krzys1825  Dołączył: 02 Cze 2010
software do podglądu zdjęć na monitorze
czy pentax , bądź inny "zaprzyjaźniony" producent udostępnia jakiś software który umożliwia oglądnie liveview i/lub zrobionego zdjęcia od razu na monitorze komputera podłączonym kablem z aparatem ?
Ekranik w aparacie jaki jest każdy wie zatem byłoby dużym ułatwieniem ( tak jak to jest w innych systemach ;) ) oglądać zdjęcie na dużym wysokorozdzielczym ekranie.

Idealnie byłoby gdyby cos takiego było dla systemów linuxowych ale wiem , pewnie wymagam zbyt wiele :(


K.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
 
krzys1825  Dołączył: 02 Cze 2010
o kurka! ten gość jest wielki że za napisanie czegoś takiego się zabrał . Zaraz to dzisiaj w domu oblookam

dzieki za linka

K.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jest jeszcze pk trigger cord - bazuje na podstawie PK_remote
http://pktriggercord.sourceforge.net/
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
Czy ktoś wie jak odczytać instrukcję z płyty do k5? Oczywiście zainstalowałem Adobe Readera i po kliknęciu na biało czerwoną pokazuje mi się jakiś komunikat w nicywilizowanym języku niemieckim. Główni chodzi mi oto, czy jest tam jakiś opis Camera Utility4.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Polski opis chyba nie istnieje.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Czy pkTriggerCord dzialał u kogoś w pełni , to znaczy był podglad na żywo ? Bo pamietam ze kiedyś to tak działało tylko nie mam pewnosci czy pkremote czy pkTriggerCord ? Pytam bo najnowszy z svn i ten 0.79.02-1
wyzwala migawkę zmienia czas/przyslonę ale podgladu na ekranie komputera/ tableta brak . Sprawdzalem na PCtowych linuksach jak i w tabletach z debianem na pokladzie i wszędzie to samo .
PS.Testowałem na k-5 bo nie mam puszki by sprawdzic pkremote .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach