Langus  Dołączył: 28.10.2010
U mnie w domu stoi ekspres Nivona 710. Żona długo wybierała, czytała, porownywała i ponoć ten jest takim "level-entry" z automatów. Następcą tego naszego jest chyba model 720.

zuka68  Dołączył: 31.05.2010
Ja kupiłem do domu ponad 6 mies. temu De Longhi ESAM 4000B (była promocja). Dostałem opierdziel od żony, a teraz nie wyobraża sobie życia bez tej maszynki :mrgreen: Ja niestety napiłem się raz po kilku miesiącach i raczej unikam bo właśnie się leczę na ciśnienie :-( W sumie średnio mi smakowało bo wydawało się cienkie, w odróżnieniu od siekiery jaką sobie robiłem z plujki ;-)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
zuka68 napisał/a:
raczej unikam bo właśnie się leczę na ciśnienie
tak na prawdę to jesteś pewien że nadcisnienie jest przeciwskazaniem? U wiekszości populacji kawa faktycznie podnosi nieco ciśnienie, ale tylko chwilowo i następnie je wręcz obniża, a przynajmniej reguluje. Osobiście jestem tego od lat przykładem.

Tomko  Dołączył: 14.09.2010
Coś w tym jest, nie ma to jak filiżanka kawy wieczorem. Zero problemów z zaśnięciem. Tyle że mój expres mnie nie lubi :oops: tylko dla mnie ma zarezerwowane komunikaty " uzupełnik wodę" , " opróżnij pojemnik na fusy " :cry:

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
Tu chyba jednak są spore różnice osobnicze. Moja żona, jak wypije kawę wieczorem albo nawet późnym popołudniem, to potem nie może zasnąć. Ja zasypiam bez problemu. Mam koleżankę, którą usypiają napoje z guaraną, choć większość ludzi chyba pobudzają...

zuka68  Dołączył: 31.05.2010
Ja raczej ze spaniem po kawie nie mam problemów, ale ostatnio po wypiciu takiej jaką lubię to głowa mnie na***dziela. Kiedyś w pracy boli mnie głowa to sobie zaaplikowałem "szatana" boli dalej to drugiego i nic, dalej boli. W domu sprawdzam a tu prawie 110 na 160 więc teraz postanowiłem sprawdzić co się dzieje.

BAN Gedeon  Dołączył: 22.05.2011
Od soboty pijemy z Żoną przepyszną kawę z nowego ekspresu Siemens EQ.5 macchiatoPlus TE506509 DE - czarny piano... Kawa smakuje wyśmienicie... :-D

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Po doświadczeniach z Krupsem ( i nie tylko, wystarczy spróbowac niemieckie kawy) wiem już na pewno że Niemcy o kawie większego pojęcia nie mają. Wolę zaufać tym u którzy kawę zaczynają pić wraz z mlekiem matki... :lol:

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20.04.2006
Szukam ekspresu, a podstawowymi warunkami jest spienianie mleka w samym ekspresie (a nie w podstawianym naczyniu) i kompaktowe rozmiary.

U idiotów dzisiaj widziałem kapsułkowiec De Longhi EN520.W i to jest mniej więcej to, o co mi chodzi.
http://www.agd.delonghi.pl/offer/show/pid/288

Co jeszcze jest warte rozważenia?

[ Dodano: 2011-12-10, 20:13 ]
Jak to jest z kapsułkami? Kupując konkretny ekspres, ograniczam się do konretnych kapsułek (w tym przypadku Nespresso)? Czyli 16 rodzajów i nic więcej? Nikt nie robi jakichś podrób / innych smaków?

axolotl  Dołączył: 01.11.2011
Warto dowiedziec sie czy w kapsulkach jest mielona kawa czy kawa rozpuszczalna, kolosalna roznica .... jakis czas temu stalem przed podobnym dylematem. Kupilem saeco nina i oddalem po kilku dniach, strasznie niewygodny system schladzania obiegu ..... teraz uzywam tchibo cafissimo i jestem zadowolony. Jest na kapsulki ale zuzyte kapsulki mozna napelniac wielokrotnie, obniza to znaczaco wydatki, a i uzupelniasz kawa jaka tylko chcesz .;)

pozdrawiam.

bEEf  Dołączył: 28.12.2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jak to jest z kapsułkami? Kupując konkretny ekspres, ograniczam się do konretnych kapsułek (w tym przypadku Nespresso)? Czyli 16 rodzajów i nic więcej? Nikt nie robi jakichś podrób / innych smaków?

Do systemu Tchibo (taki mam) nie widziałem "zamienników". Ale mnie to, co jest - wystarcza. Uwielbiam kawę, ale najwyraźniej koneserem ani znawcą nie jestem. Kawa jest normalna, czysta mielona, nie robią kapsułek "z chemią", czyli mlekiem, czekoladą i innymi bzdetkami. Mnie smakuje.

klimecki_  Dołączył: 12.06.2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czyli 16 rodzajów i nic więcej? Nikt nie robi jakichś podrób / innych smaków?

mozesz kupic kapsulki wielorazowego napelniania (dowolna, ulubiona kawa) np. coffeduck
pozdrawiam
kp

Wszystko zalezy od potrzeb.Jesli ktos delektuje sie kawa i uwaza sie za smakosza to nie kupi ekspresu na kapsulki (np. cafissimo). W pewnym stopniu taki zakup bedzie go ograniczal.

Pozdrawiam.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
axolotl napisał/a:
Warto dowiedziec sie czy w kapsulkach jest mielona kawa czy kawa rozpuszczalna, kolosalna roznica ....

Sluszna uwaga - ostatnio czytalem sobie sklady kaspulek roznych producentow. Na wiekszosci przezornie nic nie napisano, na innych "duzo" mowiace mielona kawa prazona :roll:
O zgrozo, sa tez wynalazki z rozpuszczalnikami...

cube007 napisał/a:
na innych "duzo" mowiace mielona kawa prazona

No ale co byś chciał więcej? W takich kapsułkach jest po prostu mielona kawa.

W zasadzie najkorzystniej wychodzi system cafissimo tchibo.Kupujesz sobie zetaw 10 kapsulek orginalnej kawy tchibo.Wypijasz delektujac sie ich smakiem .... mniam, rozbierasz kapsulke, usuwasz wyparzona kawe i nabijasz ponownie np. Lavazza najwyzszych lotow ;) Ekspres naprawde dziala wysmienicie, jest bardzo "szybki", szybko sie nagrzewa jak i schladza obieg(niczym af w kr'ce:PPP)

Pozdrawiam.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
bEEf napisał/a:
No ale co byś chciał więcej? W takich kapsułkach jest po prostu mielona kawa.

W sumie wystarcza tylko podstawowe sprawy: kiedy palona/mielona, arabika czy robusta - jesli obie to w jakich proporcjach.

alkos  Dołączył: 18.04.2006
cube007 napisał/a:
W sumie wystarcza tylko podstawowe sprawy: kiedy palona/mielona, arabika czy robusta - jesli obie to w jakich proporcjach.

O rany. Moze od razu Nesca?

Dla zdestabilizowania watku, po Rancillio Silvia z mlynkiem przyszedl czas na samodzielne palenie :-D

Po swietach nabywam Gene Cafe :

Plus szesc-siedem kilko zielonej kawy z roznych stron swiata :-D

Wow, widzę, że idziemy high-endem ;) Ja jednak ograniczę się do wywalania kasy na dotychczasowe hobby, i tak mam tego za dużo :-?

[ Dodano: 2011-12-11, 00:50 ]
cube007 napisał/a:

Na kapsułkach Tchibo mam napisane 100% Arabica :-)

alkos  Dołączył: 18.04.2006
bEEf napisał/a:
Wow, widzę, że idziemy high-endem

Raczej crazy-mentalem :-P

bEEf napisał/a:
hobby, i tak mam tego za dużo

ech :-/

:evilsmile:

[ Dodano: 2011-12-10, 23:56 ]
Ale z drugiej strony samodzielne palenie kawy, po odliczeniu kosztow maszyny, wychodzi 60% taniej niz kupowanie gotowej tej samej jakosci.

Skocz do: