grub  Dołączył: 22 Mar 2006
lekki statyw i... ciezki aparat
czolem tym co sie stesknili :P

kto jest w stanie polecic ciekawy statyw pod niskobudzetowy aprat gx-10? priorytetem jest waga... a raczej jej brak, gdyz jak wiadomo kazdy kilogram noszony na plecach wazy 2 kilo. przesadnych ogniskowych raczej nie uzywam (150mm, czasem moze 200), a jak mocno wieje to przeboleje strate zdjecia - bardziej mi zalezy na lekkosci.

ktos ma doswiadczenia ze sprzetem firmy funsports? maja tam ciekawy dosc model 6894 akurat mieszczacy sie w moich mozliwosciach budzetowych (tak powiedzmy do 600pln).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Grub, kopę lat - jakże się cieszę.
Oczywiście wszyscy za Tobą tęskniliśmy i prawdę powiedziawszy zastanaowaliśmy się już, czy nie powołać ekipy poszukiwawczej.
Mam statyw z FunSportu (6101). Co prawda inny model, ale myślę, że to bez znaczenia. Sam statyw to po prostu podróbka Manfrotto. Mi styka i nie narzekam - jestem z niego zadowolony. Choć znów Psyt twierdzi iż spotkał siez tym, że rozsypał się takowy. Być może zależy to od eksploatacji, choć osobiście muszę przyznać, że jest raczej dość solidnie zrobiony.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Oczywiście wszyscy za Tobą tęskniliśmy i prawdę powiedziawszy zastanaowaliśmy się już, czy nie powołać ekipy poszukiwawczej
tak, ja kiedyś taką organizowałem z powodzeniem, to było w lutym...

Ja ciągle nie mogę się przełamać jeśli chodzi o kupno statywu. Znaczy takiego porządnego. Korzystam z CX-444 i nie narzekam. Tzn. jeśli ktoś chciałby kupić coś podobnego, to po doświadczeniach polecam wersję CX-440 [nogi składane na 2, a nie na 3 części] - mniej denerwujące jak często rozkłada się cały. Jest lekki, po złożeniu jest mały, po rozłożeniu duży, można do rowerowej ramy przytroczyć i się nie obija... Oczywiście, można się czepiać, że udźwig ma tylko 1,8kg [przy wysuniętej kolumnie], ale ja tam wstawiam 645 i też bardzo ok. Był ze mną w górach [jako rekomendacja - "wchodził" na Kościelec] i całkiem go sobie chwalę.
Ale żeby nie było tak słodko - kiedyś kupię coś lepszego, bo np. do macro, to on się średnio nadaje, czasem może trafić.
Tak patrzę, ten 6101 wygląda całkiem sensownie, muszę się przyjrzeć, bo i cena jest sensowna i waga, a w góry, to 170cm nie potrzeba, 140 wystarczy.
 

daro  Dołączył: 20 Kwi 2006
od szeregu lat używałem Hama Gamma 71 i w sumie wszysto z nim w porządku, lekki, nieduży i dopóki nie wysuwa się kolumny wszystko jest okej. Udźwig 3 kg też wystarcza. Niestety po latach uzytkowania guma powlekająca płytkę zrobiła się śliska jak lód na Stegnach i w położeniu do zdjęć pionowych aparat mi leci...nie wiecie czy gdzieś można by dokupić takowe płytki...bo jakos nie mogę też się na wydanie 350 PLN na Sherpę 600 zdobyć....
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
dzieki za sugestie. pomyslalem troche i okazuje sie ze niestety,takie beda dla mnie za niskie. powoli sklaniam sie ku szerpie pro cf-535, zobaczymy co z tego wyjdzie...
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
grub, napisz do czego statyw głównie? bo jedni chcą wysokie, a np. dla mnie priorytetem jest zejście nisko nad ziemię... powyżej metra praktycznie nie używam, z tanich to Velbon Sherpa 750r jest niezły
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
oczywiscie do wszystkiego ;)
musi miec tak ze 160cm, niestety. bedzie wykorzystywany do fotografowania obiektow w muzeach, a te bywaja na jakichs postumentach. bedzie tez wykorzystywany w podrozach plecakowych i lazeniach gorskich, wiec powinien byc lekki. gorna granica cenowa dopiero sie okaze, ale mysle ze kolo 700zl moge dac. z glowica oczywiscie.
i choc takie rzeczy tylko w erze to mam nadzieje ze uda sie cos uskladac...

ta szerpa o ktorej mowisz jest juz nieco za ciezka. nie po to szukam zawsze lekkiego sprzetu trekkingowego zeby teraz wszystko mi statyw "zrekompensowal" - ale oczywiscie dziekuje za sugestie. mam nadzieje ze teraz moje zamiary sa jasniejsze ;)

zanim ktos poleci - na frotki juz patrzylem i chyba nic mi nie pasuje: albo za ciezkie, albo za maly udzwig.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
grub, sprawa jest prosta. Producentów solidnych statywów jest może z 5. Wejdź na każdą z ich witryn i sobie poszukaj czegoś co będzie spełniać Twoje oczekiwania. Potem sprawdź czy jest polsce i masz. To typowy schemat moich poszukiwań statywu i innych rzeczy.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A czy ktos ma doswiadczenie w zakresie: glowica kulowa, glowica 3D, glowica pistoletowa?

Obejrzalem sobie dzialanie glowicy pistoletowej (np. http://tinyurl.com/26dbhp ).
Czy ktos to ma lub uzywal? Teoretyczny udzwig do 2.5kg - do macro to chyba troche za malo... ale jaka jest tego precyzja?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach