plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wg specyfikacji na stronie producenta oba.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Czasami też mi się tak wydaje. Naciskam wtedy (bo mam) guzik Flash Function Button - taki z piorunkiem.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
faktycznie, czasami trzeba pomoc im w tej komunikacji.. mocniej przykrecic...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
MZ-S ma pTTL, a Z-1p nie. Nie wiem czy 58AF działa ze zwykłym TTL, ale jakby co zostaje ci automat lampy i manual.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a jeszcze jedno..http://www.focusingscreen.com/index.php?cPath=25&osCsid=6fd248326d1353e47de38f4555a5001e ktoras z matowek bedzie pasowala do z-1p? moze ta dedykowana do mz-s ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
ktoras z matowek bedzie pasowala do z-1p?
Do Z-1p pasują (na mocny wcisk) matówki od MXa.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
paradziqs, A do czego są ci potrzebne te matówki? Z matówkami jest ten problem, że jeśli grubość jakiejś tam nie jest dopasowana do danego modelu, to można mieć kłopoty z ostrzeniem. Inaczej mówiąc, sama fizyczna możliwość zamontowania jakiejś tam matówki do Z1p to nie wszystko. Trzeba mieć pewność, że droga optyczna między obrazem na matówce a obrazem na błonie jest taka sama. Jeśli nie potrzebujesz matówki z klinem, a tylko jakiejś innej, np. w kratkę, to moja rada jest taka: zainteresuj się oryginalnymi matówkami do z1p. Wiem, że jest to jeszcze do dostania, sam dostałem taką w kratkę, ale przyznaję, że miałem osobistego kuriera z USA.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
teta, no wlasnie mi chodzi o taka z klinem zeby wspomagac sie przy ostrzeniu..
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Spinner pakował do mojego Z-1p matówkę z LXa.
Przeżył Z-1p, LX Spinnera też nie narzekał. ;-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
dickkett, czy piszesz o TEJ matówce Spinnera na której obraz jest jaśniejszy niż w rzeczywistości? ;-) Jak przyłożyłem jego LXa do oka, to mnie zatkało :)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
W Z-20 mam matowke z klinem z P30. Moze i jakis delikatny FF/BF by sie znalazl, ale ogolnie dziala calkiem ok.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
screwdriver napisał/a:
dickkett, czy piszesz o TEJ matówce Spinnera na której obraz jest jaśniejszy niż w rzeczywistości? ;-)
Nie pamiętam. Wszyscy mieliśmy obraz już mocno przyciemniony. :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
czyli rozumiem ze brak jest matowki z klinem ktora bedzie pasowac do z-1p..
szkoda..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
czyli rozumiem ze brak jest matowki z klinem ktora bedzie pasowac do z-1p..
I ja i dickkett napisaliśmy wręcz przeciwnie, no ale skoro się upierasz.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
paradziqs zmierz matówkę z Z-1P jesli nie jest wieksza niz 36,8x 24,86 mm to nikonowska FM3a powinna spelnic oczekiwania , ja do MZ-6 musialem troszkę podpiłować
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Jarek Dabrowski, spojrzalem na strone http://kmp.bdimitrov.de/m...eens/index.html i zwatpilem troszke...
ale skoro mowicie ze sie da...
no to w takim razie szutkam matowki z LX'a albo Mx'a i bede probowal to "wcisnac" do z-1p..
 
danpe_
[Usunięty]
A ja mam pytanie, nie ma później problemów z pomiarem światła? Matówka z MX jest tak samo jasna?

Właśnie dotarł do mnie Z-1p, obraz jest fajny i jasny, ale kurcze brakuje mi jednak klina i/lub mikrorastra, szczególnie, że swoim oczom nie wierzę bez okularów.
Jest jakaś zaufana strona internetowa, na której można takową matówkę nabyć?


PS o, znalazłem regulację dioptrii.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
gezeb, jesli dobrze mierze.. (nie mam niestety suwmiarki), to rozmiar matowki do z-1p to 35mx24,5mm
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Czyli taki rozmiar jak w MZ-6 , ja "skracałem" z tej http://www.bhphotovideo.c...een_K3_for.html .
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
gezeb, razem z Dada zlozylismy juz zamowienie na taka o wymiarach:
size: 36.5mm(L) * 24.5mm(W) * 1.45mm (H - thickness).. tez trzeba bedzie przyciac.. ale jeszcze nie wiem jak sie do tego zabiore, bo nigdy takich rzeczy nie robilem.. z obu stron zazwyczaj pilujecie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach