kobi  Dołączył: 20 Cze 2009
Piszczy . Sprawdzę jeszcze czy kondensator się naładował ale muszę żarówkę kupić :)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
radzę uważać :evilsmile: nawet bardzo :evilsmile: spore napięcie tam sie zbiera 360V a nawet 500V - zależnie od modelu - w wersji optymistycznej zaboli palec, w pesymistycznej grozi nawet poważnym uszczerbkiem na zdrowiu
 

kobi  Dołączył: 20 Cze 2009
spoko !!!
psychiki już bardziej mi nie uszkodzi ;))
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Witek napisał/a:
- Koszt transportu 2xDHL (wybrałem to gdyż nie ufam mojej poczcie) - łącznie 84zł (brutto)
Coś drogo, przecież taka usługa to kosztuje 19,99zł netto dla każdego, bez podpisanej żadnej umowy. Z umową 16zł brutto.
Nie ładnie na transporcie zdzierać...

[ Dodano: 2011-09-09, 20:23 ]
pyciar napisał/a:
radzę uważać :evilsmile: nawet bardzo :evilsmile: spore napięcie tam sie zbiera 360V a nawet 500V - zależnie od modelu - w wersji optymistycznej zaboli palec, w pesymistycznej grozi nawet poważnym uszczerbkiem na zdrowiu

Szkoda że nie zrobiłem foty, ale jakieś 3 tygodnie temu przy naprawie lampy znajomego,nieopatrznie, bo w czasie rozmowy, dotknąłem kondensatora w czasie rozbierania lampy i skończyło się wypaleniem dziury o 2mm średnicy i jakiś 3-4mm głębokości...
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
Witam serdecznie, dzięki tutorialowi mogłem sobie pozwolić na kupienie używanej lecz trochę popsutej lampki Metz 58 AF-1. Wg poprzedniego właściciela wybuchł główny palnik. Pomyślałem, że zakupię lampę oraz nowy "palnik" i sobie go wymienię. Dodatkowo uszkodzona nieznacznie była szyba zewnętrzna (ułamany jeden róg) i pęknięta szybka rozpraszająca - z tego, co wyczytałem - ta przed reflektorem. Skleiłem ją, przelutowałem palnik i teraz składam wszystko do kupy - pytanie: czy ta mała szybka ma być przyklejona do metalowego odbłyśnika - dodam, że żadnych zatrzasków szybka nie ma (może się połamały ??).

Za szybkie podpowiedzi - z góry dziękuję ("pacjent rozebrany na stole") i pozdrawiam...
 
daniel13m  Dołączył: 22 Sty 2022
Blesso, Na forum nie widzę zdjęć lub linków do zdjęć. Czy możesz podesłać zdjęcia na e-mail daniel13m@wp.pl?
Orientujesz się może czy elektronika lampy Metz 58 względem Metz 48 AF-1 lub Meta 50 AF-1 jest taka sama?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach