alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Bo bessa wciaz jest troche poza moim zasiegiem... :-?


Za 150-200$ kupisz body...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Jakbym znalazl w ladnym stanie, to i 100€ dam!


No bez przesady ;-) To ja juz wole full manual w E niz jakis priorytet czasu i do tego jeszcze blokada ekspozycji ;-) . Zanim to wszystko poustawiasz, to polowa zdjec ci ucieknie ;-)

dz.

[ Dodano: 2007-06-22, 16:10 ]
dre napisał/a:
Proponuję rozważyć Olympusa XA, to ponoć najmniejszy rf, jest wielkości paczki papierosów,
i plastikowy, ze az boli ;-) Tez sie nad nim zastanawialem, ale ja musze miec jakis metal pod palcami, zeby mi zdjecie wyszlo ;-) Mju II poszedl juz do ludzi...

dz.
 
dre  Dołączył: 14 Lut 2007
dzerry napisał/a:
i plastikowy, ze az boli

Niezupełnie, np. tylna klapa jest cała z metalu. A plastik jest naprawdę wysokiej jakości, dużo mniej plastikowy niż w późniejszych mju.

dan napisał/a:
Ciezko znalezc za taka cene...

Rzeczywiście ceny osiągają zazwyczaj nieco ponad 200 zł, ale widziałem na allegro jak ktoś wygrał XA za ok. 160 zł z pudełkiem i dedykowaną lampą. Problem raczej w tym że rzadko bywają na allegro. Za to na niemieckim j** bywa ich sporo, ale ceny podobne :->
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Za 150-200$ kupisz body...

Trzeba sie rozejrzec :->

[ Dodano: 2007-06-22, 21:30 ]
dzerry napisał/a:
No bez przesady ;-) To ja juz wole full manual w E niz jakis priorytet czasu i do tego jeszcze blokada ekspozycji ;-) . Zanim to wszystko poustawiasz, to polowa zdjec ci ucieknie ;-)

W E jest full manual? :-> Nie wiedzialem! :-o

A pol-automat wystarcza mi w wiekszosci sytuacji...

[ Dodano: 2007-06-22, 21:34 ]
Aha, zauwazylem jeszcze jedna rzecz - jak dla mnie dla skutecznego ostrzenia o wiele wieksze znaczenie ma powiekszenie w wizjerze niz wielkosc plamki i jasnosc. W 11-tce ostrosc ustawiam blyskawicznie. W Olku RC 35 i Konice C35 duzo mniej sprawnie mi to szlo...

A podobno w S3 wizjer jest super...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
W E jest full manual? :-> Nie wiedzialem! :-o

tfu! mialo byc full-automat. Ale faktycznie wizjer moglby byc lepszy. Szczegolnie pod swiatlo jest tragedia. Czy jakies dalmierze w ogole sobie z tym radza?

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
tfu! mialo byc full-automat.

Ja na codzien jade na pelnym automacie, ale czasem przydaje sie pol-automat, chocby do sterowania glebia ostrosci, albo do uzyskiwania rozmycia na dluzszych czasach...

dzerry napisał/a:
Ale faktycznie wizjer moglby byc lepszy. Szczegolnie pod swiatlo jest tragedia. Czy jakies dalmierze w ogole sobie z tym radza?

Te za autofocusem? :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-26, 22:40 ]
alkos napisał/a:
dan napisał/a:
Bo bessa wciaz jest troche poza moim zasiegiem... :-?


Za 150-200$ kupisz body...

FUCK FUCK FUCK!!!

przegralem, a walczylem ostro :cry: :cry:
http://cgi.ebay.pl/Voigtl...15722QQihZ002QQ
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
FUCK FUCK FUCK!!!

przegralem, a walczylem ostro :cry: :cry:
http://cgi.ebay.pl/Voigtl...15722QQihZ002QQ



FUCK FUCK FUCK

Moj juz tydzien nie przychodzi, a facet nie odpisuje na maile, spytany o Tracking Number... a nie kupowalem przez ebaya, wiec jakby co, to jestem w dupie... :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Moj juz tydzien nie przychodzi, a facet nie odpisuje na maile, spytany o Tracking Number...

A czym wyslal? Airmailem?

alkos napisał/a:
a nie kupowalem przez ebaya, wiec jakby co, to jestem w dupie... :-/

Zawsze mozesz mu spieprzyc opinie rangefinderforum.com :mrgreen: :-P
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
alkos napisał/a:
FUCK FUCK FUCK
Moj juz tydzien nie przychodzi, a facet nie odpisuje na maile


3 miesiące temu nazad kupiłem okazyjnie K1000 z 3 szkłami, pierścieniem (i jakimiś detalami) w aluminiowym kuferku... Byłoby okazyjnie, gdyby mi to 3 m-ce temu wysłał i nie zlikwidował konta na ebayu. 60 funta do tyłu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A czym wyslal? Airmailem?


Nie mam pojecia.

dan napisał/a:
Zawsze mozesz mu spieprzyc opinie rangefinderforum.com


A **** mnie obchodzi jego opinia. Mnie obchodzi moja bessa i Zdana pieniadze (poki co ;-) )

[ Dodano: 2007-06-26, 23:07 ]
costa napisał/a:
3 miesiące temu nazad kupiłem okazyjnie K1000 z 3 szkłami, pierścieniem (i jakimiś detalami) w aluminiowym kuferku... Byłoby okazyjnie, gdyby mi to 3 m-ce temu wysłał i nie zlikwidował konta na ebayu. 60 funta do tyłu.


Nie strasz. Serio? I nic mu nie mogles, numer konta w banku, paypal, takie tam?


(ok, sam kiedys wtopilem 320e za FA100/2.8macro... ebay nie pomogl... :-/ )
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Wy mnie tu nie straszcie, bo ja sobie pleśniaka w USA wylicytowałem i zapłaciłem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Wy mnie tu nie straszcie, bo ja sobie pleśniaka w USA wylicytowałem i zapłaciłem.


Nie boj sie, to sie zdarza tylko raz na jakis czas, i to tylko wtedy kiedy byles niegrzeczny. No, teraz uczciwie sie przyznaj - byles czy nie byles? ;-)


(ty mi lepiej podaj numer konta, cobym przelew w jurkach mogl zrobic...)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
alkos napisał/a:
byles czy nie byles

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
alkos napisał/a:
przelew w jurkach

Mam konto w mBanku, sprawdzę czy przyjmują walutę obcą.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


To sie okaze ;-)

Zdano napisał/a:
Mam konto w mBanku, sprawdzę czy przyjmują walutę obcą.


Potrzebuje IBAN, BIC oraz adresy: twój i twojego oddziału banku.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cholera, do dupy z tymi zakupami na duze odleglosci...

A na krajowym rynku co? Xpan za 10 000 PLN.... :-?
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
alkos napisał/a:
Nie strasz. Serio? I nic mu nie mogles, numer konta w banku, paypal, takie tam?


Mimo, że miał w aukcji zaznaczone PayPal, to upierał się, że to pomyłka, że nie wie jak to wyłączyć i że chce tylko czek. Kolega zza wody pomógł mi, i wysłał w moim imieniu. Kolo już nie odpisał, że ów czek otrzymał. Zgrabnie go zrealizował, po czym się wypisał.

Okazało się, że po 40 pozytywach wkręcił jeszcze kilka osób, ale... na marne grosze. Myślałem, że to jakiś wypadek życiowy i że gość zaniemógł chwilowo (bo cóż to za przekręty na 3, 5 funtów, no i mój: 60). No ale konto se zlikwidował...

Zgłosiłem temat do ebaya, do programu ochrony kogośtam. Wedle ich regulaminu mogą mi zwrócić wylicytowaną kwotę minus 15 funtów kosztów. Pech chciał, że koszty wysyłki były stosunkowo wysokie, więc jest jedynie szansa na 26 funtów zwrotu. Ale jak do tej pory ebay milczy (reklamacja złożona tydzień temu).

No burak.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
costa napisał/a:
No burak.


No....

Ja przelalem "swojemu" niemcowi na konto - i od tego momentu sluch po nim zaginal. Dowiedzialem sie jeszcze, ze moje 320e to jeszcze pikus - po mnie wcisnal jakiemus francuzowi projektor za ~1000e... Wysylalem potwierdzenia z banku, inne takie - oprocz zapewnien ze sie tym zajma, nigdy niczego nie otrzymalem od ebaya.
 
robertdax  Dołączył: 03 Lip 2006
Co za czasy, ja tez czekam na ME Super z Belgii. Dogadalem sie z gosciem, ktoremu aparat nie poszedl na Ebay fr. Czek wyslany, kasa z konta zeszla a superka jak nie bylo tak nie ma...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
nigdy niczego nie otrzymalem od ebaya
Bo ebay to w większości przypadków może sprzedawcy nagwizdać. Dużo lepiej radzi sobie PayPal (na trzy wpadki dwa razy odzyskałem kasę).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bo ebay to w większości przypadków może sprzedawcy nagwizdać. Dużo lepiej radzi sobie PayPal (na trzy wpadki dwa razy odzyskałem kasę).


A paypal radzi sobie bez e-baya?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach