wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Wydaje mi się to oczywiste :)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Czy mam rozumieć wyrzykus, że już Ci się przejadło "Oczko"?
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Patrząc na frekwencję chyba należy zmienić formułę, poza tym jest ku temu okazja. W ubiegłym roku startowaliśmy późno, stąd pomysł na "Oczko" - 21 dni w dziesięciu edycjach - nagimastykowałem się i akurat mieściliśmy się do końca roku. W przyszłym można zwiększyć ilość edycji, myślę że tematykę możnaby też pozmieniać. Nieśmiało zerkam w stronę tematyki konkretnych edycji dopasowanych do aktualnie panującej pory roku, ale może to być ryzykowne, u nas jesień, w górach zima, nie mówiąc o forumowiczach spoza kraju.

[ Dodano: 2011-11-22, 11:21 ]
Propozycja harmonogramu na 2012 rok - 12 edycji, w grudniu głosowanie na fotografię roku



Tematy zostają te same, dodatkowe edycje dostają tematy: Architektura/Miasto/Krajobraz oraz Portret/Człowiek/Akt/Moda/Glamour. Kolejność edycji starałem się dostosować do pór roku, i tak:

Edycja - termin składania zdjęć - Temat edycji
I - 17 stycznia - Architektura/Miasto/Krajobraz
II - 14 luty - Portret/Człowiek/Akt/Moda/Glamour
III - 13 marzec - Martwa natura/Abstrakcja/Detal/Technika
IV - 10 kwiecień - Reportaż/Street/Wydarzenie/Sport
V - 8 maj - Portret/Człowiek/Akt/Moda/Glamour
VI - 5 czerwiec - Przyroda/Zwierzątka/Roślinki/Makro
VII - 3 lipiec - Martwa natura/Abstrakcja/Detal/Technika
VIII - 31 lipiec - Architektura/Miasto/Krajobraz
IX - 28 sierpień - Portret/Człowiek/Akt/Moda/Glamour
X - 25 wrzesień - Przyroda/Zwierzątka/Roślinki/Makro
XI - 23 październik - Architektura/Miasto/Krajobraz
XII - 20 listopad - Reportaż/Street/Wydarzenie/Sport

Tematy w przeciągu całego roku obejmują miesiące (zdjęcia wykonane w tych miesiącach będą łapały się na edycje):

Architektura/Miasto/Krajobraz - edycje I, VIII, XI - miesiące I, IV, V, VI, VII, VII, VIII, IX, X, XI, XII
Przyroda/Zwierzątka/Roślinki/Makro - edycje VI, X - miesiące III, IV, V, VI, VII, VIII, IX
Portret/Człowiek/Akt/Moda/Glamour - edycje II, V, IX - miesiące I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, XI, XII
Reportaż/Street/Wydarzenie/Sport - edycje IV, XII - miesiące I, II, III, IV, VIII, IX, X, XI
Martwa natura/Abstrakcja/Detal/Technika - edycje III, VII - miesiące I, II, III, IV, V, VI, VII, XII

Czyli w architekturze zabraknie zdjęć z lutego-marca, w przyrodzie z jesieni i zimy, w portrecie z września i października, w reportażu z lata i późnej jesieni, w martwej naturze z lata i jesieni. Moim zdaniem bez rewolucyjnych zmian w formule Oczka takie zaszuflowanie kolejnością tematów ułatwi udział i zwiększy liczbę zdjęć, tak przynajmniej kombinowałem. Jeśli komuś chce się poświęcić trochę czasu i ma jakieś konkretne propozycje to czekam, czasu jeszcze trochę jest do końca roku...

[ Dodano: 2011-12-08, 07:55 ]
Poprawiony harmonogram, w poprzednim obcięte pierwsze miesiące:

 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Ponieważ pojawiły się już pewne dyskusje co do formuły bądź co bądź przewodniego konkursu tego forum, to zacznę ten temat tutaj ;-) I nawiążę do dyskusji, która miała miejsce już dawno temu w trakcie uruchamiania i trwania pierwszej edycji. Z mojej strony zachęcam do dyskusji nad możliwością dodania tytułów do zdjęć oraz wydłużenia ważności zdjęć do 5 m-cy, co wg mnie byłoby bardziej elastycznym rozwiązaniem. Każdy z nas ma pewne archiwum swoich zdjęć, czasem lepszych, które z powodzeniem można by wystawić do zabawy. Nie zawsze jednak da się to zrobić z uwagi na te regulaminowe 3 m-ce. Przykład z bieżącej propozycji: "Czyli w architekturze zabraknie zdjęć z lutego-marca" - dosyć duże uogólnienie, bo w pierwszej edycji będziemy mogli wrzucić zdjęcia z listopada, grudnia i stycznia, co przy aktualnej zimie raczej nie przełoży się na jakieś cudowne ujęcia (może się mylę, może spadnie śnieg, może będzie piękna pogoda) ale wolałbym mieć możliwość wyboru ze zdjęć zahaczających w tym przypadku jeszcze o jesień.
Wiem, że część osób traktuje to jako wyzwanie, jest temat, trzeba iść z aparatem i szukać kadrów, ale to raczej zmniejsza frekwencję zamiast ją zwiększać. A moim zdaniem im więcej zdjęć tym ciekawszy konkurs.
Na razie to tyle.

[edit]
Kolejne luźne przemyślenie kwestii ograniczeń czasowych. A może umożliwić wystawianie zdjęć w każdej kategorii w przedziałach czasowych od końca poprzedniej edycji tematycznej do następnej, czyli np. dla architektury II edycja mogłaby zawierać zdjęcia zrobione od zakończenia I, czyli 17 stycznia? :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach