El_Filippo  Dołączył: 04 Paź 2008
SF7 - przymykanie przesłony przez body - zagwózdka
Hej wszystkim!
Dawno mnie nie było wśród Was.

Zakupiłem niedawno SF7.

Zaobserwowałem dziwne zachowanie body - w momencie gdy zamyka się migawka, już na koniec naświetlania klatki, w obiektywie widzę przymykającą się przesłonę do wartości ustalonej w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób przez aparat. Podkreślę że następuje to PO naświetleniu klatki - widać to dobrze przy czasie np. 1s.
Body potrafi raz przymknąć przesłonę do końca, a raz do "połowy".

Wiecie coś o tym? :) Na początku po zakupie aparatu miałem wrażenie że aparat zwariował, bo przy krótkich czasach naświetlania w jasnym otoczeniu domykał mi przesłonę mimo że nie powinien (czas oraz iso porównywałem z cyfrą w tym samym otoczeniu i czarno na białym widziałem że przesłona w ogóle nie powinna być przymykana).

Mam nadzieję że to co napisałem powyżej jest choć trochę zrozumiałe :)

[ Dodano: 2011-11-15, 23:38 ]
Po dogłębnym przetestowaniu aparatu stwierdzam że działa OK, ładnie naświetla, można powiedzieć: prawidłowo. Zawsze to ustrojstwo (puszka) po naświetleniu klatki, tzn. po zamknięciu migawki domyka do końca przesłonę. Normalnie tego nie widać, ale mnie się zachciało patrzeć w obiektyw :) No i po naświetleniu ostatniej klatki przysłona w obiektywie zostaje zamknięta do momentu przewinięcia filmu.

W sumie fajny, prosty aparat. Czuję się tak jakbym miał kompakt :)
SZKODA że nie działa AF po założeniu obiektywów Sigma. Myślałem że to jest jeden standard i będzie bzyczeć, ale jednak nie bzyczy. Z drugiej strony może i lepiej, bo bzyczenie SF7 jest straszliwie piskliwe, jakby szybsze od np. K20D, mam wrażenie że to mogłoby uszkodzić mechanizm ostrości w "nowych" konstrukcjach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach