wlasnie szukam czegos podobnego...


Severin model KM 3878. Nazwy typu nie posiada. :-D
 
jakub20000  Dołączył: 01 Wrz 2010
Siemens Q7
Hejka,
za namową zony stałem się uzytkownikiem Siemensa Q7. Żona uparła się, bo robi latte i spienia mleko jednym przyciskiem :)
Jako miłośnik espresso jestem zachwycony, że automat może zrobić taką kawę :) Szczerze polecam. A przy okazji ktoś ma namiary na ciekawe ziarno :) kawowe :)
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
jakub20000, na caffeprego słyszałem dużo dobrego o La Brasiliana Marfisa - do kupienia na alledrogo, nawet świeżo palona. Jeszcze się nie skusiłem, "ale kiedyś się wezmę".
A w cenie ~90-100 zł/kg możesz już przebierać w kawach z palarni, także tych wysyłkowych :)
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
jak lubisz arabiki - ja pijam Etiopia Sidamo, a kumpel preferuje Sulawesi Kalossi. Obie nie do pogardzenia .... warto spróbować. W końcu trafisz tę, która najbardziej Ci będzie odpowiadać.
Zamawiamy w Palazzo Cafe.
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Ja preferuje herbatki, min. yerbę - ale Rodzice po obejrzeniu jakiegoś programu postanowili mieć expres przelewowy. Ponieważ w tym jestem zielony, a mnogość ofert powalam, może ktoś z forumowiczów mi pomoże ? Cena do 300 zeta. Acha, młynek ręczny już dostali :mrgreen:
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Cytat
Natomiast mam tez tygielek miedziano-cynowy i kawa po turecku jest bardzo mniam, ale jakos nie chce mi się pilnować tego kilkukrotnego podnoszenia się naparu, nie mam cierpliwości, aby to przygotowywać.
Pozdrawiam - kawosz pospolity.


A czego tu pilnować? Nastawiasz timerek żeby zdążyć wrócić do kuchni, jak się zaczyna zebrana u góry kawa wznosić to mieszasz, potem tylko czekasz aż zacznie się znowu wznosić i wyłączasz. Gotowe.

Ja zrezygnowałem z zakupu ekspresu ciśnieniowego (przelewowy też już dawno wywiozłem do mieszkania służbowego) i kupiłem tylko młynek. Kawa z rondelka to jest to na rozpoczęcie dnia - duży kubek pity powoli i każdy dzień jest piękny ;-)
A mleko do kawy żony spieniam klasycznie takim małym ręcznym mikserkiem za 10zł.

Premislaus, jak przelewowy to kup najtańszy ;-) i trochę lepsze filtry. Choć ja bym radził spróbować parzenia w garnuszku po arabsku (nie daj sobie wmówić że musi być miedziany - wystarczy jakikolwiek) lub kup im kafetierkę (dzbankowy, moka, włoski czy też jak to tam nazywają).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie ma to jak odgrzebac watek dobrym hejtem :evilsmile: Zamowilem wlasnie:

Rancilio Silvia





plus MahlKonig Vario



:evilsmile:
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Cudo na 2 zdjeciu wyglada jak walizkowa baba atomowa z timerem albo nowy model JOBO procesora :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
CanisLupus napisał/a:
Cudo na 2 zdjeciu wyglada jak walizkowa baba atomowa z timerem albo nowy model JOBO procesora


Tez mi sie nie podoba, ale mialem do wyboru dobry i brzydki albo slaby i ladny ;-) A w zestawie kosztowal mnie wlasciwie ~50 euro zamiast 350 :-)

espresso napisał/a:
to i tak nigdy nie uzyskasz smaku występującego niemal wyłącznie w słonecznej italii


A powiem ci szczerze ze najlepsze espresso pilem nie w Rzymie, nie we Florencji ani Bolonii, ale tu, w Dublinie.

Mam zatem duze nadzieje :-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
alkos napisał/a:


A powiem ci szczerze ze najlepsze espresso pilem nie w Rzymie, nie we Florencji ani Bolonii, ale tu, w Dublinie.



Ale przeciez tu chodzi o widoki pieknej Wloszki w zwiewnej sukience, siedzacej stolik obok (koniecznie w stylu Monici Bellucci) :evilsmile: :evilsmile:

Ja tam uzywam kapsulkowego Nespresso, zdecydowanie najlepszy kapsulkowiec, szybko, czysto i wygodnie... no i sam Clooney taka pija ;-) :mrgreen:
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
alekw napisał/a:
Ja tam uzywam kapsulkowego Nespresso, zdecydowanie najlepszy kapsulkowiec, szybko, czysto i wygodnie...

No właśnie, alekw, też się ostatnio wygodny robię... ;-) A nie brakuje ci mozliwości wyboru kaw, bo chyba tylko jest kilka?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jest kilka(naście?), ale są smaczne, więc mi starczy. A wygoda niesamowita.
A jakbym chciał coś szczególnego, to kafeterki w szafie stoją.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
andrusz napisał/a:
alekw napisał/a:
Ja tam uzywam kapsulkowego Nespresso, zdecydowanie najlepszy kapsulkowiec, szybko, czysto i wygodnie...

No właśnie, alekw, też się ostatnio wygodny robię... ;-) A nie brakuje ci mozliwości wyboru kaw, bo chyba tylko jest kilka?


Jest kilkanascie rodzajow, czasem wypuszczane sa dodatkowe serie czasowe. Ja w 99% zamawiam Ristretto, wiec inne znam slabo. Jedyny minus to dosc wysoka cena kapsulek.
 
Langus  Dołączył: 28 Paź 2010
U mnie w domu stoi ekspres Nivona 710. Żona długo wybierała, czytała, porownywała i ponoć ten jest takim "level-entry" z automatów. Następcą tego naszego jest chyba model 720.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Ja kupiłem do domu ponad 6 mies. temu De Longhi ESAM 4000B (była promocja). Dostałem opierdziel od żony, a teraz nie wyobraża sobie życia bez tej maszynki :mrgreen: Ja niestety napiłem się raz po kilku miesiącach i raczej unikam bo właśnie się leczę na ciśnienie :-( W sumie średnio mi smakowało bo wydawało się cienkie, w odróżnieniu od siekiery jaką sobie robiłem z plujki ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach