Ile procent posiadanego sprzetu uzywasz "na co dzien"?
100%
11% Complete
12 (11%)
75%
22% Complete
24 (22%)
50%
25% Complete
27 (25%)
25%
41% Complete
44 (41%)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
jorge.martinez napisał/a:
Większość do puste pudła

I puste futerały. ;-)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
pawgra napisał/a:
kolega ebelbeb za punkt honoru wziął sobie posiadanie KAŻDEGO korpusu i obiektywu (również w tzw. "wersjach") ze stajni Pentax'a

To jeszcze bardzo długa droga przed nim :evilsmile: , i chyba nie do zrealizowania. Przez kilkadziesiąt lat trochę tych korpusów i obiektywów natrzaskali, a część pewnie już została zniszczona. :evilsmile:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat

Ok, odkopałem fisheye K17/4 i wirtualnie zaprezentowane wygląda to tak (plus kilka rzeczy, które nie weszły w kadr ani do szafek):


Uo matko.....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rozumiem Twój ból ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Oglądając szafę ebelbeb'a chyba wszyscy łączymy się w bólu... :mrgreen:
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
daśko napisał/a:
To jeszcze bardzo długa droga przed nim :evilsmile: , i chyba nie do zrealizowania. Przez kilkadziesiąt lat trochę tych korpusów i obiektywów natrzaskali, a część pewnie już została zniszczona. :evilsmile:

Urodzony optymista.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Co z tego, że szkiełek kupa...
Mądrość ludowa głosi, że co z tego, że szkiełek różnych kupa, skoro posiadacz nie jest fotografem a zwyczajna, wielka DUPA.



Pozdrowienia dla wszystkich.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
No, no, no! Tylko nie "wielka". ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Nazwany, co to za zebry na zdjęciu ?
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Zebry to:
- trzecia od lewej to Sonar F 4 135 mm
- piąta od lewej to Flektogon F 2,8 35mm
Obywa produkcji Carl Zeiss Jena.

[ Dodano: 2011-10-05, 14:22 ]
W uzupełnieniu poprzedniego posta, podaję linki do obrazów jakie generują te obiektywy:
- CZJ Flektogon

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=33137

- CZJ Sonar

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=31833

Zaznaczyć trzeba, że obiektywy te z mocowania Exakta, zostały przerobione na mocowanie K. Dostosowania do Pentaksa dokonał Pan Marek Mazur z Gdańska. Usługi tego pana mogę szczerze polecić.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Nazwany, Bardzo mi doswiera mocowanie M49 mojego Pentacona, i czas byłoby zmienić na mocowanie Pentax (a robi foty ładne jak te pana Ruszkowskiego), proszę więc cię o adres pana Mazura z Gdańska (najlepiej meilowy) celem nawiązania kontaktu. Może być na priv. Serdecznie pozdrawiam... corn .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
corn napisał/a:
proszę więc cię o adres pana Mazura z Gdańska

http://www.retrokamera.com.pl/
5 nanosekund w googlach
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Skoro opiszon odpowiedział, to sprawę można uznać za załatwioną.
Od siebie dodam jedynie to, że to jest bardzo solidna i nie droga firma.Pozdrawiam!
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
ebel - usnąłeś ?? nic sie nie pojawilo nowego od października ????? aż mi sie wierzyc nie chce...
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
corn napisał/a:
Nazwany, Bardzo mi doswiera mocowanie M49 mojego Pentacona

Faktycznie - brak przejściówek M49/PK może być frustrujący. Dobrze, że wszystkie Pentacony, poza tym Twoim, mają mocowanie M42 (lub PB). ;-)

[ Dodano: 2011-11-12, 17:18 ]
pawgra, niestety, od lata nie mam już warunków do fotografowania sprzętu.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
ebelbeb, czy mocowanie P6 i PB to to samo :?:
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
ebelbeb, Nie, nie mój też ma M42 już nawiązałem kontakt z panem Mazurem i też będę miał redukcję.
Sam nie wiem dlaczego ale już drugi raz zrobiłem ten sam błąd.
Gratuluję rewolucyjnej czujnosci.
No pasaran.
corn
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
daśko napisał/a:
ebelbeb, czy mocowanie P6 i PB to to samo :?:

Nie, to inne mocowania, choć od jednego producenta:
PB = Praktica (mały obrazek)
P6 = Praktisix, późniejszy Pentacon Six (kwadrat, średni format)

[ Dodano: 2012-01-22, 16:23 ]
Nie mam jak sfotografować mojego ostatniego nabytku. W dodatku nie jest to Pentax. Ale przynajmniej jest japoński. :-)
Sprzęt jest duży, ciężki, pancerny, czołgopodobny i w ogóle wygląda na niezłego twardziela. Na razie link do aukcji z dobrymi zdjęciami, kiedyś na pewno zrobię własne:
http://www.ebay.pl/itm/32...984.m1439.l2649
Wszystko jest sprawne a adapter do cyfry z bagnetem topcon/exakta już do mnie jedzie. 58/1.4 i 25/3.5... ładnie to brzmi. ;-) Jestem prawie pewien, że pomimo braku wielowarstwowych powłok efekty będą co najmniej dobre.
Jedynie szkło 135/4 jest z innym, nowszym bagnetem i nie wiem, dlaczego znalazło jest w tym zestawie.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Widzę, że nie tylko ja przekonałem się do sprzętu firmy Topcon. Dla mnie to było tak, jakbym odkrył zupełnie nieznany gatunek. Firma zacna i z tradycjami... Stanowczo za rzadko zaglądam do tego działu :-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
daśko napisał/a:
ebelbeb napisał/a:
Szału nie ma.

Tiaaa, to tylko kilka szaf pełnych sprzętu ;-) :shock:

Raczek "szafeczek" pelnych sprzetu :-P

jeszcze troche, a ja zaprezentuje swoja skromna kolekcje na nowej "scianie'. jeszcze pare tygodni, a skoncze remont staaarego domu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach