Tomko  Dołączył: 14 Wrz 2010
Coś w tym jest, nie ma to jak filiżanka kawy wieczorem. Zero problemów z zaśnięciem. Tyle że mój expres mnie nie lubi :oops: tylko dla mnie ma zarezerwowane komunikaty " uzupełnik wodę" , " opróżnij pojemnik na fusy " :cry:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tu chyba jednak są spore różnice osobnicze. Moja żona, jak wypije kawę wieczorem albo nawet późnym popołudniem, to potem nie może zasnąć. Ja zasypiam bez problemu. Mam koleżankę, którą usypiają napoje z guaraną, choć większość ludzi chyba pobudzają...
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Ja raczej ze spaniem po kawie nie mam problemów, ale ostatnio po wypiciu takiej jaką lubię to głowa mnie na***dziela. Kiedyś w pracy boli mnie głowa to sobie zaaplikowałem "szatana" boli dalej to drugiego i nic, dalej boli. W domu sprawdzam a tu prawie 110 na 160 więc teraz postanowiłem sprawdzić co się dzieje.
 
BAN Gedeon  Dołączył: 22 Maj 2011
Od soboty pijemy z Żoną przepyszną kawę z nowego ekspresu Siemens EQ.5 macchiatoPlus TE506509 DE - czarny piano... Kawa smakuje wyśmienicie... :-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szukam ekspresu, a podstawowymi warunkami jest spienianie mleka w samym ekspresie (a nie w podstawianym naczyniu) i kompaktowe rozmiary.

U idiotów dzisiaj widziałem kapsułkowiec De Longhi EN520.W i to jest mniej więcej to, o co mi chodzi.
http://www.agd.delonghi.pl/offer/show/pid/288

Co jeszcze jest warte rozważenia?

[ Dodano: 2011-12-10, 20:13 ]
Jak to jest z kapsułkami? Kupując konkretny ekspres, ograniczam się do konretnych kapsułek (w tym przypadku Nespresso)? Czyli 16 rodzajów i nic więcej? Nikt nie robi jakichś podrób / innych smaków?
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Warto dowiedziec sie czy w kapsulkach jest mielona kawa czy kawa rozpuszczalna, kolosalna roznica .... jakis czas temu stalem przed podobnym dylematem. Kupilem saeco nina i oddalem po kilku dniach, strasznie niewygodny system schladzania obiegu ..... teraz uzywam tchibo cafissimo i jestem zadowolony. Jest na kapsulki ale zuzyte kapsulki mozna napelniac wielokrotnie, obniza to znaczaco wydatki, a i uzupelniasz kawa jaka tylko chcesz .;)

pozdrawiam.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jak to jest z kapsułkami? Kupując konkretny ekspres, ograniczam się do konretnych kapsułek (w tym przypadku Nespresso)? Czyli 16 rodzajów i nic więcej? Nikt nie robi jakichś podrób / innych smaków?

Do systemu Tchibo (taki mam) nie widziałem "zamienników". Ale mnie to, co jest - wystarcza. Uwielbiam kawę, ale najwyraźniej koneserem ani znawcą nie jestem. Kawa jest normalna, czysta mielona, nie robią kapsułek "z chemią", czyli mlekiem, czekoladą i innymi bzdetkami. Mnie smakuje.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czyli 16 rodzajów i nic więcej? Nikt nie robi jakichś podrób / innych smaków?

mozesz kupic kapsulki wielorazowego napelniania (dowolna, ulubiona kawa) np. coffeduck
pozdrawiam
kp
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Wszystko zalezy od potrzeb.Jesli ktos delektuje sie kawa i uwaza sie za smakosza to nie kupi ekspresu na kapsulki (np. cafissimo). W pewnym stopniu taki zakup bedzie go ograniczal.

Pozdrawiam.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
axolotl napisał/a:
Warto dowiedziec sie czy w kapsulkach jest mielona kawa czy kawa rozpuszczalna, kolosalna roznica ....

Sluszna uwaga - ostatnio czytalem sobie sklady kaspulek roznych producentow. Na wiekszosci przezornie nic nie napisano, na innych "duzo" mowiace mielona kawa prazona :roll:
O zgrozo, sa tez wynalazki z rozpuszczalnikami...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cube007 napisał/a:
na innych "duzo" mowiace mielona kawa prazona

No ale co byś chciał więcej? W takich kapsułkach jest po prostu mielona kawa.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
W zasadzie najkorzystniej wychodzi system cafissimo tchibo.Kupujesz sobie zetaw 10 kapsulek orginalnej kawy tchibo.Wypijasz delektujac sie ich smakiem .... mniam, rozbierasz kapsulke, usuwasz wyparzona kawe i nabijasz ponownie np. Lavazza najwyzszych lotow ;) Ekspres naprawde dziala wysmienicie, jest bardzo "szybki", szybko sie nagrzewa jak i schladza obieg(niczym af w kr'ce:PPP)

Pozdrawiam.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
bEEf napisał/a:
No ale co byś chciał więcej? W takich kapsułkach jest po prostu mielona kawa.

W sumie wystarcza tylko podstawowe sprawy: kiedy palona/mielona, arabika czy robusta - jesli obie to w jakich proporcjach.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cube007 napisał/a:
W sumie wystarcza tylko podstawowe sprawy: kiedy palona/mielona, arabika czy robusta - jesli obie to w jakich proporcjach.


O rany. Moze od razu Nesca?

Dla zdestabilizowania watku, po Rancillio Silvia z mlynkiem przyszedl czas na samodzielne palenie :-D

Po swietach nabywam Gene Cafe :



Plus szesc-siedem kilko zielonej kawy z roznych stron swiata :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Wow, widzę, że idziemy high-endem ;) Ja jednak ograniczę się do wywalania kasy na dotychczasowe hobby, i tak mam tego za dużo :-?

[ Dodano: 2011-12-11, 00:50 ]
cube007 napisał/a:
W sumie wystarcza tylko podstawowe sprawy: kiedy palona/mielona, arabika czy robusta - jesli obie to w jakich proporcjach.

Na kapsułkach Tchibo mam napisane 100% Arabica :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Wow, widzę, że idziemy high-endem


Raczej crazy-mentalem :-P

bEEf napisał/a:
hobby, i tak mam tego za dużo


ech :-/

:evilsmile:

[ Dodano: 2011-12-10, 23:56 ]
Ale z drugiej strony samodzielne palenie kawy, po odliczeniu kosztow maszyny, wychodzi 60% taniej niz kupowanie gotowej tej samej jakosci.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
bEEf napisał/a:
Na kapsułkach Tchibo mam napisane 100% Arabica :-)

To juz calkiem sporo jak, na kapsule - konkurencja tego nie oferuje ;-)

alkos napisał/a:
Ale z drugiej strony samodzielne palenie kawy, po odliczeniu kosztow maszyny, wychodzi 60% taniej niz kupowanie gotowej tej samej jakosci.

Ile ton trzeba przepalic, aby wyjsc na zero (uwzgledniajac zakup maszyny) ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
12-16kg takiej porzadnej, ze sredniej polki (30e za kilo palonej vs 10e za kilo zielonej). Czyli mniej niz rok jak dla mnie.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Miał ktoś do czynienia z ekspresami Tassimo? Chcę kupić taki ekspres jako prezent.
Warte swojej skądinąd rozsądnej ceny?
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Gedeon to ja dodam fotkę mojego Siemensa EQ 7.



Co do Tassimo to powiem to tak:
Miałem okazję pić napój kawowy z tego ekspresu.
Jeżeli niemieckiej kawie brakuje wiele do smaku espresso, to ten ekspresik jest w stanie nam tą różnice podkreślić.

Kafeterka przelewowa, zasypana dobą kawą daje o wiele lepsze rezultaty.

Kapselkomaty nie wywarły na mnie pozytywnego wrażenia ( wyjątkiem jest Lavazza Blue za 2.000 zł ).

Aby zakup był sensowny to trzeba te 2.000 zł zapłacić.
Wymóg:
- 15 bar
- młynek żarnowy z regulacją co najmniej trzystopniową
- regulator temperatury wody i kawy

Bez tej kwoty to włoską kaferkę i 1 kg kawy mielonej ( lub w ziarenkach i dobry młynek, ale to 300 zł więcej )

Ewentualnie w 1200 zł ekspresik kolbowy.

Co do niemieckiej kawy, to nie widziałem w restauracjach niemieckich nazw na filiżankach. Za to bardzo polecam Kimbo, Manuel, a nawet polskawa Ritzzi jest dobra. Oczywiście kaw jest dobrych znacznie więcej, ale te mam w większej ilości jeszcze zakupione i spijam.

[ Dodano: 2011-12-11, 15:26 ]
Jarek Dabrowski w moim ekspresiku jest specjalna dysza osobna tylko dla spieniania mleka. Ten model właśnie był prze zemnie wybrany z powodu cudnego spieniania mleka.

Jest to jeden z lepszych modeli jeżeli rozpatrujemy pod względem tej funkcji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach