woroniak  Dołączył: 14 Lis 2010
Wymiana matówki i gąbek w Program A
Wczoraj wieczorem w przypływie głupoty postanowiłem własnoręcznie ściągnąć smolistą gąbkę w moim pięknym Pentaksie. Uwaliłem sobie całą matówkę tym czarnym syfem i ni cholery nie mogłem tego wyczyścić. Użyłem jakiejś mieszanki alkoholowej, którą znalazłem w domu i... Wszystko zeszło, z tym, że zamiast gąbki mam teraz paskudne smugi na matówce. Gdzie mogę naprawić to we Wrocławiu?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
woroniak napisał/a:
Użyłem jakiejś mieszanki alkoholowej,

Obawiam się, że ta mieszanka była dla matówki rozpuszczalnikiem. Teraz można już tylko wymienić matówkę czyli znależć korpus - dawcę. Albo z tym żyć ;-) - na zdjęciach nie będzie widać. :evilsmile:
Adresy dobrych serwisów znajdziesz w wątku "Sprawy klubowe".

[ Dodano: 2011-10-13, 16:36 ]
O tu :
http://pentax.org.pl/view...serwisy+pentaxa
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
woroniak napisał/a:
Użyłem jakiejś mieszanki alkoholowej

Tyle razy było już o tym: do matówek żadnych alkoholi. Tylko i wyłącznie benzyna ekstrakcyjna czysta i nie rozpuszczalnik pod tą nazwą ze sklepu z farbami. Mają w niektórych laboratoriach, kiedyś była w aptekach (nie mylić z naftą), ostatecznie na stacjach "Orlenu" jest dostatecznie czysty produkt w butelkach 0,5l. Acha, benzyna do zapalniczek też się nie nadaje. Zniszczyłem "mieszaniną alkoholi" matówkę w Praktice PLC 3 i teraz już jestem mądry. Po szkodzie.
 
woroniak  Dołączył: 14 Lis 2010
technik219 napisał/a:
Zniszczyłem "mieszaniną alkoholi" matówkę w Praktice PLC 3 i teraz już jestem mądry. Po szkodzie.

Widać ja też będę mądry po szkodzie. Dzwoniłem wczoraj do Fotoplastikonu na Psich Budach we Wrocławiu. Pan Andrzej mówił o 120 złotych wraz z wymianą nieszczęsnej gąbki i matówki. Szczerze mówiąc wątpię, żeby udało się to zrobić tak tanio. Chyba, że nie liczył części.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wymiana matówki w ProgramA (w przeciwieństwie do ME-Super) jest banalnie prosta. i zajmuje ok. 7-8 minut. Problem jest w tym, że trzeba ją mieć. Podejrzewam, że cena obejmuje w tym przypadku jednak części. Dodam, że matówki w Program A, SuperA, ME-F, ME-Super są identyczne - a także ramki w których są osadzone fabrycznie(metalowe) .
 
woroniak  Dołączył: 14 Lis 2010
Dada, wielkie dzięki - dobrze wiedzieć.

[ Dodano: 2012-01-17, 23:16 ]
Na przyszłość - dla użytkowników z podobnym pytaniem: pan Andrzej zgodnie z deklaracją wziął 120 złotych, wszystko działa, polecam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach