Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sugerowane ceny na nowe Tokiny
PiortB., śpisz? To my mamy wygrzebywac informacje ze stron .jp ? ;-)

Już są sugerowane ceny na nowe Tokiny.

16-50/2.8
http://www.tokina.co.jp/n...atx165news.html
Tłumaczenie Babelfish
113 tys. jenów, co daje na dziś wg googla $974

50-135/2.8
http://www.tokina.co.jp/n...atx535news.html
Tłumaczenie Babelfish
138 tys. jenów, co daje na dziś wg googla $1190

Równolegle z tymi szkłami Tokina pokazuje też 10-17 fish-eye, które Pentax juz dawno ma w ofercie... w sumie to nie bardzo jest się na czym oprzeć, zeby przewidzieć ceny na Pentaksowskie odpowiedniki tych jasnych zoomów - 10-17 jest tańszy w Pentaksie, niż Tokiny sugerowana cena startowa, natomiast 12-24 jest droższy z literką P.

Wydaje mi się, że cena na 10-17 Tokiny (82 tys. jenów - $707) jest sztucznie podbita, ze względu na absolutny brak jakiejkolwiek konkurencji dla takiego szkła, w żadnym systemie. I tak Nikoniarze i Canionierzy będą łykać to szkło, jak gęś kluski.

Co do krótkiego zooma - jeśli naprawdę dobry 16-45/4 kosztuje teraz ok. $300, to płacenie trzy-lub-więcej-krotnie za 1EV więcej... które w części przypadków będzie mozna zniwelować SR-em w nowych puszkach - jest dla mnie bez sensu. Dla przyzwoitości mogliby chociaż "Ltd" dodac w nazwie :-) . No chyba, że ten 16-50/2.8 będzie zabijał jakością już na pełnej dziurze i to od szerokiego końca... ale jakoś w to nie wierzę.

Za to - na dłuższy zoom, przy cenie ustabilizowanej na poziomie $1000, widzę popyt na świecie (ludzie na wtórnym rynku się zabijają o używane FA 80-200/2.8) - cena dochodzi do $1500, co również jest poza granicami zdrowego rozsądku.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
16-50/2.8
http://www.tokina.co.jp/n...atx165news.html
Tłumaczenie Babelfish
113 tys. jenów, co daje na dziś wg googla $974

A więc jednak, (na razie) poza zasięgiem... Może stanieje choć ciutkę do przyszłego roku...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No to się zmartwiłem :-( ceny faktycznie poza zasięgiem, a pewnie jeszcze z napisem Pentax będzie drożej :-( , cienko widzę patrząc na zasobność swego portwela :-( .
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie wiem na ile wiarygodne, ale w "Foto" (chyba) widziałem zapowiedzi Tokiny 16-50mm i cena podana była 1600zł :!: To już całkiem inna bajka...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, gdzie nosisz butelki i makulature?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Do prezesa Klubu Sportowego "Tęcza" Ryszarda Ochudzkiego.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
patrzac na te ceny widze 'swietlana' przyszlosc bagnetu naszego ulubionego systemu...
Jarek Dabrowski napisał/a:
16-50/2.8....974dol

chyba bym przebolal te szerokosc i kupil sigme 18-50/2.8 EX /400dol/ ( i na pocieche jakiegos zenitara;]), tym bardziej ze np w kicie brakuje mi nie szerokosci ale wlasnie swiatla
Jarek Dabrowski napisał/a:
Wydaje mi się, że cena na 10-17 Tokiny (82 tys. jenów - $707) jest sztucznie podbita, ze względu na absolutny brak jakiejkolwiek konkurencji dla takiego szkła, w żadnym systemie. I tak Nikoniarze i Canionierzy będą łykać to szkło, jak gęś kluski.

nie wiem jak ze swiatlem tej tokiny, ale przeciez jest od dawna sigma 10-20 dla wszystkich systemow i tez sie sprzedaje /chyba kolo 500dol/, tez bym sie zastanowil...

i jeszcze taka mala refleksja: dosc dlugo chodzil mi po glowie 200/2.8 fa, maly, lekki, i praktycznie non stop dostepny za 'jedyne' 900dol i...niechcacy ktos mi podsunal link do odpowiednika canona, tez maly, zgrabny, tez 200/2.8, dodatkowo usm i...300dol taniej
jak tu sie nie wsciec? ja nie chce systemu dla koneserow:P, moze jeszcze na jakies 35/2 sie skusze, tudziez jakies uzywki, ale z reszta bedzie dla mnie jak w przypadku tego tele,
zamiast smc jest sigma i nie zaluje
o tym ze 'kochana' centrala pentaxa wycofuje z produkcji szkla ktorych na naszym rynku tyle co kot /maly/ naplakal juz nie wspomne... co oni tam pala, skad takie pomysly...?
pozdrawiam
kp
ps. Panowie miedz drozeje, to lepsze niz makulatura:)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Wydaje mi się, że cena na 10-17 Tokiny (82 tys. jenów - $707) jest sztucznie podbita, ze względu na absolutny brak jakiejkolwiek konkurencji dla takiego szkła, w żadnym systemie. I tak Nikoniarze i Canionierzy będą łykać to szkło, jak gęś kluski.

nie wiem jak ze swiatlem tej tokiny, ale przeciez jest od dawna sigma 10-20 dla wszystkich systemow i tez się sprzedaje /chyba kolo 500dol/, tez bym się zastanowil...


Ale przecież to są zupełnie różne szkła. Tokina, to to samo co Pentax DA Fisheye 10-17/3.5-4.5. Unikalna sprawa, jeśli ktoś lubi powyginane zdjęcia. A Sigma to szkło rektlinearne, tak samo jak Pentax DA 12-24/4.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale przecież to są zupełnie różne szkła. Tokina, to to samo co Pentax DA Fisheye 10-17/3.5-4.5.

a to sory, patrzylem tylko na ogniskowa, faktycznie moze nie miec konkurencji
pozdro
kp
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Pamietajmy, ze to zupelnie nowe konstrukcje beda i to pewnie z USM... Za ile byscie chcieli toto kupic :?: Za 500USD :?: :-P

Pzdr
Spinner
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
No jeśli rzeczywiście tokina 16-50mm kosztowałaby 1600zł to byłoby to właśnie około $500 :-P Pożyjemy -zobaczymy! Inna historia, że obecnie za tyle to można kupić obiektyw o działkę ciemniejszy...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pamiętajcie jeszcze o jednym, tych Tokin nie będzie z bagnetem Pentaksa. Bardzo możliwe, że np. optycznie będą takie same, ale za powłoki, uszczelnienia, USM i napis "Pentax" będzie trzeba zapłacić drugie tyle.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bardzo możliwe, że np. optycznie będą takie same, ale za powłoki, uszczelnienia, USM i napis "Pentax" będzie trzeba zapłacić drugie tyle.

Chociaż z drugiej strony, jeśli potwierdzą sięploty o (wreszcie normalnych) cenach nowych puszek, może się okazać, że szkła również nie będą wykopane w kosmos.
Na razie to wszystko są jedynie nasze dywagacje. Zaczekajmy na premierę... W końcu to coś ok. 50 dni.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek! mógłbys pare słów napisać o tym FA 35/2 widze że masz. Za kilka dni będzie moje a ja juz ciesze się jak mało dziecko. Rozpal moje zmysły haha

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach