Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mak400 napisał/a:
że lepiej kupić Metza 58 niż Pentaxa 540!?
Wątek jest o AF-500 FTZ.
 

mak400  Dołączył: 23 Kwi 2010
Sorry :-(



-----------------------------
Pozdrawiam
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
rychu, a możesz coś więcej napisać o swoim problemie?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
No właśnie, Sunpak MZ 440 śmiga aż miło, a ta za nic nie chce. Wyczytałem gdzieś na forum, że to "częsta" wada elektroniki (do naprawienia u Rendaszki), cóż z tego co słyszę, to wiele jest takich w obiegu.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Miałem DSa i 500FTZ super zestaw żarnik w góre - rozpraszacz i nie martwiłem się o nic . Sunpak i Soligor co do Pentaxowskiej 500tki były delikatniej mówiac słabsze . Ta lampa to był cud w dobie analogu . Moje stwierdzenie że nie było lepszej jeśli chodzi o ładne doswietlenie , trafienie w punkt pod światło . Jednak przyszła cyfra i klops . Pentax najpierw zastosował pomiar p-ttl potem stworzył 360tkę i 540tkę . Przy czym skończył wsteczna kompatybilność na DSie . Inne firmy zatarły rece z radosci . To co było siłą Pentaxa teraz stało sie jego słabością , mowa o pracy z lampa błyskową . Kiedyś to była poezja i elementem tej poezji była stara , dobrze dopracowana 500FTZ
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Czy dysponuje ktoś instrukcją obsługi do tej lampy w j.polskim?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Gdzieś mialem. Jeśli znajdę to wstawię.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
tref napisał/a:
Gdzieś mialem. Jeśli znajdę to wstawię.


Kol. @Zdano odpisał że prześle, więc sprawa instrukcji raczej załatwiona, no chyba że są różne wydania, na razie czekam...

Szkoda że temat nie skonczył się po czterech wpisach, bo już tak ładnie nie wygląda współpraca tej lampy z K5II (ist* ciągle czeka na matryce) a liczyłem że się w koncu dowiem czym się je ten cały *TTL.
Na nową AF540FGZ mnie nie stać a w tym roku się raczej nie zapowiada by coś się w tym temacie zmieniło, tak że pozostaje polowanie na używki z drugiej strony jakiejś wielkiej potrzeby posiadania lampy nie mam ale...

Jako że jesteśmy w temacie o AF500FTZ mam pytanie, może dość dziwne ale odpowiedz by mi nieco pokazała kierunek czy też moje potrzeby...
Otóż AF500FTZ będzie pracowała z K5II jako manualna i będę się musiał "jej" nauczyć ale czy można ją porównać do jakichś obecnych dziś na rynku lamp?
Czy będzie to coś w rodzaju Yongnuo, chodzi mi o obsługę (ogólnie) i możliwość (np.AF).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach