karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos, jak szukać tej przystawki do portretu i czy pasuje również do modelu 190 :?:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak szukac, zeby znalezc :-P

A tak serio to sa funkcjonalnie cztery modele :

A/ do dalmierzy z dwoma wizjerami z tylu +1 (portrait)
B/ do dalmierzy z dwoma wizjerami z tylu +3 (close-up)
C/ do dalmierzy z jednym wizjerem +1 (portrait)
D/ do dalmierzy z jednym wizjerem +3 (close-up)

Interesuje cie A albo C, w zaleznosci jaki masz dalmierz w swoim. Poznasz po zdjeciach na aukcji.

[ Dodano: 2011-09-30, 12:55 ]
Aha, do modeli z duzym obiektywem (185, 190, 195) najlepiej kupic zestaw do tych z malym (230, 450 - sa duuuuzo tansze i wlasciwie osiagalne) i zamiast dedykowanej soczewki z przodu zalozyc filtr close-up +1.

Uwaga - filtr musi byc dokladnie +1D (dioptrie), wiekszosc tanich ma costam w okolicach tego. Trzy kupilem zanim znalazlem dobry :-/
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
myślicie że warto kupić przystawkę NPC do Pentaxa 6x7 ?

Sporo negatywu.pozytywu się marnuje niestety, ale przy skanowaniu to ostatecznie nie będzie miało tak wielkiego znaczenia... sęk w tym że na 180-195 mnie nie stać, a mam 6x7 który się kurzy ;-)

Ktoś ma doświadczenia jakieś którymi się podzieli ?
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Ja bym raczej sobie darował, chyba ze bardzo zależy Ci na wglądówce. Ale przy cenach filmów MF nawet i ten argument trudno utrzymać.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
sylwesto napisał/a:
Ja bym raczej sobie darował, chyba ze bardzo zależy Ci na wglądówce. Ale przy cenach filmów MF nawet i ten argument trudno utrzymać.


Piernik do wiatraka nic nie ma, przecież już chyba nikt nie robi wglądówek bo po co? ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
a mam 6x7 który się kurzy


Chetnie przyjme.

8-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
guerilla napisał/a:
sęk w tym że na 180-195 mnie nie stać


No to weź 250 albo 350.

Widziałem jak wyglądają odbitki na filmie typu 100 robione aparatem 6x6 z przystawką. Dla mnie lipa. Nie mam na mysli jakości rzecz jasna, tylko wielkość. Dlatego napisałem, ze nie warto. Ale jeśli ma być dla funu, to dlaczego nie ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dobra, kupuje landa 100coś, nie ma co kombinować z 6x7, nawet na skanach wygląda to średniawo ;-)

jedno pytanie - bez przystawki close up jaka jest minimalna odległość ostrzenia? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jakies 1,2 m tak na oko.
 
spr
[Usunięty]
polaroid wraca do łask.
http://demotywatory.pl/3480788/Super-zareczyny
4:51min gość strzela reporterkę instaxem ;)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
no, kupiłem wersję 100 - szklane szkło i gniazdko na statyw się przydadzą ;-)

Mam nadzieję że zdążę jeszcze coś w tym sezonie postrzelać ;-)

chociaż kurczę kupiłęm bez coldclipa (za to z oryginalną czarną aktówką polaroida :) - nie ma ktoś odstąpić jednego? Przydaje się bardzo?
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
guerilla napisał/a:
nie ma ktoś odstąpić jednego? Przydaje się bardzo?


Raczej trudno dostać oddzielnie, bo to drobiazg. Przydaje się jeśli temperatura wywoływania spada poniżej 18 stopni. Ale można przecież zrobić zdjęcie i wywołać później, w cieplym pomieszczeniu. Ja dlatego raczej rzadko korzystam z CC.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
sylwesto napisał/a:
Ale można przecież zrobić zdjęcie i wywołać później, w cieplym pomieszczeniu. Ja dlatego raczej rzadko korzystam z CC.


Na zasadzie - po prostu nie wyciągać z aparatu? W sumie mając nagrzane auto, można robić spokojnie w zimie też...
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
guerilla napisał/a:
Na zasadzie - po prostu nie wyciągać z aparatu? W sumie mając nagrzane auto, można robić spokojnie w zimie też...


Dokładnie. W takiej sytuacji odchodzi też problem, co zrobić z niewyschniętą odbitką i negatywem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szczegolnie ze jesli chcesz wykorzystac potem negatyw, to przydaje sie co najmniej 5min wolania w temp. 25C.... Za krotko i beda plamy/nierownomiernosci. Za dlugo nie robi problemu :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Szczegolnie ze jesli chcesz wykorzystac potem negatyw, to przydaje sie co najmniej 5min wolania w temp. 25C.... Za krotko i beda plamy/nierownomiernosci. Za dlugo nie robi problemu :-)


głównie mnie negatyw interesuje, samej odbitki fotografowani i tak oddać nie chcą ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Takem czuł ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
wszyscy mają polaroid, mam i ja!

Dziś dopłynął, zdumiewający kawał sprzętu jak się pierwszy raz bierze do ręki ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Indżoj :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Indżoj :-)


2 tyg. temu solidnie złamałem nogę na rowerze, więc czarno to widzę, w tym sezonie nie popracuje chyba ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach